Yepyeni bir Türkiye - GündemGündem

Yepyeni bir Türkiye

01 Ağustos 2022 160 views 0

Yepyeni bir Türkiye

Resmi Gazete’de de onaylandı. Erdoğan’dan büyük müjde

Başkan Erdoğan: Yepyeni bir Türkiye inşa edeceğiz

“Hizaya getirilen Türkiye artık yok” Ordu’da toplu açılış törenine katılan Başkan Erdoğan, 20 yılda asırlık işler yaptıklarını söyledi. Başkan Erdoğan, artık Türkiye’nin istikametinin oyunlarla belirlenmediğini söyledi, “Yepyeni bir Türkiye’nin inşa edileceğini göreceğiz” dedi. Erdoğan, “Bu ülkeyi 20 yıl öncesine geri götürmeye, hedeflerinden vazgeçirmeye, kazanımlarını elinden almaya kimsenin gücü yetmez” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Altınordu Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Ordu Stadyumu, Fatsa OSB ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan başka projelerin toplu açılış töreninde halka hitap etti. Kalabalığa, “Türkiye’nin 81 vilayeti ile beraber Ordu’ya hizmet etmek için 20 senedir gece gündüz çalıştığımızın en yakın şahidi sizlersiniz” diye seslenen Erdoğan şunları söyledi: “Eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, tarımdan endüstriye, spordan sosyal desteklere ülkemizin nereden nereye yaklaştığını en iyi sizler biliyorsunuz. Geçtiğimiz 20 senede gerçekleştirdiğimiz yapıt ve hizmetlerin üstünde ülkemizi 2053 vizyonuna da gene sizlerle beraber hazırlayacağız.”

KISIR ÇEKİŞMELERE YER YOK

“Eskiden dünyada işler yolunda giderken Türkiye’nin, istikrarsızlığın, güvensizliğin, kısır çekişmelerin, kifayetsiz siyasetçilerin bedelini krizlerle ödedik. Üstelik bu krizlerde yalnızca elimizdeki avucumuzdakini kaybetmekle kalmaz, geleceğimizi de ipotek altına sokardık. Bugün ilerlemiş ülkeler başta olmak üzere bütün dünya krizlerin pençesinde kıvranırken, biz istihdamımızla üretimimizle ihracatımızla dolu dizgin hedeflerimize doğru ilerlemeyi sürdürüyoruz. Elbette bizim de sıkıntılarımız yok değil, var ama biz bunları aşabilecek güçteyiz. CHP’nin hani o karneyle benzin dağıtılan, karneyle ekmek dağıtılan vakitlerı vardı ya, elhamdülillah bizim iktidarımızda bu tür bir şey var mı? Yok. Bunlar, terörle canımıza ve huzurumuza kast ettiler. ”

ASIRLIK İŞLER YAPTIK

“Şimdi te-rörle mücadelede Gabar’da, Tendürek’te, Bestler Deresi’nde te-rörün belini kırdık. Artık t-erör diye bir bela var mı? RAhmetli Menderes’in, rAhmetli Özal’ın, rAhmetli Erbakan ve Türkeş’in verilen mücadele siyasi olmanın ötesinde bir özgürlük ve gelecek mücadelesiydi. Biz de işte bu büyük davanın son temsilcisi olarak, sizlerin huzuruna geldik. Türkiye’yi siyasi ve ekonomik olarak ayaklarındaki prangalardan kurtardıkça gördük ki 20 senede asırlık işler gerçekleştirme mümkünmüş. Bu ülkenin sağlık sistemini resmen sıfırdan kurmak mümkünmüş. Yoldan havalimanına, konuttan baraja esas ihtiyaçlarını 20 senede karşılamak mümkünmüş. Bu ülkenin uluslararası itibarını, güvenlikten diplomasiye kadar her alanda 20 senede zirveye çıkarmak mümkünmüş. Artık bu ülkeyi de bu milleti de 20 sene öncesine geri götürmeye, hedeflerinden vazgeçirmeye, kazanımlarını elinden almaya kimsenin kuvveti yetmez. Türkiye üstüne hesapları olanların, hangi hesaplar ortamında olduklarını biliyoruz. Her 10 senede bir hizaya getirilen Türkiye yok. ”

FINDIK TABAN FİYATI 54 TL

“Türkiye dünyanın en büyük fındık üreticisi. Geçtiğimiz sene 122 ayrı ülkeye 2 milyar 300 milyon dolara yakın fındık sattık. Ordu hem üretim kısmı hem rekolte itibariyle ülkemiz fındığının aşağı yukarı üçte birini gerçekleştiriyor. İktidara geldiğimizde fındığın alım fiyatı 1 doların altındaydı. Bu yüzden fazlası bahçe bakımsız kalmış, insanlar üretime küstürülmüştü. Biz bu rakamı 3 doların üstüne çıkardık. Bu sene da küresel ekonomik krize ve ülkemizin yaşadığı sıkıntılara karşın fındık üreticilerimize emeklerinin karşılığı olacak bir alım fiyatı vermek için bütün şartları zorladık. 2022 alım sezonunda yüzde 50 dayanıklı iç esasına göre kabuklu fındığa kilogram başına levant nitelik ve Giresun nitelik için 2 ayrı fiyat var ortalamasını 54 lira olarak açıkladık, bereketli olsun.”

FINDIK BAHÇESİNDE DİNLENDİ

Başkan Erdoğan, fındık bahçesinde aileyle bir vakit sohbet etti, sevinçli anlar yaşandı. “Fındık kaç lira olsun” diye soru soran Erdoğan’a vatandaştan “Ordu’nun plakası 52 olsun” yanıtı geldi. Cevap ardından fındık bahçesinde gülüşmeler yaşandı.

32 MİLYARLIK KAMU YATIRIMI

“Son 20 senede Ordu’ya 32 milyar lira kamu yatırımı yaptık. Eğitimde 3 bin 800 adet derslik, 4 bin 200 şahıslik vatan açtık. 39 spor tesisi, 52 sağlık tesisi kazandırdık. 5 sağlık tesisi inşası devam ediyor. 4 bin 495 konut yaparak teslim ettik. 5 alanda kentsel dönüşüm devam ediyor. İlk denize dolgu Ordu-Giresun havalimanını kazandırdık. Dünyada 5 adet var, birisi burası. Bir adetsi de Rize-Artvin. Ordu-Giresun havalimanı yolcu adedi 740 bin olarak gerçekleşti. 3 baraj 4 gölet inşa ettik. 70 taşkın koruma tesisi kurduk. Çiftçilerimize 4.5 milyar tarımsal destek verdik. 2 organize endüstri bölgesi kurduk. 2 milyar lira prim teşviki verdik. Ordu, Fatsa ve Ünye’ye doğalgaz arzı sağladık.”

Erdoğan, kürsüye çağrı ettiği çocuklara oyuncak armağan etti

Başkan Erdoğan, toplu açılış töreni ardından Nizamettin Yeşilvatan’un çay çağrıini geri çevirmedi. Ailesinin evine misafir olan Erdoğan, çay içti, ev sakinleriyle sohbet etti.

BAY KEMAL SEN BİR KORKAKSIN

“Biz ülkemize kazandırdıklarımızı anlattıkça birilerinin yüreği öyle daralıyor ki anlatamam. Bizim yaptığımız ya da yapma hazırlıklarını yürüttüğümüz hizmetleri sanki kendi akıllarıymış, vaatleriymiş gibi sahiplenmeye kalkıyorlar. Bu kifayetsizlerin çırpınışlarını istisna ile seyrediyoruz. Bir vakitler bu Bay Kemal SSK’nın başında değil miydi? SSK’yı batırmadı mı? Biliyorsunuz bu zata vakit vakit Bay Kemal diyerek takılıyorum. En sonucunda kendi de bunu kabul etti. Kendisi Bay Kemal lafını öylesine benimsemiş ki ismi yerine bunu kullanmaya başladı. Bay Kemal lafının altına bir de CHP Genel Müdürü unvanını eklemesi lazım. Hatta seçimden sonra buna ekleyeceği emekli CHP Genel Müdürü ibaresini de şuandan hazırlarsa iyi olur. 15 Temmuz’dan hatırlıyorsunuz değil mi. Saat 23.15’te Atatürk Havalimanı’na geliyor ve oradan FETÖ’cülerin, tankların arasında Bakırköy Belediye Başkanının evine gidiyor. Adam yalancı ya, diyor ki ‘haberim olsaydı ben beklerdim’ ya on binlerce şahıs orada bekliyor. Sen korkaksın, korkak.”

BAŞKAN’DAN YENİ HİCRİ YIL MESAJI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yeni hicri seneı, duyurduğu mesajla kutladı. Erdoğan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Kabe’nin fotoğrafına da yer sunarak şunları kaydetti: “Milletimizin ve İslam aleminin hicri 1444’üncü senesini en kalbi duygularımla kutlama ediyor, yeni senenin bütün insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum. Yeni hicri seneımız kutsal olsun.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

FOTO GALERİ