Alev Alev dizisi Tomris karakterini canlandıran oyuncu kimdir - OnLaRNeDiYoOnLaRNeDiYo

Alev Alev dizisi Tomris karakterini canlandıran oyuncu kimdir

13 Ocak 2021 61 views 0

Alev Alev dizisi Tomris karakterini canlandıran oyuncu kimdir

ALEV ALEV TOMRİS KİMDİR?

Alev Alev Tomris Karakterini canlandıran oyuncu kim? Dizide çok sevilen Kadın oyunculardan biri olan Tomris kim?

Alev Alev Dizisi Tomris Kimdir?

Alev Alev dizisi Tomris karakterinin tam ismi Tomris Üstünoğlu’dur. Karakter dizi içerisinde yangın sahnesinden sonra yer alır ve doktordur. Kızı Şimal yaşamını yitirmiştir ve bunun acısını derinden yaşamaktadır. Yıllardır kızının acısını dindirmeye çalışır ve bunun için herhangi bir yol bulamaz. Kızının yerine birisini koymak ister ve Çiçek bunun için oldukça uygun bir karakterdir. Çiçek’i kızı yerine koymaya çalışarak kendisini daha iyi hissetmeyi amaçlar. Çiçek’in yüzü yandıktan sonraki tedavisini Doktor Tomris üstlenir. Çiçek’e kendisini ölü gibi göstermesini ve kızı olarak hayatına devam etmesini teklif eder. Ancak Çiçek bir yandan sevdiği adam dururken, diğer yanda güzel bir hayat arasında kararsız kalır.

Zuhal Olcay Kimdir?

Alev Alev dizisi Tomris karakterine can veren oyuncu Zuhal Olcay’dır. Başarılı oyuncu 19 Ağustos 1957 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin kız kardeşi konservatuvarda piyano öğretmenliği görevini üstlenmekteydi. Küçük yaşlarda teyzesinin de yönlendirmesi ile birlikte tiyatroya karşı ilgisi oluşmaya başlamıştır. Ankara’ya tiyatro dersleri almak için gitmiş ve oyunculuk alanında kendisini geliştirmiştir. 1976 tarihinde Ankara Devlet Konservatuvarını başarı ile tamamlamıştır. Mezun olur olmaz sınıf arkadaşı ile yaşamlarını birleştirmiş ve üç yıllık bir birlikteliği olmuştur. Kendisi gibi oyuncu Selçuk Yöntem ile evliyken yurt dışına çıkmış ve alanında bir yıl boyunca eğitim almıştır.

Alev Alev dizisi Tomris karakterine can veren oyuncu yurt dışından döner dönmez İzmir’e gitmiş ve devlet tiyatrosunda çalışmalara başlamıştır. İlk kez 1977 tarihinde bir tiyatro oyunu ile sahneye çıkmıştır. Birçok tiyatro oyununda oynamaya devam eden oyuncu, aynı zamanda şarkı yazarlığı yapmış ve şarkıcılık ile de ilgilenmiştir. 1983 tarihinde İhtiras Fırtınası isimli film ile ilk kez sinema perdelerinde yer almıştır. Çeşitli dizilerde de yer alan oyuncu sinema geçmişi boyunca birçok başarılı isimle birlikte çalışmıştır. 1999 tarihinde kendisine ait bir tiyatro topluluğu kurmuş ve burada eylemlerine devam etmiştir. En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüş ve tiyatro alanındaki başarısını kanıtlamıştır. Ayrıca oynadığı birçok film ve dizi de çeşitli ödüllere layık görülmüştür.

 

KAYNAK:https://dizioyunculari.org/alev-alev-tomris-kimdir/

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

FOTO GALERİ