GENEL 

SON DAKİKA HABERİ

SON DAKİKA HABERİ ! ! ! FLAŞ FLAŞ FLAŞ ! ! ! AK Parti ‘ de gece yarısı depremi . . . Çok Yakından tanınıp tanınan kişi az evvelce istifasında bulundu

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, cumhuriyeti amaç alan sözleri ardından büyük reaksiyon toplamıştı. Ünal, bugün yaptığı bildirimde parti küme başkanvekilliği görevinden istifa ettiğini açıkladı. AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, cumhuriyeti amaç alan sözlerinin kamuoyunda büyük reaksiyon oluşturması ardından AKP’deki küme başkanvekilliği görevinden istifa etti. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a bugüne kadar şahsıma duyduğu emniyet ve verilen sorumluluklar amacıyla müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” ifadelerini kullandı.

Mahir Ünal’dan boşalan küme başkanvekilliği görevine Özlem Zengin getirildi. Mahir Ünal, 21 Ekim’de Kahramanmaraş Kitap Fuarı’nda bir kültürel etkinlikte yaptığı konuşmada “Tarihteki en sert kültürel devrim Türkiye’de yaşanmıştır. Maalesef bir kültür devrimi olarak Cumhuriyet bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hâsılı tüm düşünmemizi yok etmiştir” ifadelerini kullanmıştı. 2011’den beri milletvekili, Kültür Bakanlığı ve parti yöneticiliği gibi görevlerde tespit edilen Mahir Ünal’ın MHP’yle yıldızı hiç barışmadı. Ünal’ın çözüm sürecinde Dolmabahçe görüşmesinde yer alması MHP’nin de amaçine girmesine namacıyla olmuştu.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan da geçen Mayıs ayında 15 Temmuz’un finansörü olarak gösterilen Birleşik Arap Emirlikleri’yle alakalı “Baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, teslim oldu” yorumu yaptı. Özkan, iki ülke arasındaki ilişkilerin düzeltilmeye başladığı dönemde oluşturulan bu yorum Özkan’a pahalıya maloldu. Özkan bu bu açıklamaları namacıylaiyle görevden alındı.

Related posts

Bir Cevap Yazın