DOLAR 32,2953 -0.06%
EURO 34,9998 0.61%
ALTIN 2.422,880,67
BITCOIN 22388023,30%
Sakarya
34°

AÇIK

17:08

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

En İyi Saç Ekim Merkezi Listesi ve Fiyatları

En İyi Saç Ekim Merkezi Listesi ve Fiyatları

ABONE OL
9 Ekim 2022 11:36
En İyi Saç Ekim Merkezi Listesi ve Fiyatları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezi 2022 Listesi

Türkiye’deki saç ekim merkezleri ve fiyatları değerlendirildiğinde; son teknoloji teknikler uygun fiyatlar ile uygulandığından, yurt dışından birçok insan sadece saç ekimi için Türkiye’yi ziyaret eder. Saç ekim merkezleri, uyguladıkları tekniklere ve ek işlemlere göre dönemsel olarak hizmet fiyatlarını belirlerler. Yurt dışından gelecek olan hastalar için konaklama dahil hizmet paketleri ile uygun fiyata saç ekim hizmetleri sunarlar. Bazı merkezler uygulanacak olan saç ekim tekniğine göre sabit fiyatlar belirlerken bazıları ihtiyaç duyulacak greft sayısına göre saç ekim ücretlerini belirlerler. Saç ekim klinikleri tarafından ücretsiz saç analizi yapıldıktan sonra uygulanacak olan teknik belirlenir ve fiyat çıkartılır.

Saç Ekim Merkezlerinin Fiyatlandırma Politikası

Dünyanın birçok yerinden çok sayıda turist saç ekimi için Türkiye’yi tercih eder. Sadece sağlık turizmi üzerinden Türkiye’nin yıllık geliri 5 milyar dolardır. En ucuz saç ekim merkezleri ve alanında uzmanlaşmış doktorları ile Türkiye saç ekimi konusunda tercih edilen bir ülkedir. Saç ekimi merkezlerinin fiyatlandırmalarını etkileyen kriterler aşağıda verilmiştir:

 • Saç ekiminin yapılacağı merkez ve izlediği fiyat politikası, saç ekim fiyatları üzerinde etkilidir. Çok sayıda başarılı saç ekim operasyonu gerçekleştirmiş olan, son teknoloji ekipmanlarla saç ekim işlemlerini gerçekleştiren kliniklerin fiyatları daha yüksektir.
 • Saç ekimi işlemleri yapılırken kullanılan teknik, fiyatları belirler. Saç ekiminde kullanılan malzemelerin maliyetleri ve saç ekim seanslarının uzunluğu, fiyatlarda belirleyici etkiye sahiptir.
 • Saç ekim merkezinin olduğu şehir, operasyon fiyatlarında merkezden merkeze göre değişiklik olmasına neden olur. Saç ekiminin yapılacağı hastane ve kliniklerin bulundukları semtler, kira bedelleri gibi faktörler fiyatlarını belirlemeleri üzerinde etkilidir.

FUE Saç Ekim Tekniği ve Ücretleri

FUE saç ekim tekniği, kelliğin kalıcı çözümü olarak görülen ve saç ekim merkezlerinin çoğunun uyguladığı bir tekniktir. Uygulama yapılmadan önce hastanın saç tasarımı yapılır. Saç ön çizgisi, saç yoğunluğu belirlenir. Saçsız bölgeye ekim yapılabilmesi için ense bölgesinden saç kökleri alınır. Özellikle ense bölgesinin tercih edilmesinin nedeni ise; testosterona ve dökülmelere karşı duyarsız saç köklerine sahip bir bölge olmasıdır. FUE tekniği ile saç ekimi yapıldıktan sonra 5 ay içerisinde hastanın kalıcı saçları çıkar.

FUE tekniği ile yapılacak olan işlemlerde fiyatlar; hastanın saç durumuna ve kullanılacak olan greft sayısına göre değişiklik gösterir. FUE tekniği ile gerçekleştirilen standart bir saç ekim operasyonunda fiyat aralığı 4.500-7.000 TL aralığındadır. Kullanılacak greft sayısına göre operasyon fiyatları ise şöyledir:

 • 500 greft:000 TL
 • 2000 greft: 4.000 TL
 • 4000 greft: 8.000 TL
 • 5000 greft: 10.000 TL
 • 7000 greft: 14.000 TL

DHI Kalem Tekniği ve Fiyatları

DHI uygulaması, kalem tekniği ismi ile de bilinir. Saç ekimi için kalem tekniği ile çizim yapılır ve sonrasında ekim gerçekleştirilir. Tıraşsız bir ekim tekniğidir. Donör bölge olarak ense tercih edilir. Ekim bölgesine iğneler içerisinde greftler yerleştirilir ve DHI tekniğinin diğer saç ekim tekniklerinden ayrıldığı nokta budur. Mikro kanallar açılmadan direkt olarak saç ekimi uygulandığı için saç ekim operasyonunun süresini de kısaltan bir yöntemdir. 3.000 greftlik bir ekim, 6 saat süren seanslar ile iki günde tamamlanır.

Greft başına 1.5-5 TL aralığında fiyatlandırılır. Saç dökülmesi ortalama olan biri için 3.350 TL ve yoğun saç dökülmesine sahip biri için 6.000-8.000 TL aralığında fiyatlandırma ile uygulanan bir tekniktir.

Mega Saç Ekim İşlemi ve Ücretleri

Mega saç ekim tekniği ile tek seferde ekilen saç kökleri sayısı artırılır. Dolayısı ile bir seansta ekilecek olan greft sayısı da ortalama 4.500-5.000 aralığına çıkmış olur. Dolayısı ile daha az sayıda seans ile saç ekim işlemi tamamlanmış olur. Özellikle kellik problemi olan ya da saçı fazla seyrekleşen hastalarda, 10-15 saatlik operasyonlar ile uygulanan bir tekniktir. Fiyatları 2.000-3.000 TL aralığındadır.

Protez Saç Tekniği ve Güncel Fiyatları

Protez saç tekniğinin uygulanma şekli diğer saç ekim tekniklerine göre farklıdır ve protez saçlar saç derisinin üzerinde kalacak şekilde yerleştirilir. İnce ve hassas bir tül olan protez saçlar kullanım esnasında hastanın kafa derisini terletmez. Ayrıca su ve hava geçirgenliğine sahip olduğu için de kullanım kolaylığı vardır. Hasta düzenli olarak bakımını yaptırırsa uzun süre boyunca protez saçı kullanabilir.

Protez saçla doğal bir görünüm elde edilebilmesi için ödenmesi gereken fiyat, saç ekim merkezleri için değişiklik gösterir. Diğer saç ekim teknikleri ile kıyaslandığında daha uygun fiyatlara sahip olan protez saç ekim tekniğinin fiyatları şunlardır:

 • Seyrek protez saçlar için fiyat aralığı 3.000-6.000 TL’dir.
 • Dolgun saç protezi için 1.000-2.500 TL aralığında ücret ödemek gerekir.

Safir Perkütan Saç Ekimi ve Ortalama Ücretleri

Safir perkütan saç ekim tekniği; tıraşsız ve ağrısız saç ekim uygulaması tercih eden hastalar için uygundur. Ayrıca operasyon sonrasında hastada yara izi de kalmaz. Saç ekim işlemi sonrasında hastada ödem oluşma riski de oldukça düşüktür. Greftler hastanın ense bölgesinden alınır. Greft alımı esnasında greftler özel motorlar ile bütünlükleri korunarak alınır. Alınan greftler, gerçek safirden üretilen ve dokuya verilen hasarı en az seviyede olan safir iğneli cihazlar ile kanallar içerisine ekilir. İki boyutlu değil, üç boyutlu kanalların içerisine ekim yapılır. Standart bir saç ekimine göre iki kat daha hızlı şekilde iyileşmenin gerçekleşeceği bir saç ekim tekniğidir. Bir seansta 6.000 grefte kadar ekim yapılabilir. Ekilen saçlar ise üçüncü aydan sonra çıkmaya başlar.

Safir perkütan tekniği ile greft başına ücretlendirme ortalama 1.50 TL ile 5 TL aralığındadır. 1.000 greft için ücret aralığı 1.500 TL ile 3.000 TL aralığına denk gelirken 4.500 greft için fiyat aralığı 6.750-13.500 TL’dir. Safir perkütan tekniği ile yapılan standart bir saç ekim işleminin fiyatları 4.500 TL ile 5.000 TL arasında değişir.

FUT Saç Ekim Tekniği ve Fiyatlandırması

FUT tekniği, lokal anestezi ile uygulanır. Saç köklerinin alınacağı donör bölgeye lokal anestezi uygulanacağı için hasta saç ekim operasyonu esnasında acı çekmez. Donör bölgeden dikdörtgen şeklinde bir parça çıkartılır ve bu parçanın boyutu ekim yapılacak olan alana göre değişiklik gösterir. Saç ekimi operasyonu uygulandıktan sonra ertesi gün işlem bölgesine pansuman yapılması gereklidir. Ortalama 15 gün içerisinde de uygulama yapılan bölgedeki kabuklanmalar iyileşir.

FUT tekniği ile saç ekimi fiyatları; ekim yapılacak olan alanın genişliğine ve hastanın saçının yapısına göre farklılık gösterir. FUT tekniği ile yapılan uygulamalar kliniklerin fiyat politikalarına göre değişiklik gösterse de ortalama 750 TL ile 3.000 TL aralığında bir fiyata sahiptirler.

Robotik Saç Ekim Cerrahisi ve Ücretleri

Saç ekim merkezleri tarafından yeni yeni uygulanmaya başlayan robotik saç ekim cerrahisi; hastanın saç ekim planlamasının üç boyutlu olarak yapıldığı bir tekniktir. Hastanın 5 farklı açıdan saçının fotoğrafı çekilerek sisteme yüklenir ve sonrasında saç tasarımı yapılır. Ekim yapılacak olan bölgenin belirlenmesini ve hastanın saç ekim işlemi sonrasındaki görüntüsünü görmesini sağlayan bir tekniktir. Bir gün içerisinde ekimi yapılacak olan saç kökleri toplanabilir ve ekim işlemi tamamlanabilir. Robotik cerrahi ile uygulanan saç ekimlerinde iyileşme hızlıdır ve hastada herhangi bir yan etkiye rastlanmamıştır. Saç ekim fiyatları ise 2.000 TL ile 10.000 TL aralığında saç ekim merkezlerine göre farklılık gösterir.

Kadınlarda Saç Ekim İşlemi ve Ücretleri

Erkeklerde saç dökülmesi daha sık görülen bir durum olsa da kadınlarda da saç dökülmesi ve seyrekliği fazladır. Kadınların saç dökülmelerine ve saç yapılarına göre uygun saç ekim teknikleri tercih edilir. Kadınlarda erkeklere uygulanan saç ekim operasyonlarına göre farklılık gösteren durumlar şu şekildedir:

 • Kadınların saç ekim operasyonu sonrasında iyileşme süreleri daha kısadır. Ortalama 3-8 aylık bir iyileşme süreçleri vardır.
 • Kadınlar saç ekiminden 3 gün sonra saçlarını yıkayabilirler ve bu süre erkeklerde 1 gündür.
 • Erkeklerin saç ekim işlemleri 4-5 saat sürerken bu süre kadınlarda ortalama 5-8 saattir.

Greft başına 1.5-3 TL aralığından hesaplama yapıldığında; 5.000 greft için operasyon ücreti 7.500-15.000 TL aralığında farklılık gösterir. Protez saç ve FUT teknikleri ile kadınlara yapılacak olan standart saç ekimlerinde fiyatlar 1.000 TL’den 6.000 TL’ye kadar yükselir.

Este Favor Saç Ekimi Merkezi

%100 müşteri memnuniyetini amaçlayarak yüksek başarı oranı ile saç ekimi hizmeti veren bir merkezdir. Doğal saç yönleri, yoğun ve sıkı ekim, doğru saç ekim tekniğinin belirlenmesi ve hastaya özel saç ekim planlaması gibi saç ekim operasyonunun başarısını etkileyen faktörleri göz önünde bulundurarak hizmet veren bir kliniktir.

Kişiye özgü planlama ile yüksek yoğunlukta saç ekim hizmeti veren bir merkezdir. Gün içerisinde maksimum 1-2 saç ekim işlemi gerçekleştiren bir saç ekim kliniğidir. Merkezi İstanbul’dadır ve güncel saç ekim teknikleri kullanılarak operasyonlar gerçekleştirilir.

Dr. Serkan Aygın Saç Ekimi Merkezi,

1996 senesinden beri saç ekimi tedavileri uygulayan ve Çapa Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Serkan Aygın’ın saç ekim merkezidir. Türkiye’de saç ekimi uygulamaları yapan ilk doktorlardan biridir. Ayrıca FUE tekniğinin Türkiye’de yaygınlaşmasını sağlayan ve bu tekniği Türkiye’de uygulayan ilk doktorlardan biridir. Binlerce başarılı saç ekimi operasyonu gerçekleştiren doktor, aynı zamanda estetik cerrahi alanında da hizmet verir.

Dünya çapında çok sayıda seminere ve eğitime katılmış olan Dr. Serkan Aygın, hem Arap hem de Avrupa ülkelerinden çok sayıda hasta kabul eden ünlü bir doktordur. İstanbul’un Şişli semtindeki saç ekim merkezinde hastalarını kabul eden doktorun 1.000 greft için belirlediği ücret 3.500 TL civarındadır.

İsveç Klinik Saç Ekim Merkezi

İstanbul’un Şişli semtinde bulunan İsveç Klinik, saç ekim işlemlerini yeni teknolojik yöntemler kullanarak verir. Hem saç ekim hem de estetik operasyonlar için tercih edilen bir kliniktir. Sağlık turizmine katkı sağlayan saç ekim merkezine Arap ve Avrupa ülkelerinden yüksek miktarda talep vardır.

Kalem tekniği ve tıraşsız saç ekim tekniği gibi yöntemler ile saç ekim hizmeti sunan bir kliniktir. Saç ekim merkezleri fiyatları karşılaştırıldığında, İsveç Klinik’in fiyatları diğerlerine göre daha uygundur. 1.000 greft için ortalama 2.500 TL civarında ücretlendirme yapılır. Bünyesinde çalışan doktorlara göre de ücretlendirmesi değişiklik gösterir.

Esteworld Saç Ekimi Merkezi

Esteworld, 2004 senesinden beri saç ekim hizmeti veren bir merkezdir. İstanbul’da bir tanesi Üsküdar’da olmak üzere 3 tane şubesi vardır. Uzman doktor kadrosunda ise, 20’den fazla doktor vardır. Esteworld Saç Ekim Merkezi’nde saç ekimi yaptıranların yorumlarına bakıldığında, başarı oranı yüksek işlemler gerçekleştirdikleri görülür.

Saç ekim hizmeti alacak olan hastalarına saç analizini ücretsiz şekilde yapan bir merkezdir. Saç ekim işlemlerini de kendi kliniklerinde gerçekleştirirler. Sadece saç ekim tedavilerini değil, aynı zamanda estetik cerrahi işlemleri de kliniklerinde uygularlar.

Asmed Hair Transplant Clinic

Asmed Hair Transplant Saç Ekim Merkezi’nde, dünyaca tanınmış bir doktor olan Dr. Koray Erdoğan saç ekim hizmeti verir. Birçok ünlü oyuncunun ve iş insanının saç ekim işlemlerini gerçekleştirmiş olan bir doktordur. Fiyat olarak diğer saç ekim merkezlerine göre daha pahalı olsa da, referans hastaları sebebi ile yüksek başarı oranlı hizmet verdiğini garantileyen ve tercih edilen bir doktordur.

Klinikleri İstanbul’un Ataşehir semtindedir. Saç ekim işlemini gerçekleştirecek olan doktora göre greft başına ücretlendirme de farklılık gösterir. Dr. Koray Erdoğan’ın gerçekleştirdiği saç ekim operasyonlarında kullanılan her greft için 2.5 Euro üzerinden hesaplama yapılır. Kliniğin tercih edilen bir diğer doktoru olan Alp Bayramoğlu’nun yaptığı saç ekim işlemleri için ise, greft başına 1.5 Euro üzerinden ücretlendirme yapılır.

Op. Dr. Zekeriya Kul Saç Ekimi

2004 senesinden beri saç ekimi konusunda Op. Dr. Zekeriya Kul hizmet verir ve alanında popüler doktorlardan biridir. İstanbul’un Şişli semtinde Vital Fulya’da saç ekimi operasyonlarını gerçekleştirir. İstanbul saç ekim merkezleri ve fiyatları değerlendirildiğinde; hem Türkiye’den hem de Arap ülkelerinden çok sayıda hastası olan Op. Dr. Zekeriya Kul, tercih edilen bir saç ekim uzmanı olarak öne çıkar. Randevu almak isteyenlere ortalama 1 ay sonrasına randevu verilir.

Dünyadaki sayılı estetik uzmanlarından biri olan Op. Dr. Zekeriya Kul, yılın belirli dönemlerinde Dubai’de ve belirli dönemlerinde de İstanbul’da saç ekim hizmeti verir. Kendi estetik merkezini kurmadan önce Brezilya’da çok sayıda eğitim almış ve seminere katılmış olan bir uzmandır. Saç ekimi fiyatlarını, ekim yapılacak olan bölgenin alanına göre belirler.

Maral Klinik

Başta Avrupa ve Arap ülkeleri olmak üzere, çok sayıda ülkeden hastası olan dünyaca ünlü doktor Tuğrul Maral tarafından 2006 senesinden beri saç ekim hizmeti verilir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı mezunu olan Tuğrul Maral; ABD’de çok sayıda eğitim almış ve seminere katılmış bir doktordur.

Maral Klinik 2006 senesinden beri 6.000’den fazla saç ekim operasyonunu başarı ile tamamlamıştır. Microfue tekniği ile saç ekim işlemi yapan en başarılı kliniklerden biridir. İstanbul Levent’te bulunan kliniğinde saç ekim operasyonları gerçekleştirir. 1.000 greft için 3.000 TL civarında fiyatlandırma yapar.

Transmed Saç Ekimi Merkezi

Transmed, bünyesinde çalıştırdığı başarılı doktorlar ve yenilikçi anlayışı ile adından söz ettirmeyi başarmış bir saç ekim merkezidir. Klinik İstanbul Levent’tedir. Doğal ve estetik görünümlü saç ekim işlemleri yapmayı amaçlamış bir kliniktir. Uzman Doktor Melike Külahçı başta olmak üzere klinik bünyesinde hizmet veren doktorlar, çok sayıda başarılı operasyonlar gerçekleştirmişlerdir.

Türkiye’de robotik saç ekim cerrahisini kullanan ilk kliniklerden biri olma özelliğini taşır. Saç ekim hizmetlerini son teknoloji ekipmanlar ile veren bir merkezdir. FUE, DHI ve tıraşsız saç ekim teknikleri ile uygulama yapar. Ameliyatsız saç tedavilerine ek olarak sakal, kaş ve bıyık ekim hizmeti de veren bir kliniktir.

AHD Clinic

2003 senesinden beri AHD Clinic tarafından Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde saç ekim hizmeti verilir. Saç ekim merkezleri Antalya şehrinde çok sayıda olsa da, en eski ve güvenilir saç ekim uzmanlarından olan Dr. Hakan Doğanay AHD Clinic’te çalıştığı için popüler bir merkezdir. Hem ulusal hem de uluslararası çok sayıda derneğe üye olan Dr. Hakan Doğanay, başarılı saç ekim operasyonları gerçekleştiren bir uzman olduğu için tercih edilir.

Saç ekim işlemleri Antalya’da bulunan Lara Anadolu Hastanesi’nde gerçekleştirilir. Dr. Hakan Doğanay’ın gerçekleştireceği saç ekim işlemleri için 1 greft 1 Euro olacak şekilde fiyatlandırma yapılır. Ancak Dr. Hakan Doğanay’ın ekibindeki uzmanlar daha uygun fiyatlar ile saç ekim hizmeti verirler.

Antalya Saç Ekim Merkezi

2006 senesinden beri Antalya’da hizmet veren kliniktir. Hem yurt içinden hem de yurt dışından çok sayıda hasta ağırlar. Saç ekim operasyonlarını ise Medical Park Hastanesi’nde gerçekleştirir. Bünyesinde çalıştırdığı profesyonel ve uzman doktorlar ile son teknoloji ekipmanları kullanarak saç ekim hizmeti sunar.

FUE ve FUT teknikleri ile saç ekim hizmeti verir. Operasyon sonrasında da hastaların ihtiyaç duyacakları ek bilgileri 24 saat süresince verir. Muayene, saç ekim planlaması, havaalanı ve otogar transferleri, konaklama masrafları, kan alım ve laboratuvar maliyetleri, bakım şampuanı gibi hizmetlerin dahil olduğu paketler ile saç ekim uygulamaları yapılır.

DK Klinik

2002 yılından beri Antalya’da saç ekim hizmeti veren bir merkezdir. Antalya’da Sağlık Bakanlığı’ndan saç ekimi ruhsatı alan ilk merkez olma özelliğini taşır. Dr. Meltem Şentürk tarafından kurulmuş olan klinik, hem saç ekimi hem de estetik işlemler alanında hizmet verir. Her sene hem Türkiye’den hem de dünyanın dört bir yanından insanlar saç ekim işlemi için DK Klinik’i tercih ederler.

Tamamı Avrupa ve ABD menşeili tıbbi malzemeler ile işlem yapan bir kliniktir. Saç ekimi operasyonlarının gerçekleştirildiği alanların sterilizasyonlarını düzenli olarak sağlar. İnsan sağlığını öncelik alarak hareket eder ve bünyesinde çalıştırdığı personel de 6 aylık ciddi bir hizmet içi eğitimi tamamladıktan sonra hizmet vermeye başlar.

New Hairline Antalya Saç Ekim Merkezi

New Hairline Saç Ekim Merkezi; uluslararası standartlarda saç ekim hizmeti verir. Akdeniz Sağlık Vakfı Yaşam Hastanesi bünyesinde saç ekim işlemleri gerçekleştirilir. FUE yöntemi ile saç ekim hizmeti veren bir merkezdir.  Ayrıca sakal, bıyık ve kaş ekimi hizmeti de vardır. Saç analizini ücretsiz gerçekleştirir. Deneyimli ve uzman ekibi ile online konsültasyon hizmeti de veren bir kliniktir.

New Hairline Saç Ekim Merkezi’nden alınacak olan hizmetler için paket fiyat uygulanır. Ön görüşmeler ücretsiz yapılır. Ameliyat öncesinde yapılacak olan test ve tahliller, laboratuvar masrafları, ameliyat sonrasında gerek duyulacak olan ilaçlar, saç ekim bölgesi için gerekli olacak koruma, uyku pozisyonu için boyun yastığı, ekim sonrası ilk yıkama ve saç ekimi ile ilgili danışmanlık hizmeti; sunulan hizmet paketinin fiyatına dahildir.

Medical Hair Saç Ekimi Merkezi

İzmir’in Konak ilçesinde bir merkezdir. Yaklaşık 15 senedir saç ekimi konusunda uzmanlaşmış olan Dr. Sibel Ulusan’ın çalıştığı bir klinik olması sebebi ile tercih edilir. Ayrıca eşi Dr. Zafer Ulusan da Medical Hair Saç Ekim Merkezi’nde hizmet verir. İzmir saç ekim merkezleri ve fiyatları değerlendirildiğinde; başarılı sonuçlar alınan saç ekim operasyonları ile İzmir’in tercih edilen kliniklerindendir.

Kliniğin fiyatlandırması greft başına yapılmaz. Standart olarak tek seans fiyatı belirlenir ve operasyonda kullanılan greft sayısı seans ücretini değiştirmez. Hem Türk hem de yabancı çok sayıda hastası olan bir saç ekim merkezidir. Saç ekimi alanında inovatif yaklaşımlar sergileyen ve son teknoloji ekipmanlar ile saç ekim tekniklerini uygulayan bir kliniktir.

İzmir Özel Gazi Hastanesi

Saç bakımı, saç dökülmesi, saç ekimi, sakal ve kaş ekimi gibi işlemlerin yapılabildiği bir hastanedir. Telefonla ön görüşme yaptıktan sonra hem randevu alınabilir hem de saç ekim fiyatları öğrenilebilir. Fiyatlar greft başına belirlenir. Ön analiz aşamasında ne kadar greft gerektiğine karar verilir.

Ento Saç Ekimi Merkezi

Ento; İzmir Bornova’da saç ekim hizmeti sunar. DHI, FUT, FUE ve safir perkütan teknikleri ile saç ekimi yapılabilen bir kliniktir. Güncel teknoloji ile saç ekimi operasyonları gerçekleştirirler. Deneyimli bir ekip ile özel hastane kalitesinde saç, sakal, bıyık ve kaş ekim hizmeti sunarlar. Aynı zamanda saç mezoterapisi hizmetleri de vardır.

İzmir saç ekim merkezleri fiyatları hesaplanması için öncelikle hastaya ön inceleme ve analiz yapılır. Hastanın saçlarının eski haline dönebilmesi ve doğal görünebilmesi için ne kadar greft gerektiği hesaplanır. Her hastaya özel bölge açıklığına ve greft sayısına göre saç ekim fiyatlarını hesaplarlar.

Ankara International Saç Ekimi Merkezi

Türkiye’nin en başarılı doktorlarından biri olan Doç. Dr. Serdar Görkem, Ankara International Saç Ekimi Merkezi’nde hizmet verir. Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan saç ekim merkezi, İç Anadolu Bölgesi’ndeki şehirlerde yaşayan kişilerin saç ekimi için sıklıkla tercih ettiği bir merkezdir. Başarılı sonuç alınan saç ekimi işlemleri sebebi ile referans hasta sayıları da oldukça fazladır.

Saç ekiminde mikromotor kullanımı konusunda başarılı bir ekip ile saç ekimi hizmeti verir. FUE tekniğinde mikromotor kullanımı ile saç köklerinin manuel olarak alınması gerekmez. Bu sayede daha sık aralıklarla greft alabilmeleri mümkün olur. FUE ve DHI teknikleri ile saç ekimi hizmeti verir. Kadınlarda saç ekimi hizmeti veriyor olmasının yanı sıra kirpik, kaş, sakal ve bıyık ekimi hizmeti de verir.

Este Anka Saç Ekim Merkezi

2008 senesinden beri hizmet vermeye devam eden bir kliniktir. Önerilen saç ekim merkezleri arasında olan Este Anka Saç Ekim Merkezi, Ankara’nın Çankaya ilçesinde saç ekim hizmeti verir. Prof. Dr. Tacettin Güçer ve deneyimli ekibi tarafından saç ekim operasyonları uygulanır. Hastanın saç ekiminin riskli olacağı tespit edilmişse, saç ekim merkezinin uzman ve popüler doktorları operasyonu gerçekleştirir.

FUE tekniği ile saç ekim işlemini uygulayan bir doktordur. Saç ekim ücretlendirmesini ise greft miktarına göre belirler. Hastalar Este Anka Saç Ekim Merkezi ile iletişime geçtikten sonra saç ekimi yapılmasını istedikleri bölgenin fotoğrafını kliniğe göndermelidirler. Sonrasında hastanın ihtiyacı olan greft sayısı belirlenir ve uzman doktorlar tarafından hastaya işlem için bir fiyat çıkartılır.

Life Hair Ankara Saç Ekim Merkezi

2012 senesinden beri Life Hair Ankara Saç Ekim Merkezi, saç dökülmesi ya da kellik sorunu olanlara hizmet verir. Şubeleri Ankara Çankaya’dadır. Fiyat performans bakımından tercih edilen saç ekim merkezlerinden biridir. İstanbul gibi çok sayıda saç ekim merkezi bulunduran bir şehirden bile Life Hair Ankara Saç Ekim Merkezi’ne saç ekim operasyonu için gelen hastalar olur. Ayrıca yurt dışından da hasta kabul eden bir kliniktir.

Microfue gibi çok tercih edilen saç ekim tekniklerini uygulayan bir merkezdir. İğnesiz basınçlı anestezi uyguladıktan sonra saç ekim operasyonları gerçekleştirilir. Bu sayede hastaların ağrı seviyeleri de en aza indirilmiş olur. Ayrıca safir ve slit teknikleri ile de saç ekimi yapılır.

Naturel Hair Saç Ekim Merkezi

22 senedir ünlü saç ekim merkezleri arasında olan Naturel Hair Saç Ekim Merkezi; Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan kliniğinde saç ekim işlemlerini gerçekleştirir. 20.000’den daha fazla başarılı saç ekim operasyonlarının başarılı bir şekilde yönetildiği bir merkezdir. Kliniğin başarılı uzman doktorlarından biri Op. Dr. Okan Özgür Özturan’dır.

Klinikte FUE, FUT ve DHI yöntemleri ile saç ekim hizmeti verilir. Sağlık Bakanlığı onaylı saç ekim hizmeti sunan bir merkezdir. Almanya, Hollanda, Fransa gibi Avrupa ülkelerinden de saç ekimi için gelen hastaları vardır. Yeni teknolojileri takip ederek bu teknolojiler doğrultusunda ekipmanlar ve teknikler kullanan bir kliniktir. Hastanın işlem sonrasında sıkıntıya girmemesini önemsedikleri için doğal bir sonuç elde etmeye çalışır ve ekim sıklıklarını da buna göre ayarlarlar.

Tripaesthetic Saç Ekim Merkezi

Türkiye’nin en ünlü saç ekim cerrahlarından biri olan Dr. Muhammet Özgehan’ın saç ekim hizmeti verdiği bir merkez olan Tripaesthetic; Ankara’nın Çankaya ilçesinde hizmet verir. Dr. Muhammet Özgehan; saç ekimi yaptıracak olan her hastasında kanal açmadan mikro cerrahi FUE ekim tekniği ile saç köklerinin ekilmesine kadar her aşamayı kendisi gerçekleştirir. 16 senede 5.000’e yakın hastaya başarılı şekilde saç ekim hizmeti vermiş bir merkezdir.

Doğal ekim yönleri ve ekim sıklığı ile saç ekim işlemleri yapıldıktan sonra hastalara 1 sene süre ile ve saç aşısı desteğini ücretsiz şekilde sunan bir kliniktir. Hem erkeklere hem de kadınlara saç ekim hizmeti verir. Sakal ekimi, yanık scarlı alanda saç ekimi gibi hizmetleri de vardır. Saç ekim işlemi için gelen hastaların havaalanı transferi, konaklaması ve çevirmen desteği gibi ihtiyaçları da klinik tarafından karşılanır.

Burtom Saç Ekim Merkezi

Saçları dökülmüş ve kellik sorunu yaşayan erkeklerin saçlarını eski hallerine getirebilmeleri, kadınların saç dökülmelerini durdurabilmeleri için hizmet veren bir merkezdir. Bursa saç ekim merkezleri ve fiyatları değerlendirildiğinde; Osmangazi’de uygun fiyatlar ile 10 yıldan uzun süredir hizmet veren bir kliniktir. Bu zamana kadar 11.000’den fazla başarılı saç ekim operasyonuna imzasını atmıştır.

Saç ekim işlemlerini FUE tekniği ile gerçekleştirir. Ayrıca uygun olan hastalara tıraşsız saç ekimi de yapar. Ekimi yapılan saçların tutma oranı için %99 olarak açıklama yapar. Kaş ve sakal ekimi gibi ek hizmetleri de vardır.

Esteticare Saç Ekim Merkezi

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunan Esteticare Saç Ekim Merkezi; alanında uzman doktorları ile kellik ve saç dökülmesi problemlerinin çözülmesine yardımcı tedaviler uygular. Tofaş, Bursa Gazeteciler Cemiyeti ve Ziraat Bankası gibi kurumların sponsoru olmuş bir saç ekim merkezi olarak; ismini duyurmayı başarmış klinikler arasındadır.

Saç ekimi sonuçlarına göre %99 oranında başarı yakalayan bir kliniktir. Sterilize edilmiş olan ortamlarda saç ekim operasyonlarını gerçekleştirir. FUE tekniğini kullanarak saç ekimi yapar. Saç ekimi operasyonu başarı ile tamamlandıktan sonra da hastanın hayatına nasıl devam ettiği konusunda bilgilendirilmesini sağlar.

Estetik International Saç Ekim Merkezi

Bursa’nın Çekirge ilçesinde bulunan bir saç ekim merkezidir. Aynı zamanda Bursa’da saç ekim merkezi arayışında olanların en fazla tercih ettikleri ve bünyesinde deneyimli saç ekim uzmanları bulunduran bir kliniktir. Merkezinde hem saç ekim hem de estetik operasyonlarını gerçekleştirir. İstanbul’un Mecidiyeköy semtinde de şubesi vardır. Sağlık turizmi kapsamında Türkiye’ye saç ektirmeye gelen hastaların da tercih ettiği bir saç ekim merkezidir.

FUE ve organik saç ekimi hizmeti verir. Saç mezoterapisi, sakal ve favori ekimi, yara ve yanık izi ekimi, bıyık ekimi hizmeti verir. Saç ektirme fiyatları hakkında bilgi almak için klinik ile iletişime geçerek saç analizi yaptırılması gereklidir. Uygun fiyatlı saç ekim merkezlerinden biri olarak online muayene seçeneği sunar.

Murat Küçüktaş Saç Ekim Merkezi

Saç ekimi konusunda çok sayıda ödülü bulunan Murat Küçüktaş’ın saç ekim merkezidir. Bursa Osmangazi’de bulunur. 10.000’den fazla başarılı saç ekim operasyonu gerçekleştirmiş olan Murat Küçükbaş, yüksek başarı oranı ile hizmet verir. Operasyon sonrasında saçların tutmama ya da dökülme durumunun olmayacağına dair garanti verilir. Hastalar saçlarının fotoğraflarını önden, yandan ve arkadan çekip kliniğe gönderdiklerinde; saç ekimi için net bir fiyat bilgisi sunulur.

Eslamer Saç Ekim Merkezi

Erzurum’un Yakukiye ilçesinde, pazar günü haricinde haftanın her günü hizmet veren bir saç ekim merkezidir. 2010 senesinden beri hizmet veren bir kliniktir. Eslamer Saç Ekim Merkezi’nin kurucusu; Op. Dr. İdris Elmas’tır. Plastik Rekontrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olarak hizmet verir. Saç ekim merkezinin bünyesinde; saç ekimi, rinoplasti ve estetik ameliyatlar gerçekleştirilir.

Son model teknoloji ve tedavi teknikleri ile saç ekim hizmeti veren bir merkezdir. Sakal, bıyık ve kaş ekimi de verdiği hizmetler arasındadır. Deneyimli bir kadro tarafından saç ekim operasyonları gerçekleştirilir. Ekim işlemleri hijyenik şartların sağlandığı bir ortamda gerçekleştirilir.

Özel Buhara Hastanesi

Özel Buhara Hastanesi; Erzurum’un Palandöken ilçesindedir. Erzurum halkı tarafından tercih edilen ve saç ekiminin yanı sıra estetik uygulamalar da yapan bir hastanedir. Deneyimli kadrosu, ameliyat ortamları, kalite standartları ve modern cihazları ile saç ekimi yaptıracak olan çok sayıda hastanın dikkatini çeken bir hastanedir.

Hastaların daha sağlıklı, gür ve dökülmeyen saçlara sahip olabilmeleri için saç ekimi uygulamasına ek olarak saç mezoterapisi gibi saç tedavileri de uygulayan bir hastanedir. Saç ekim işlemleri eğitimli doktorlar tarafından gerçekleştirildiği için yetkisiz güzellik salonlarında saç ekimi yaptırdıktan sonra olduğu gibi başarısız sonuçlar ortaya çıkmaz. Saç diktirme fiyatları Özel Buhara Hastanesi kapsamında dönem dönem indirimli olabilir.

Op. Dr. Ummuhan Özaslan İle Saç Ekimi

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde faaliyet gösteren bir doktordur. Hem Denizli halkının hem de çevre illerdekilerin saç ekimi için tercih ettikleri bir doktordur. Op. Dr. Ummuhan Özaslan; Plastik ve Rekonstrüktif ihtisas eğitimini 2008 senesinde tamamlamıştır. 2007 senesinde ise; ünlü plastik cerrah Dr. Bahram Guyuron’un yanında eğitim almıştır.

Kellik problemi yaşayanlara FUE ve FUT teknikleri ile saç ekimi operasyonu yaparken saç dökülmesi problemi olanlara da saç mezoterapisi uygular. FUT tekniğini hastanın saçlarının durumuna göre 2-3 seans halinde uygular ve her seans arasında 6 ay olur. Seans süreleri ise 3-4 saat sürer. FUE tekniğinde ise saç kökleri tek tek alındığı için işlem ortalama 8 saat sürer.

Denizli Özel Vizyongöz Hastanesi

Dr. Özgür Nalbant, Denizli Özel Vizyongöz Hastanesi’nin saç ekim hizmeti veren doktorlarından biridir. Saç ekimi teknikleri ve özel saç tedavileri konusundaki yüksek başarı oranı nedeni ile diğer doktorlardan daha fazla öne çıkmış bir doktordur.

Denizli Özel Vizyongöz Hastanesi’nde saç ekim işlemleri FUE tekniği ile yapılır. Greft başına ücretlendirme ortalama 2.25 TL’dir. Saç ekim tedavilerine ek olarak hastalara özel saç tedavileri de uygulanır ve hastanın daha canlı saçlara kavuşması, saç ekim işleminden başarılı sonuçlar elde edilmesi sağlanır.

Dr. Umut Tuncel Saç Ekim İşlemi

Başarılı estetik operasyonlar ile adını duyurmayı başarmış olan ve Samsun’un nitelikli bir saç ekimi hizmeti almasını amaçlayan Dr. Umut Tuncel, İlkadım ilçesinde saç ekim hizmeti verir. Saç ekim operasyonlarını FUE saç ekim tekniği ile gerçekleştirir.

Saç ekim merkezleri Samsun çevresinde geniş fiyat aralıklarına sahiptir. Dr. Umut Tuncel de her bütçeye uygun fiyatlar ile saç ekim hizmeti sunar. Ekilecek olan saç kökü sayısı, saç ekim fiyatları üzerinde etkilidir. Saç ekim işlemleri Samsun Liv Hospital bünyesinde gerçekleştirilir.

FBM Lazer Estetik Plastik Cerrahi Kliniği

Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan FBM Lazer Estetik Plastik Cerrahi Kliniği; Doçent Dr. Hayati Akbaş tarafından kuruldu. 2005 senesinden beri hem saç ekim hem de plastik cerrahi alanında hastalarına hizmet seçenekleri sunar. Samsun’un yanı sıra İstanbul, Gürcistan, Almanya ve Azerbaycan’da da şubeleri bulunan bir saç ekim merkezidir.

FUE, FUT gibi teknikler ile saç ekimi hizmeti verir.  Bıyık, sakal ve kaç ekim hizmeti de verir. Gerek duyulan hastalara saç mezoterapisi de uygulanabilir. Klinik hastalarına dönem dönem indirim kampanyaları düzenler.

Op. Dr. Halit Urgan Saç Ekim Merkezi

Op. Dr. Halit Urgan; Samsun’un İlkadım ilçesinde, 2015 yılından beri kendi saç ekim merkezinde hizmet veren bir doktordur. Deneyimli asistan ve estetisyen kadrosu ile beraber kliniğinde hizmet verir. Saç ekimi uygulamalarına ek olarak estetik cerrahi, lazer uygulamaları ve ameliyatsız estetik uygulamaları da Halit Urgan’ın kliniğinde gerçekleştirilir. Avantajlı fiyat seçenekleri ve yüksek başarı oranı ile saç ekimi hizmeti veren bir klinik olduğundan, ideal fiyat aralığında saç ektirmek isteyen hastalara hitap eder.

Prof. Dr. Emrah Arslan Muayenehanesi

Prof. Dr. Emrah Arslan, Çanakkale’nin merkezinde bir muayenehane sahibidir ve burada saç ekim hizmeti verir. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah unvanı ile uzun yılların verdiği tecrübeyi birleştirerek saç ekim uygulamaları gerçekleştirir. Saç ekimine ek olarak estetik alanda da hizmet veren bir merkezdir.

Çanakkale saç ekim merkezleri arasında teknolojik imkanlardan yararlanan ve yüksek başarı oranı ile hizmet veren popüler saç ekim merkezlerinden biridir. Ekilecek olan saç miktarına, hastanın mevcut saçının durumuna, ekim işlemi için belirlenen seans sayısına göre saç ekim fiyatları belirlenir. Kliniğin web sitesinden online randevu alabilmek mümkündür.

Adana Saç Ekim Merkezi

Saç ekim operasyonlarını steril bir ortamda, etik kurallara bağlı kalarak gerçekleştiren bir saç ekim merkezidir. İşinin ehli doktorların ve sağlık personellerinin çalıştığı bir kliniktir. Saç ekim merkezleri Adana şehri için araştırıldığında, ilk tercih edilen merkezlerden biridir. Aynı zamanda çevre şehirlerden de saç ekimi için Adana’ya gelen hastalar vardır.

%99 başarı ve saçların tutma oranı ile hizmet veren bir saç ekim merkezidir. Saç ekimi sonrasında hastalara saçlarının tekrar dökülmeyeceğinin garantisini verir. FUE tekniği ile saç ekim operasyonlarını ağrısız şekilde gerçekleştirir. kaş, sakal ve bıyık ekimi gibi uygulamaları da vardır.

Capillum Clinic Saç Ekim Merkezi

Adana’da bulunan Capillum Clinic, saç ekimi konusunda başarı oranı yüksek olan kliniklerden biridir. Saç dökülmesi ve kellik problemleri yaşayan kadın ve erkeklere uygun teknikler ile saç ekimi operasyonlarının gerçekleştirildiği bir merkezdir. Uzman Doktor Emrah Akça ve ekibi tarafından saç ekim hizmeti verilir. Operasyonların geri dönüşünün hızlı olacağının ve sonradan saç dökülmesi yaşanmayacağının garantisini vererek saç ekim işlemleri gerçekleştirir.

Capillum Clinic’ten hizmet alacak olan hastalara öncelikle ücretsiz şekilde saç analizi yapılır. Ardından saçların gürleşmesi, canlanması ve saçsız bölgelerin eski haline dönmesi için klinik tarafından tedaviler uygulanır.  Sakal, bıyık ve kaş ekimi konusunda da hastalarına yardımcı olan bir saç ekim merkezidir.

Estemoda Saç Ekim Merkezi

13 senelik bir geçmişi olan Estemoda Saç Ekim Merkezi; Adana’nın Çukurova ilçesindedir. Yurt içinde çok sayıda hastasının olmasının yanı sıra, yurt dışından da özel olarak saç ekimi için gelen hastaları vardır. Uzman doktor kadrosu ile hem saç ekimi hem de estetik ve dolgu konusunda hizmet verir.

Estemoda Saç Ekim Merkezi’nden hizmet alacak olanların ödemeleri gereken fiyat; saçların yoğunluğuna ve kellik durumuna göre değişiklik gösterir.  Sakal, bıyık, kaş ve kirpik ekimi konusunda da hastalarına yardımcı olur.

Güney Estetik Cerrahi Saç Ekim Merkezi

Op. Dr. Sadık Karakaya ve Op. Dr. Mahmut Yıldız’ın bünyesinde hizmet verdiği bir saç ekim kliniğidir. Profesyonel saç ekim merkezleri arasında bulunan Güney Estetik Cerrahi Saç Ekim Merkezi; Adana’nın Seyhan ilçesindedir. Özellikle son yıllarda saç ekimi yaptıracak olan çok sayıda birey tarafından tercih edilen bir merkezdir. 10.000’in üzerinde başarılı saç ekim operasyonları gerçekleştirmiş olan uzman bir kadro ile hizmet verir.

Sadece saç ekimi değil; burun, göğüs, karın estetiği operasyonlarını da gerçekleştirir. Saç ekim işlemlerini ağrısız ve yara izi olmadan gerçekleştiren bir kliniktir. 1996 senesinden beri saç ekim operasyonları gerçekleştiren klinik; bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izleyen bir kadroya sahiptir. Saç tedavileri ile ilgili güncel ekipman ve teknikler kullanılarak saç ekim işlemleri gerçekleştirilir.

Murat Keskin Saç Ekim Merkezi

Adana’nın Seyhan ilçesinde Murat Keskin’in saç ekim merkezi vardır. Profesyonel bir uzman kadrosu ile beraber saç ekim hizmeti verir. Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Murat Keskin’in saç dökülmesi ve kellik problemlerine kalıcı çözümler üretmek amacı ile yenilikçi yöntemler ile saç ekimi hizmeti verdiği kliniktir.

Dr. Murat Keskin; saç tedavileri konusunda ABD’de çalışmalar yapmış ve dünyanın farklı ülkelerinde de kurs ve eğitimler almış olan bir doktordur. FUE tekniğini ilk kez kullanan doktorlar arasında olma özelliğini taşır. Hastaların saçlarının durumuna göre fiyatlandırma yapan bir merkezdir.

Türkiye’nin En Ucuz Saç Ekim Merkezlerinin Fiyat Listesi

Türkiye’nin en çok tercih edilen ve hem yurt içinden hem de yurt dışından çok sayıda müşterisine saç ekimi hizmeti veren saç ekim merkezlerinin ortalama fiyat listesi aşağıdaki gibidir:

 • Serkan Aygın Saç Ekimi Merkezi: 5.000-12.000 TL
 • İsveç Klinik Saç Ekim Merkezi: 5.000-9.000 TL
 • Este Favor Saç Ekimi Merkezi: 5.000-12.000 TL
 • Esteworld Saç Ekimi Merkezi: 4.000-12.000 TL
 • Asmed Hair Transplant Clinic: 3.0000-50.000 TL
 • Dr. Zekeriya Kul Saç Ekimi: 12.000-20.000 TL
 • Maral Klinik: 000-15.000 TL
 • Transmed Saç Ekimi Merkezi: 000-22.000 TL
 • AHD Clinic: 000 TL
 • Antalya Saç Ekim Merkezi: 000-10.000 TL
 • DK Klinik: 000-10.000 TL
 • New Hairline Antalya Saç Ekim Merkezi: 000-10.000 TL
 • Medical Hair Saç Ekimi Merkezi: 000 TL
 • İzmir Özel Gazi Hastanesi: 000-7.000 TL
 • Ento Saç Ekimi Merkezi: 000-15.000 TL
 • Ankara International Saç Ekimi Merkezi: 000-15.000 TL
 • Este Anka Saç Ekim Merkezi: 000 TL
 • Life Hair Ankara Saç Ekim Merkezi: 500 TL
 • Naturel Hair Saç Ekim Merkezi: 000-8.000 TL
 • Tripaesthetic Saç Ekim Merkezi: 000-20.000 TL
 • Burtom Saç Ekim Merkezi: 000-10.000 TL
 • Esteticare Saç Ekim Merkezi: 000-8.000 TL
 • Estetik International Saç Ekim Merkezi: 000-11.000 TL
 • Murat Küçüktaş Saç Ekim Merkezi: 000-7.000 TL
 • Eslamer Saç Ekim Merkezi: 500-7.000 TL
 • Özel Buhara Hastanesi: 000-6.000 TL
 • Dr. Ummuhan Özaslan İle Saç Ekimi: 3.000-8.000 TL
 • Denizli Özel Vizyongöz Hastanesi: 750 TL
 • Umut Tuncel Saç Ekim İşlemi: 2.500-6.000 TL
 • FBM Lazer Estetik Plastik Cerrahi Kliniği: 000-8.000 TL
 • Dr. Halit Urgan Saç Ekim Merkezi: 3.000-7.000 TL
 • Dr. Emrah Arslan Muayenehanesi: 4.000-7.000 TL
 • Adana Saç Ekim Merkezi: 000-13.000 TL
 • Capillum Clinic Saç Ekim Merkezi: 000-8.000 TL
 • Estemoda Saç Ekim Merkezi: 000-12.000 TL
 • Güney Estetik Cerrahi Saç Ekim Merkezi: 000-10.000 TL
 • Murat Keskin Saç Ekim Merkezi: 000-8.000 TL

Saç ekim merkezlerinin marka değerleri, referans hastaları, teknolojik farklılıkları ve lokasyonları 2021 fiyatları üzerinde etkilidir. Saç ekim fiyatları bir standarda bağlanamayacağı gibi merkezlerin fiyat dengelerini belirleyen faktörleri birbirleri arasında fiyat farkına yol açar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP