Büfe Açmak | Büfe Açma Maliyeti ve Gerekli Belgeler - Kamu Haberleri - Kamu Haber - HaberlerKamu Haberleri – Kamu Haber – Haberler

Büfe Açmak | Büfe Açma Maliyeti ve Gerekli Belgeler

07 Eylül 2022 16 views 0

Büfe açma maliyeti, büfe açmak istiyorum diyen girişimciler için büyüok merak ve araştırma konusu. Ancak sadece bu konu başlıklarına yoğunlaşmayacağız. Aynı zamanda büfe açma şartları, büfe açmak için gerekli belgeler, büfe açmak ne kadara mal olur, büfe açmak için KOSGEB desteği, büfe açmak için kredi, büfe açmak karlı mı, büfe açmak için belediyeden izin nasıl alınır, büfe açmak için gerekli malzemeler nelerdir, büfe açmak için ustalık belgesi gerekli mi, kaldırımda büfe açmak için ne yapmak gerekir, büfe aylık ciro ne kadar, belediyeden büfe yeri kiralama nasıl olur vb. Birçok konuya ve soruya yanıt vermiş olacağız.

Yazımızda büfe açguyın sadece olumlu yanlarını değil, olumsuz yanlarından da bahsedeceğiz. Nihayetinde son kararı, mevcut durumunuza göre siz verirsiniz. Çünkü her işte olduğu gibi büfe açarken de avantajlı ve dezavantajlı yanları ele almak gerekiyor. Ülkemizde büyüok hayaller ile açılan birçadequate işletme, bir yıl geçmeden kapanmak zorunda kalıyor. Büfe açmak, her zaman karlı iş fikirleri arasında değerlendirilmektedir. Herhangi bir girişimi olan dahi bile büfe açabilmekte ve faaliyet göstermektedir. Peki ama gerçekten dışarıdan gözüktüğü gibi mi her şey? Hemen her Büfe açmak karlı mı? Büfe açma şartları konusuna başlamadan önce büfe sektörü için karlılık konusunu, zorluklarını anlatalım.

Büfe açma maliyeti nedir?

Büfe açmak ile ilgili internetten sayfalarından ya da kulaktan dolma bilgiler ile karşılaşmışsınızdır: Büfe açmak çok karlı, çadequate kazançlı. Büfe açtım, arabamı ve evimi aldım. Bu gibi bilgileri baz alarak asla büfe açma konusunda karar vermemelisiniz. Sebebi şu: Büfe açmak, helloç göründüğü gibi kolay ve kazançlı bir sektör değil çünkü. Büfe açarak yüksek gelir elde etme beklentiniz varsa şu hususlara azami önemi göstermelisiniz:

Yüksek gelir elde eden büfeler, şehir meydanlarında olur. Ancak şunu hatırlatalım, bu gibi yerlerin yüksek kira gideri olur. Ancak birçoğu bu kira giderini kurtarır. (Bu gibi yerlerde belediye işgaliyet bedeli ödenir, aylıok 5.000 TL ile 10.000 TL arasında değişir.)
Büfe açmayı düşündüğünüz yer, ayakaltı olmalıdır. Sadece işlek olması yetmez. Çgood enough işlek olması gerekir.
Çadequate işlek, şehir meydanlarında, çadequate işlek caddelerde belediyeden büfe yeri kiralama işi imkansıza yakındır. Tam anlamıyla imkansız denilmez ama imkansıza yakın diyebiliriz. Bunun temel nedeni, müsait yerleri kapan kapmıştır.
Yüksek gelir elde eden büfelerin hava parası çgood enough yüksektir. Uzun yıllar sonra amorti edebilirsiniz.
Büfecilik, mesai saatleri açısından en zor iş fikridir. Tek başına çalışguyız durumunda sabahınız aksamınız kalmaz. 14-15 saat mesai yapmak zorunda kalırsınız. İki kişi çalışalım derseniz, büfenin aylıok 3.000-four.000 TL personel maliyetini kurtarması gerekir, okısaca değmesi lazım. Hadi diyelim değiyor, çalıştıracağınız kişinin güvenilir olması, kasadan para çalmamasının garantisi var mı?

Ali Keskin Diğer Yazıları
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

FOTO GALERİ
%d blogcu bunu beğendi: