DOLAR 32,6393 1.12%
EURO 34,9290 0.06%
ALTIN 2.447,122,36
BITCOIN 2182878-0,49%
Sakarya
24°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

17:08

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Track Your Web Traffic Sıralamanızı Arttırın – Yüksek Kaliteli Trafik

Track Your Web Traffic Sıralamanızı Arttırın – Yüksek Kaliteli Trafik

ABONE OL
8 Ağustos 2021 14:59
Track Your Web Traffic Sıralamanızı Arttırın – Yüksek Kaliteli Trafik
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Track Your Web Traffic Sıralamanızı Arttırın – Yüksek Kaliteli Trafik 

Kendi siteniz de dahil olmak üzere herhangi bir site için web sitesi trafiğini kontrol etmek ister misiniz?

Web sitesi trafiğini kontrol etmek, sitenizin ne kadar iyi performans gösterdiğini ve rakiplerinizle nasıl karşılaştırıldığını görmenizi sağlar.

Bu makalede, çeşitli çevrimiçi araçları kullanarak herhangi bir web sitesi için web sitesi trafiğini nasıl kontrol edeceğinizi göstereceğiz.

Herhangi bir site için web sitesi trafiği nasıl kontrol edilir (7 araç)

Web Sitenizin Trafiğini Neden Kontrol Etmelisiniz?

Web sitenizin istatistiklerini kontrol ederek web sitenizin nasıl performans gösterdiğini kolayca görebilirsiniz.

Web sitesi trafik verileriniz, trafiğinizin nereden geldiğini, ziyaretçilerin sitenizle nasıl etkileşimde bulunduğunu ve hangi dijital pazarlama stratejilerinin işe yaradığını size gösterecektir.

Daha fazla e-posta abonesi , çevrimiçi mağazanız için daha fazla satış veya genel olarak daha fazla trafik elde etmek istiyorsanız, web sitesi analizlerinizi düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir.

Sitenizin trafiğini izleyerek, sitenizin şu anda nerede olduğunu ve geliştirmek için neler yapabileceğinizi bileceksiniz.

Rakibinizin Web Sitesi Trafiğini Neden Kontrol Etmelisiniz?

Rakibinizin web sitesi trafik istatistiklerini analiz etmek, aşağıdakiler gibi birçok yararlı bilgiyi ortaya çıkarabilir:

  • Rakiplerinize en fazla trafiği getiren sayfalar ve gönderiler
  • Rakiplerinizin hangi anahtar kelimeler için sıralandığı
  • En çok trafiği çeken kanallar

Tüm bu bilgiler içerik pazarlama stratejinizi, bağlantı kurma, anahtar kelime araştırma süreci ve daha fazlasını geliştirmek için kullanılabilir .

Rekabetinize en fazla trafiği neyin getirdiğini anlayarak, web siteniz için daha fazla trafik oluşturmak için aynı anahtar kelimeleri ve konuları hedefleyebilirsiniz.

Herhangi Bir Web Sitesi Trafiğini Kontrol Etmek İçin En İyi Araçlar (Rakipler dahil)

Kullanabileceğiniz birçok ücretsiz ve ücretli trafik kontrol aracı vardır. Her birinin onları ayıran benzersiz özellikleri vardır.

Çoğu uzman, rakipleri için web sitesi trafik tahminlerini kontrol etmek için birden fazla araç kullanır. Web trafiği istatistiklerini analiz etmek için okuyuculara her zaman en az iki farklı araç denemelerini öneririz.

Çeşitli araçları kullanarak boşlukları doldurabilecek ve herhangi bir web sitesi için daha doğru trafik istatistikleri elde edebileceksiniz.

Senin gibi WordPress sitesi ve bütçe artışı suretiyle, daha fazla bilgi edinmenin ve piyasa hakim birden araçları yatırım yapabilirsiniz.

Bunu söyledikten sonra, bir web sitesinin ne kadar trafik aldığını kontrol etmek için en iyi araçlara bir göz atalım.

1. SEMRush

SEMRush

SEMRush , hepsi bir arada bir trafik analizi ve rekabet araştırma aracıdır. Herhangi bir web sitesinin trafiğini analiz etmek ve izlemek için en iyi araçtır.

Bir rakip URL’si girdikten sonra, rakibinizin toplam trafiğinin ayrıntılı bir dökümünü alırsınız.

Zaman içindeki aylık trafik hacmi, ülkeye göre trafik dağılımı, onlara en fazla trafik getiren anahtar kelimeler ve daha fazlası gibi önemli web sitesi ölçümlerini görebileceksiniz.

SEMRush Etki Alanına Genel Bakış İstatistikleri

Trafik Analizi sekmesi size tekil ziyaretçi sayısını, toplam ziyareti, ortalama ziyaret süresini, sayfa görüntüleme sayısını ve sitenin aldığı hemen çıkma oranını verir.

Bu özellik, rakibinizin Google Analytics hesabına bakmak gibidir.

SEMRush Trafik Analizi

Toplu Trafik Analizi adlı bir başka mükemmel özellik, aynı anda birden fazla rakibin trafik düzeylerini analiz etmenize olanak tanır.

Fiyatlandırma planınıza bağlı olarak, 200’e kadar web sitesini karşılaştırabilirsiniz. Bu size nişinizin, en çok trafiği alan web sitelerinin ve üzerinde işlem yapabileceğiniz trafik fırsatlarının büyük bir resmini verir.

Ayrıca, hangi sitelerin en çok yönlendirme trafiği gönderdiği, sitelerindeki hangi sayfaların en değerli olduğu ve hangi konumların onlara en fazla trafiği getirdiği gibi bilgiler veren ayrıntılı trafik analizi raporları da bulacaksınız.

14 günlük denemeden veya temel web sitesi verilerine erişmenizi sağlayan sınırlı ücretsiz plandan yararlanabilirsiniz.

Tam raporlar istiyorsanız, premium planlar ayda 119,95 dolardan başlar ve bu da size rakip trafik kaynaklarına, sıralamalara, sosyal medyaya ve daha fazlasına tam erişim sağlar.

2. Benzer Ağ

BenzerWeb

SimilarWeb , rakibinizin trafiğine ve hangi kanalların en değerli olduğuna dair size genel bir bakış sunan çevrimiçi bir web sitesi trafik denetleyicisidir.

Yalnızca aramadan trafik sağlamak yerine, bir web sitesinin tüm trafik stratejisi hakkında ayrıntılı raporlar alırsınız.

Araç aracılığıyla bir web sitesi çalıştırdığınızda, ülkeye göre bir rapor da dahil olmak üzere genel trafiğin bir dökümünü alırsınız.

BenzerWeb Trafiğine Genel Bakış Ekran Görüntüsü

Hemen çıkma oranı , ziyaret başına görüntülenen sayfa sayısı, ortalama ziyaret süresi ve o web sitesi için en iyi trafik kaynakları gibi etkileşim metriklerini alırsınız .

Organik arama trafiğinin ötesinde, hangi ücretli anahtar kelimelerin web sitesine trafik getirdiğini, hangi sosyal kanalların en değerli olduğunu ve sitenin para kazanmak için kullandığı görüntüleme ağlarını bulacaksınız.

BenzerWeb Sosyal Medyaya Genel Bakış

Son olarak, sitenin hedef kitlesinin ayrıntılı bir dökümünü, diğer ne tür sitelerle ilgilendiklerini, en çok yönlendiren siteleri ve daha fazla araştırmanız için rakip sitelerin bir listesini alacaksınız.

Aracın ücretsiz sürümü size faydalı trafik verileri sağlar. Daha ayrıntılı raporlara ihtiyacınız varsa, özel fiyatlandırma ile kurumsal bir hesap oluşturabilirsiniz.

3. Google Arama Konsolu

Google Arama Konsolu

Google Search Console , arama motoru trafiğinizi analiz etmenizi sağlayan ücretsiz bir Google aracıdır.

Bu araç, sitenizin arama motorları tarafından nasıl görüntülendiğinin tam bir resmini verir.

Google Arama Konsolu web sitesi trafik verileri

Gösterim, tıklama, tıklama oranı (TO) ve anahtar kelimelerinizin arama motorlarındaki ortalama konumunu gösterir.

Bu, hangi anahtar kelimeler için sıraladığınızı ve getirdikleri arama hacmini anlamanıza yardımcı olur. Bu bilgi, trafiğinizi iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Örneğin, 11. sırada olduğunuzu fark ederseniz , blog gönderisini arama sonuçlarının ilk sayfasına taşımayı denemek için optimize edebilirsiniz .

Ayrıca hangi sayfaların dizine eklendiğini, herhangi bir hata olup olmadığını ve daha fazlasını görebilirsiniz.

Sitenizi Google Arama Konsoluna ekledikten sonra web sitenizin verilerini görüntülemeye başlayabilirsiniz.

En kolay yol, Google Arama Konsolu hesabınızı Hepsi Bir Arada SEO ile bağlamaktır . Daha fazla ayrıntı için, WordPress sitenizi Google Arama Konsolu’na nasıl ekleyeceğinizle ilgili kılavuzumuza bakın .

Google Arama Konsolu verilerini kullanarak WordPress yönetici alanı içindeki anahtar kelime sıralamalarınızı görüntülemek için aşağıda belirtilen MonsterInsights aracını da kullanabilirsiniz .

Daha fazla ayrıntı için, insanların WordPress sitenizi bulmak için kullandıkları anahtar kelimeleri nasıl göreceğinizle ilgili kılavuzumuza bakın .

4. Ubersöner

Ubersöner

Ubersuggest , Neil Patel’in bir sürü faydalı web sitesi trafik verisi sunan ücretsiz ve premium bir aracıdır.

Kullanımı kolaydır ve arayüz yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Daha önce hiç anahtar kelime araştırması veya trafik analizi yapmadıysanız, bu araç bunu inanılmaz derecede basitleştirir.

Trafik analizörü özelliği, rakiplerinizin zaman içindeki trafiğinin, onlara en fazla trafiği getiren anahtar kelimelerin ve sitedeki en popüler sayfaların ayrıntılı bir dökümünü verir.

Tek yapmanız gereken, analiz etmek istediğiniz web sitesi URL’sini girmek ve ‘Ara’yı tıklamaktır.

Ubersuggest trafiğe genel bakış

‘Trafike Genel Bakış’ sayfası size sitenin sıraladığı toplam organik anahtar kelime sayısını, organik aylık trafiği, alan adı otoritesini ve toplam geri bağlantı sayısını verir.

Ayrıca trafik raporunun her bir bölümünün daha derinine inebilirsiniz. Örneğin, sitede yayınlanan her sayfanın dökümünü ve her ay getirdiği tahmini trafik miktarını almak için ‘En İyi Sayfalar’ sonuçlarını genişletebilirsiniz.

UberÖneri En İyi Sayfaları

Sonuçlar ayrıca, Facebook ve Pinterest paylaşımlarının sayısıyla birlikte tahmini geri bağlantı sayısını da verir. Bu veriler, SERP’lerde o sayfayı geçmek için ne yapmanız gerektiğine dair genel bir bakış sunar.

Aracın ücretsiz sürümü, son 3 aylık verilere erişmenizi sağlar. Premium planlar ayda 29 dolardan başlıyor ve bu da onu bu listedeki en ucuz araçlardan biri yapıyor.

5. Serpstat

SERPStat

Serpstat , çok çeşitli farklı SEO araçları sunar. Basit bir anahtar kelime araştırma aracı olarak başlayan şey, hepsi bir arada bir web sitesi analiz aracına dönüştü.

Özelliklerle dolu olmasına rağmen, kullanımı hala çok kolaydır. Sadece URL’yi girin ve araç bir trafik raporu oluşturacaktır.

Geri bağlantı analizi, site denetimi ve sıralama izleme araçlarıyla birlikte trafik kontrol özellikleri vardır.

Trafik analizi özellikleri, trafik çeken organik ve ücretli anahtar kelimeler, sitenin aylık ortalama ziyaretçi sayısı ve en çok trafik alan sayfalar dahil olmak üzere her türlü yararlı web sitesi verisini sağlar.

Serpstat Anahtar Kelime Önizlemesi

Ayrıca, sitenin sıralamasının, trafiğinin ve anahtar kelimelerin zaman içinde nasıl performans gösterdiğini görebilmeniz için trend bilgilerini de bulacaksınız.

Aracın ücretsiz sürümü, bir alan adı için mevcut olan toplam verinin bir kısmına erişmenizi sağlar . Premium planlar aylık 69 dolardan başlar ve aracın sağladığı tüm verilere erişmenizi sağlar.

6. Ahrefler

Ahrefler

Ahrefs , Netflix, Uber ve Facebook gibi markaların güvendiği piyasadaki en popüler SEO araçlarından biridir. Rakiplerinizin ne kadar trafik aldığını ve neden bu kadar yüksek sıralandıklarını görmenize yardımcı olur.

Ahrefs, dizinlerinde 200 milyondan fazla web sitesi bulunan her gün 6 milyardan fazla web sayfasını tarar. Çok fazla veri var, ancak bu, rakiplerinizi geride bırakmanıza ve daha fazla trafik elde etmenize yardımcı olacak eyleme geçirilebilir bilgiler sağlar.

Arayüz çok basit ve kullanıcı dostudur. Arama alanına web sitesi URL’sini girin, araç mevcut tüm web sitesi bilgilerini çekecektir.

Aramaya genel bakış raporu, bir sitenin aldığı organik arama trafiği, alan adı otoritesi, en büyük rakipler ve çok daha fazlası hakkında size genel bir bakış sunar.

Ahrefs Trafik İstatistikleri

Yıl, son 30 gün veya tüm zamanların trafik istatistiklerini görüntülemek için raporu filtreleyebilirsiniz.

Mevcut tonlarca veri olmasına rağmen, aradığınız web sitesi metriklerini filtrelemek ve bulmak kolaydır.

Trafik verilerinin yalnızca organik arama verilerini gösterdiğini ve sosyal medya gibi diğer kaynakları göstermediğini unutmayın.

7 $ için 7 günlük bir deneme var, bundan sonra planlar ayda 99 $ ‘dan başlıyor. Erişebildiğiniz veri miktarı göz önüne alındığında, şaşırtıcı derecede uygun fiyatlı.

7. MonsterInsights

MonsterInsights

Kendi trafiğinizi analiz etmek istiyorsanız, kullanmanız gereken tek araç Google Analytics’tir. Ancak, Google Analytics’i kendi başınıza kurmak ve kendi verilerinizi analiz etmek zor olabilir.

Using MonsterInsights bu, iyi Google Analytics eklentisi WordPress için ve Microsoft, Yelp, PlayStation ve diğerleri de dahil 3 milyon siteleri tarafından kullanılan.

Google Analytics’i WordPress’te kolayca kurmanıza ve trafik verilerinizi doğrudan WordPress kontrol panelinizde görüntülemenize olanak tanır .

MonsterInsights web sitesi istatistikleri

En iyi performans gösteren gönderilerinizi, sayfalarınızı, açılış sayfalarınızı, ana sayfa trafiğinizi ve daha fazlasını görebileceksiniz. Bu, kullanıcı davranışını anlamanıza yardımcı olur ve WordPress blogunuzu büyütmeyi çok daha kolaylaştırır .

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.