Finans Rehberi 

En iyi coin sepeti nasıl oluşturulur?

Kripto para yatırımlarında, tüm ana paranızı (sermayenizi) tek bir kripto paraya yatırmak hem riskli, hem de daha az kazançlıdır. Bu yüzden yatırımcılara aldıkları coin’lerden bir sepet yapmaları, yani belli miktarlarda birçok altcoin de alıp hem riski azaltmak, hem de kazancı arttırmak önerilir. Sepet yapmak, birden çadequate kripto para biriminden oluşan yatırım portföyüne denir. Diyelim ki 10 Bin TL ile kripto para yatırımı yapacaksınız. Bu paranın bir kısmı ile Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para dünyasının ağır toplarına, bir okısmı ile fiyatları çgood enough az dalgalanma yaşayan, getirisi nispeten az ancak kaybettirme riski de az olan stable coin’lere, yükselme ihtimali yüksek olan altcoin’lere yatırım yapmak, tüm parayı tek bir coin’e yatırmaktan daha az riskli ve daha kazançlı olacaktır.

Bir altcoin’e yatırım yapmadan önce, mutlaka kendi araştırmanızı kendiniz yapın. Elbette uzmanların ve bu alanda güvendiğiniz kişilerin tavsiyeleri önemlidir ancak unutmayın ki para sizin paranız. O parayı kazanmak için siz emek verdiniz. Ve aldığınız chance de sizin riskiniz. Kripto paralarla ilgili birçadequate kişi farklı görüşleri savunuyor. Bu alanda yapmanız gereken birçok durum bulunuyor. Kripto para sepeti yapmanız hem daha kazançlı hem de daha güvenilir olması sebebiyle ön plana çıkmaktadır.

Kripto sepeti nasıl yapılır?

Kripto para piyasalarında işlem yapmanın ilk kuralı kendi araştırmanızı yapmak ve kendi riskinizi kendiniz almaktır. Bu nedenle riskinizi alarak yatırım yaptığınızda kazanma ihtimaliniz daha yüksek olabilmektedir. Kripto sepeti yaparken bu alanda dikkat etmeniz gerekiyor. İyi bir kripto para sepetinde birçgood enough farklı kripto paranın varlığından söz edilmesi mümkündür. Her geçen zaman diliminde daha fazla kişi tarafından tercih edilen kripto paralar bu alanda ön plana çıkmaya devam ediyor. İyi bir kripto sepeti yapabilmek adına çeşitli kategorilerde üretilen tokenleri mutlaka takibe almanız gerekmektedir. Bu durum hem coin sahibi kişilerin hem de yatırımcıların daha iyi analiz yapmasını sağlıyor.

İkinci kural ise, asla ve asla, kaybetmeyi göze alamayacağınız miktarlarda işlem yapmayın. Yatıracağınız rakamlar kazandığınızda sizi sevindirecek ancak kaybettirdiğinde her şeyinizi elinizden almayacak rakamlar olmalı. Kaybetmekten korkacağınız işlemler sizlere stres yüklemekten öteye gitmemektedir. Kredi veya borç parayla coin yatırımı yapılması son derece tehlikeli görülüyor. Bu nedenle sizlerde en iyi şekilde yatırım yapıp kazanç elde etmek için kaybetmekten korkmayacağınız tutarlarda işlem açarak yolunuza devam etmelisiniz.

Grafik okumayı bilmeniz şartwork değil ancak en azından ilgilendiğiniz coin’in coinmarketcap’teki sayfasına (Türkçe dil desteği var) bakarak piyasaya girdiğinde kaç dolarmış, ne kadar zamanda nereye yükselmiş, en yüksek fiyatı ve en düşük fiyatı ne zaman ne kadar olmuş, grafikteki dalgalanmalar sert mi yoksa yavaş yavaş mı yükseliyor, bunları incelemeniz faydanıza olur.

Related posts

Bir Cevap Yazın