DOLAR 32,6393 1.12%
EURO 34,9290 0.06%
ALTIN 2.447,122,36
BITCOIN 2182878-0,49%
Sakarya
24°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

17:08

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Yaşlılık Toptan Ödemesi ve İhya SGK

Yaşlılık Toptan Ödemesi ve İhya SGK

ABONE OL
23 Mayıs 2024 19:19
Yaşlılık Toptan Ödemesi ve İhya SGK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emekli Olamayana Toptan Ödeme Detayları

2021 Evde Bakım Ücreti Nedir Ve Kadardır

Ölüm Toptan Ödemesi ve İhya

Ölüm Toptan Ödemesi

Ölen sigortalıların hak sahiplerine ölüm aylığı bağlanamaması durumunda, (ölen sigortalıya ilişkin koşulların gerçekleşmemesi) ölüm tarihi esas alınmak kaydıyla Kanuna göre hesaplanan ölüm toptan ödeme tutarı, sigortalının eşine, çocuklarına, ana ve babasına yine Kanunda belirtilen hisseler oranında paylaştırılır.

Ölüm toptan ödemesi yapılabilmesi için, hak sahiplerinin Gelir/Aylık/Ödenek Talep Belgesi  ile bağlı olduğu il müdürlüğüne başvurması gerekmektedir.

Gelir/Aylık/Ödenek Talep Belgesine;

– Malul çocuklar için sağlık kurulu raporu,
eklenmelidir.

Kısa vadeli sigorta kolları ile genel sağlık sigortası primleri toptan ödeme yoluyla ödenmez. Sigortalının, varsa hizmet borçlanmaları ile isteğe bağlı sigorta primleri de ölüm ve yaşlılık toptan ödemelerine dahil edilir.

Ölüm Toptan Ödemesinin İhyası

Kanuna göre toptan ödeme yapılarak tasfiye edilmiş sürelerle borçlanılarak veya yurt dışı hizmetleri birleştirilerek ya da sonradan hizmet tespiti nedeniyle hak kazanılan sürelerin eklenmesi suretiyle ölüm sigortasından yararlanmak için gerekli olan prim gün sayısının tamamlanması halinde, hak sahiplerinin yazılı isteği üzerine aldıkları toptan ödemenin ödeme tarihi ile yazılı istek tarihi arasında geçen yıllar için her yılın gerçekleşen güncelleme katsayısı ile güncellenerek bulunan tutarın tebliğ tarihini takip eden ayın sonuna kadar ödenmesi halinde, bu hizmetler ihya edilir.

4b kapsamında toptan ödeme ihyası Nedir,

Yaşlılık toptan ödemesi sorgulama,

Ölüm toptan ödemesi hesaplama,

SGK ölüm Bildirimi,

Yaşlılık toptan ödemesi dilekçe Örneği,

Yaslilik toptan ödemesi sorgulama,

Bağkur toplu ödeme,

Ölüm toptan ödemesi zamanaşımı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.