İş Fikirleri 

Stoksuz satış nasıl yapılır?

Herhangi bir girişim türü gibi, bir stoksuz satış işine nasıl başlayacağınızı öğrenmek kolay değildir. Yine de, girişimcilik dünyasına atılan harika bir ilk adım . Herhangi bir envanter tutmadan müşterilere satış yapabilirsiniz. Ürünler için peşin ödeme yapmanıza gerek yoktur. Ve yeni girişiminiz konusunda ciddiyseniz, uzun vadede sürdürülebilir bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz. Herhangi bir girişim türü gibi, bir stoksuz satış işine nasıl başlayacağınızı öğrenmek kolay değildir. Yine de, girişimcilik dünyasına atılan harika bir ilk adım . Herhangi bir envanter tutmadan müşterilere satış yapabilirsiniz. Ürünler için peşin ödeme yapmanıza gerek yoktur. Ve yeni girişiminiz konusunda ciddiyseniz, uzun vadede sürdürülebilir bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.

Dropshipping iş modeli nasıl çalışır?

Dropshipping, mağaza sahiplerinin herhangi bir envanter stoklamadan doğrudan tüketicilere satış yapmalarını sağlayan bir sipariş karşılama yöntemidir. Bir müşteri stoksuz satış mağazasından bir ürün satın aldığında, üçüncü taraf bir tedarikçi ürünü doğrudan onlara gönderir. Müşteri sizin belirlediğiniz perakende fiyatını öder, siz tedarikçilerin toptan fiyatını ödersiniz, gerisi kârdır. Ürünleri işlemek veya envantere yatırım yapmak zorunda kalmazsınız.

Ürünleri satmak için, bir tedarikçi ile bir hesap açmanız yeterlidir.

Dropshipping mağazanız için bir tedarikçi bulmanın üç yaygın yolu şunlardır:

  1. Alibaba veya AliExpress gibi bir tedarikçi veri tabanı aracılığıyla .
  2. DSers gibi mağazanızın arka ucunda entegre bir tedarikçi dizini kullanma .
  3. Printify gibi bir isteğe bağlı yazdırma hizmeti aracılığıyla.

Shopify mağaza sahipleri için en kolay stoksuz satış süreci, DSers aracılığıyla gerçekleşir. AliExpress aracılığıyla DSers pazarından milyonlarca ürünü tedarik edebilir ve bir düğmeye tıklayarak bunları doğrudan mağazanıza aktarabilirsiniz.

Bir müşteri mağazanızdan bir şey satın aldığında, DSers siparişi otomatik olarak yerine getirir. Tek yapmanız gereken sipariş detaylarının doğruluğunu bir kez daha kontrol etmek ve Sipariş butonuna tıklamak. Ürün daha sonra AliExpress stoksuz satış tedarikçisinden dünyanın neresinde olursa olsun müşteriye gönderilir.

Dropshipping iş modelinde, web sitenizi ve kendi markanızı oluşturmaktan ve ayrıca satmak istediğiniz ürünleri seçmek ve pazarlamaktan siz sorumlusunuz. İşletmeniz ayrıca nakliye masraflarından ve iyi bir kar marjı ile sonuçlanan fiyatların belirlenmesinden sorumludur .

Dropshipping gerçekten karlı mı?

Evet, nakliye veya üretimden sorumlu olmadığınız için stoksuz satış, satıcılar için karlı bir iş modeli olabilir. Bir toptancının normalde sahip olacağı gibi büyük maliyetler gerektirmeyen, düşük riskli bir iş modelidir ve doğru tedarikçilerle iyi bir kar marjı elde edebilirsiniz. Dropshipping yaparak kimi zaman binlerce TL kazabilirken kimi zaman daha yüksek tutarlarda da gelir elde etmeniz mümkündür. Hem satış sayısına hem de kâr marjına göre değişe bu tutarlar tamamen işleri yerine koymanız ile alakalıdır. Bu nedenle iyi bir mağaza kurup hedef kitlenizi belirleyerek işe başlarsanız ilerleyen dönemde satış sıkıntısı çekmeden faaliyet gösterebilirsiniz.

Related posts

One Thought to “Stoksuz satış nasıl yapılır?”

  1. Çok güzel bir ticaret metodu. Sermayesi az veya yetersiz olanlar için ticarete başlamak için iyi bir seçenek olabilir. İnşallah hedeflerinize ulaşırsınız.

Bir Cevap Yazın