Saç Ekimi Fiyatları 2023 - En İyi Saç Ekimi Yapan Hastaneler ve Saç Ekimi FiyatlarıGENEL 

Saç Ekimi Fiyatları 2023 – En İyi Saç Ekimi Yapan Hastaneler ve Saç Ekimi Fiyatları

3000 greft saç ekimi fiyatı 2022 yılında ülkemizde oluşan enflansyon nedeniyle saç ekimi fiyatları çok değişkenlik gösterdi. Saç ekimi birçok tedavi işleminde kullanılacak görev sayısı belirlendiğinde birçok hasta 3000 greft saç ekimi fiyatları ve sonuçları hile ilgili araştırma yapmaktadır. Bu araştırma sonucunda birçok saç ekimi merkezinin sonucuna ulaşılabilir. Çünkü saç ekim merkezleri yaptığı opersyonlar sonucunda öncesi ve sonrası adı altında paylaşımlar yapmaktadır. Eğer ki sizler de bu paylaşımları göz atarsanız muhtemelen 3000 greft saç ekimi fiyatları ve sonuçları ile ilgili yapılan araştırmanızın sonucuna ulaşabilirsiniz. Gözle görülebilir olan bu değişimi ayırt edebilir ve kendiniz üzerinde hayal edebilirsiniz. Saç ekimi sürecinde bu sonuçlara göre de gideceğiniz saç ekim merkezinin değişikliğini sağlayabilirsiniz.

3000 Greft Saç Ekimi Fiyatları ve Sonuçları​

Saç ekim merkezleri veya bir klinikte tedavi olmadan önce ne kadar greft ekileceğine bakılır. Saç ekimi ekilecek kök sayısı greft sayısına oranla tedavi fiyatı belirlenir. Sizler de bu fiyat doğrultusunda seçeceğiniz saç ekim merkezini değiştirebilirsiniz. Ayrıca ekilecek olan greft sayısını öğrendiğinizde internet üzerinden daha önceden bu tedavi yönteminde edinilen sonuçlara bakabilirsiniz. Örneğin 3000 greft saç ekimi sonuçları veya fiyatları hakkında yapacağınız araştırmalar sizi iyi bir şekilde bilgilendirecektir. Bu sayede saçınızın ortalama olarak nasıl bir görünüme sahip olacağını öğrenebilirsiniz. Ve daha birçok avantajı da bulunmaktadır. Gelin birlikte sizleri birlikte nasıl avantajlar oluşturduğunu görelim.

 • Saç ekimi fiyatları kullanılacak greft sayısı sonucunda ne kadarlık fiyat oluştuğunu öğreneceksiniz. Bu greft sayısı oranında diğer saç kliniklerinin ne kadarlık bir fiyat olduğunu internet üzerinden bulmanız kolaylaşır.
 • Saçınızın eksik kısmının tedavi sonrasında nasıl gözükeceğini az çok inceleyebilirsiniz. Saç ekimi fiyatları ortalama belli olmuş olur.
 • Saç ekimi süreci boyunca nasıl sıkıntılar çekildiğini internet üzerinden araştırabilirsiniz.
 • Saç ekimi greft miktarının ne kadar süre içerisinde başarılı bir sonuca ulaştığını görebilirsiniz.

Sadece bu avantajlar ile kalmayıp daha birçok konuda da faydasını görürsünüz. Bu sonuçlara ulaşmak için tavsiye edilen bir yöntem vardır. O da saç ekimi forumlarını kullanmak olacaktır. Daha önceden tedavi alan kişiler saç ekimi forumları üzerinde aktif kullanıcılardır. Böylece 3000 greft saç ekimi sonuçları hakkında fikir sahibi olmanız kolaylaşır. Bunun için hemen araştırma yapmaya koyulabilirsiniz.

3000 Greft Saç Ekimi​ Öncesi ve Sonrası

3000 greft saç ekimi öncesi ve sonrası sonuçları araştıran insanlar genellikle tamamen kel olan kişiler değildir. Kısmen saçı seyrek olan kişiler için bu yöntem uygulanır. Saç ekiminde kullanıcak greft sayısına oranla fiyat belirleneceğinden dolayı normal operasyonlara göre daha uygun fiyatlı olacağını söyleyebiliriz. Bunun sebebi daha az çaba gösterilerek saçınızın en doğal haline ulaştırılmasıdır. Sizler de eğer seyrek bir saça sahipseniz muhtemelen 3000 kök kullanılarak saç ekiminiz gerçekleştirilir. Elbette bu durum kişiden kişiye göre değişecektir. Çünkü herkesin saç yapısı ve kafa yapısı aynı değildir. Ne kadarlık bir graft kullanılacağını öğrenmek istiyorsanız tedavi olmak istediğiniz kliniğin ön analizini yaptırmalısınız. Yapılacak bu analiz sonucunda sizler de ne kadarlık bir greft kullanılacağını öğrenebilirsiniz.
Saç ekimi operasyonunda kullanılacak greft sayısını öğrendikten sonra internet üzerinden araştırmalar yaparak nasıl sonuçlara ulaşılacak, ne gibi yollar izlenecek gibi bu konuda incelemeler yapmalısınız. Bu noktada 3.000 greft saç ekimi sonuçları arayışınız başarılı bir şekilde gerçekleşecektir. Saç ekim merkezlerin kendi paylaşımları doğrultusunda ya da saç ekimi hakkında kurulmuş olan forumlarda bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Forum içerisinde bu tarz bilgilere daha kolay bir şekilde erişilebilir.

3000 Greft İstanbul Saç Ekim Merkezleri Fiyatları

3000 greft saç ekimi işlemleri ortalama olarak sizlere bir fiyat verebilirim diye düşünüyorum, İstanbul’da bulunan saç ekim merkezleri 7.000 lira ile 15.000 liraya kadar saç ekim işlemlerinizi hemen hemen istediğiniz gün saç ekimi yaptırabilirsiniz diye düşünüyorum. Saç ekimi yapan ekipler çok fazla olduğu için klinikler için saç ekim işlemleri kolay olmaktadır.

Saç Ekimi Hastaneleri Hangileri? İstanbul En İyi Saç Ekimi Hastaneleri

Saç ekimi hastaneleri, ekim yaptıracaklar için ilk tercihler arasında yer alıyor. Üstelik bir çok uzman doktor, ekimi bu tür hastanelerde yaptığı için, anlaşmalı hastaneler sayesinde daha stabil ortamlarda Sağlık Bakanlığına uygun şekilde saç ekimi yapılıyor. Türkiye saç ekimi konusunda oldukça ileri seviyelerde olduğu gibi, kliniklerinde dünyanın en iyisi olduğunu söyleyelim. En iyinin ne olduğunu soracak olursanız eğer, saç ekiminde her şey olduğunu söyleyelim. Kısacası bu alanda dünyanın en iyisi olduğumuz için, fiyatlarında daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

İşte Türkiye’deki en iyi saç ekimi hastaneleri;

Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi

Türkiye’nin sayılı hastaneleri arasında yer alan Acıbadem Hastanelerinde saç ekimi yaptırmak mümkün. Güçlü ekibi ile 5 hastanesinde bu işlemi yapan Acıbadem Sağlık Grubu, İstanbul, Kocaeli, Bursa’da saç ekimi işlemlerini yapıyor. Saç ekimi işlemini Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanları Abdullah Etöz ve Nezail Demirciler yapıyor.

Acıbadem hastanelerinde FUT ve FUE tekniği kullanılarak saç ekimi işlemi yapılıyor. FUT tekniği her ne kadar çok fazla tercih edilmiyor olsa da, bu konuda uzman oldukları için, yine FUT tekniğini tercih edenler için, saç ekimi hastaneleri arasında ilk sırada Acıbadem geldiğini söyleyebiliriz.

Saç ekimi hastaneleri arasında fiyat olarak da Acıbadem biraz yüksek. Ancak burada yapılan bir çok tetkik olması nedeniyle ve ayrıca olası bir durumda hastanede de anında önlem alınabileceği için, yine tercih ediliyor.

Medical Park Hastanesi Saç Ekimi

Medical Park Hastaneleri, saç ekiminde FUE ve DHİ yöntemini başarıyla uyguluyor. Türkiye’de ki bir çok hastanelerinde bu işlemi yapan Medical Park, bu konuda üstün başarılar gösteriyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Elazığ, Ordu, Antalya, Trabzon, Tokat, Mersin, Samsun hastanelerinde saç ekimi yapan sağlık kuruluşu, diğer hastanelerinde de yine gerekli tetkikleri sağlıyor ve bu konuda yönlendirmelerini yapıyor.

Saç ekimini normal bir süreç olarak yerine getiren Medical Park, saç ekimi öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda da yardımcı oluyor. Böylelikle saç ekimini başarılı ve doğal bir çözüm olarak elde ediyorsunuz.

Ayrıca saç ekimi fiyatları olarak, çok yüksek olmayan piyasa şartlarına göre ekim yapılıyor. Her hastanenin kendi bünyesinde doktorları olduğu için, yine bölgelere göre fiyatlarda değişiklik olabilir.

Memorial Hastanesi Saç Ekimi

İstanbul Ataşehir ve İstanbul Bahçelievler hastanelerinin yanı sıra, Ankara hastanesinde saç ekimi yapan Memorial Hastanesi, özel sağlık sigortası bulunanlara ayrıcalık tanıyor ve %20’ye varan indirimler ile saç ekimi yapıyor. Üstün teknoloji cihazların yanı sıra, hastanedeki saç ekim doktorlarının alanında uzman kişilerden oluşması ve FUE ile FUT yönteminde yüksek başarı oranına sahip olmalarından dolayı, ilk tercihler arasında yer alıyor.

Saç ekimi alanında yoğun bir süreci detaylı olarak yöneten ve tüm süreçlerde gerekli tetkikleri düzenli olarak yapıp, hastanenin tüm imkanlarından da yararlanmanızı sağlıyorlar. Özellikle kronik rahatsızlıkları olanlar için saç ekimi hastaneleri daha doğru bir seçim olarak da karşımıza çıkıyor.

Saç ekimi fiyatları olarak yine üst segment olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni alacağınız hizmetler ve saç ekim sırasında oluşacak konsültasyonlara anında müdahale edilebilecek bir ekibinde bulunmasından kaynaklanıyor.

Liv Hospital Saç Ekimi

En gelişmiş FUE tekniklerinin kullanılmasının yanı sıra, saç, sakal, bıyık, kaş ve hatta kirpik ekiminin de yapıldığı Liv Hospital hastanelerinde, sık saçlardan, traşsız saç ekimine kadar bir çok ekim yapılıyor. Kadınlar için saç ekimi de yapan Liv Hospital, modern saç ekimi teknikleri için, en iyi cihazları etkin bir şekilde kullanıyor.

Yüksek başarı oranı ile hastalarını tedavi eden ve tedavi sürecinde gerekli tüm tetkikleri yaparak, bunları düzenli olarak kontrol eden saç ekim ekibi, en iyi sonuçları almanızı sağlıyor.

Saç ekimi fiyatları yüksek olsa da, tercihler arasında yer alan Liv Hospital, saç ekimi sonrasında gerekli takiplerin yapılması, saç yıkanma işlemleri gibi konularda da yardımcı oluyor.

Nişantaşı Hastanesi Saç Ekimi

Farklı bir şehirden ya da ülkeden gelenler için özel transfer hizmeti, saç ekimi sonrasında konaklama için süit hasta odasında 1 gece konaklama, saç ekimi sonrasında mezoterapi, saç tedavisi uygulamaları, medikal saç solüsyon paketleri ve saç ekimi sonrasında ki yıkama süreci ile birlikte, komple bir hizmet sağlıyorlar.

Bu nedenle saç ekimi hastaneleri arasında, yurt dışından en fazla tercih edilen hastaneler arasında Nişantaşı Hastanesi geliyor. DHI ve FUE tekniğinin etkin olarak kullanıldığı hastanede, ayrıca Sapphire tekniği de kullanılıyor. Saç ektirenlerin %70’i Avrupa’dan olurken, başarı oranı ise %99’a ulaşmış durumda. Sadece son üç yıl içinde 10 bin üzerinde ekim işlemi yapmış durumdalar.

Sundukları hizmetler bakımında fiyatların diğer hastanelere ve kliniklere göre daha yüksek olduğunu söyleyelim. Ancak başarı oranı ele alındığında ve alınacak hizmetlerde düşünüldüğünde, gayet normal bir fiyat ile karşılaşıyoruz.

Çevre Hastanesi Saç Ekimi

İstanbul’da bulunan Çevre Hastanesi, saç ekiminde FUE tekniğini kullanıyor. Yine başarı oranı açısından yüksek bir rakama sahip olan hastanenin, gerek hizmetleri ve gerekse saç ekim ekibinin alanında uzman isimlerden oluşması nedeniyle, İstanbul’da yaşayanlar için ilk tercihler arasında yer alıyor.

En fazla saç ekimi yaptıranların Orta Doğu ülkelerinden gelen kişilerden oluşması ve İstanbul Şişli’de bulunmaları nedeniyle, merkezi konumda saç ekimi yapılmış oluyor.

Fiyat olarak orta segment fiyatlara sahip olan Çevre Hastanesi, merkezi bir konumda olması nedeniyle turistlerinde ilgi odağı olmuş durumda.

Hisar Hospital Saç Ekimi

Saç ekimi İstanbul denildiğinde ilk akıllara gelen hastaneler arasında yer alan Hisar Hospital, hem İstanbul’da olması, hem FUT, FUE, DHI yöntemlerinin uygulanması ve hem de fiyatlarının orta düzey olmasından dolayı tercih ediliyor. Ancak en fazla tercih edilmesinin nedeni işinde uzman olan Op. Dr. Hasan Şahin’in saç ekimi yapıyor olmasıdır.

Tüm süreci takip eden ve gerekli müdahaleleri uygulayan Op. Dr. Hasan Şahin, saç ekiminde tercih edilen isimler arasında yer alıyor. Bu nedenle saç ekimi hastaneleri arasında Hisar Hospital, hem hastanenin hizmetleri, hem doktorun işinde uzman olması nedeniyle Avrupa ve Asya ülkelerinde bir çok kişinin de tercihleri arasında bulunuyor.

Gaziosmanpaşa (GOP) Hastanesi Saç Ekimi

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi hastanesi olan Gaziosmanpaşa Hastanesi, saç ekiminde klasik yöntem FUT ve yenilikçi yöntem FUE tekniğini kullanıyor. Türkiye’nin en büyük ve önemli sağlık kompleksleri arasında yer alan Gop Hastanesi saç ekimi birimi ile de başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Üniversite hastanesi olmasından dolayı, yenilikleri daha hızlı uygulayan bir hastane olması ve saç ekiminde özellikle ülkemizde ilk tercihler arasında yer almasından dolayı, uygun fiyatlara saç ektirmekte mümkün hale geliyor.

Sağlık birimleri ile birlikte, saç ekimi sürecinde oluşacak tüm konsültasyonlara anında müdahale edilmesi de mümkün oluyor.

Dora Hastanesi Saç Ekimi

Dora Hastanesi saç ekimi konusunda danışanlarına en iyi hizmetleri sunmayı amaç edinmiş durumda. Bu bağlamda yüksek hizmet kalitesi ile birlikte, ayrıca başarı oranı ile de danışanlarını memnun ediyor. Saç ekimi öncesinde ve saç ekimi sonrasında gerekli tüm incelemeleri yapan, takip eden ve buna göre saç ekiminde yüksek başarı oranını elde etmenizi sağlayan Dora Hastanesi, yüksek memnuniyet elde etmiş durumda.

Dora Hastanesi, estetik alanında birimleri ile birlikte, bir çok konuda yenilenme sürecinde danışanlarına yardımcı oluyor. Böylelikle Avrupa’dan ve Asya’dan yoğun bir danışana sahip olan hastane, sadece saç ekimi için değil, bir çok sağlık sorunları ve estetik ihtiyaçlarınıza da çözüm sunuyor.

Saç ekimi için FUE tekniğini kullanan Dora Hastanesi, fiyat olarak ortalama fiyatlara sahip durumda.

Özel Saç Ekimi Hastaneleri

Yukarıda belirttiğimiz hastaneler, saç ekimi hastaneleri arasında öne çıkanlar olsa da, bir çok hastanenin bulunduğunu söyleyelim. Özellikle hastanelerde saç ekim birimleri bulunuyor ve bu birimler için uzman doktorlar bir çok farklı hastanede de hizmet veriyor. Kısacası uzman doktorun anlaşmalı olduğu bir çok hastane bulunuyor ve bu hastaneler danışanlarına böylelikle saç ekimi hizmetini verebiliyor.

En iyi saç ekimi yapan hastaneler, Türkiye’de dünya standartlarının üzerinde hizmet sağlayan en iyi saç ekim merkezleri ve klinikleridir. Söz konusu merkezler ve klinikler; bünyelerinde bulunan uzman hekimleri, yüksek teknolojik özelliklere sahip olan ekipmanları ve uluslararası standartlarda hizmet kaliteleriyle fark yaratmaktadır. Ayrıca saç ekimi fiyatları da saç ekimi merkezlerinin hastalarına sunmuş olduğu hizmetlere göre değişiklik göstermektedir. Her yıl Türkiye’ye sağlık turizmi kapsamında yüz binlerce ziyaretçinin gelmesini sağlayan en iyi saç ekimi yapan hastaneler, özellikle Avrupa ve Arap coğrafyasında yüksek düzeyde ilgi görmektedir. En iyi saç ekimi İstanbul, İzmir ve Ankara gibi Türkiye’nin büyükşehirlerinde faaliyet göstermektedir.

En İyi Saç Ekimi Yapan Hastaneler Hangileridir?

En iyi saç ekimi yapan hastaneler listesinde pek çok kişi tarafından bilinen Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri yer almaktadır. Özellikle dünya çapında tanınırlığa sahip olan uzman hekimler yönetiminde hizmet veren bu merkezler, saç ekim operasyonlarında öncü tekniklere ev sahipliği yapar.

Ayrıca teknolojik yeterlilik açısından da en Türkiye’deki saç ekimi yapan hastaneler, oldukça yeterli düzeydedir. Günümüzde en iyi saç ekimi yapan hastaneler tarafından en çok tercih edilen saç ekim yöntemleri şu şekildedir:

 • FUE Tekniği
 • Safir FUE Tekniği
 • DHI Tekniği
 • Tıraşsız Saç Ekimi

Tüm bu yöntemler, son dönemlerde geliştirilmeye devam ederek, oldukça yüksek başarı oranı vadeden yöntemlerdir.

Belirtilen yöntemlerin yanı sıra en iyi saç ekimi yapan hastaneler, kendilerine özgü tekniklerle de ön plana çıkmıştır. Ar-Ge çalışmalarına önem veren bazı hastane ve merkezler, uzman hekimler gözetiminde öncü sayılabilecek özgün teknikler geliştirmiştir. Söz konusu saç ekim merkezleri, geliştirdikleri tekniklerle, dünya çapında tanınırlığa ulaşmıştır.

En İyi Saç Ekimi Yapan Hastaneler Listesi

Türkiye’de hizmet veren en iyi saç ekimi yapan hastaneler listesi şu şekildedir:

 • Nimclinic Saç Ekim Merkezi
 • Acıbadem Saç Ekim Merkezi
 • Medical Park Saç Ekim Merkezi
 • Liv Hospital Saç Ekim Merkezi
 • Memorial Hastanesi Saç Ekim Merkezi
 • Estetik International Saç Ekim Merkezi
 • Hermest Saç Ekim Merkezi
 • Asmed Saç Ekim Merkezi

Global ölçekte yüksek düzeyde tanınırlığa sahip olan bu merkezler, güçlü uzman hekim kadrosuyla da dikkat çekmektedir. Ayrıca bazı merkezlerde saç ekimi operasyonlarının yanı sıra çeşitli estetik uygulamalar da yer alır.

Nimclinic Saç Ekim Merkezi

En iyi saç ekimi yapan hastaneler arasında yer alan bir diğer önemli merkez de Nimclinic Saç Ekim Merkezi’dir. Dünya çapında tanınmış hekimlerle hizmet veren merkez, birçok ünlü ismin saç ekimi operasyonunu da gerçekleştirmiştir. FUE ve DHI tekniklerinde öncü hekimlere sahip olan Nimclinic Saç Ekim Merkezi, global ölçekte hizmet verir. Başta İngiltere ve Almanya olmak üzere Avrupa’nın farklı bölgelerinde yüksek düzeyde tanınırlığa sahip olan merkez, saç ekimi operasyonlarında %100 başarı garantisi verir.

Hermest Saç Ekim Merkezi

Bir çok saç ekimi tekniğini oldukça verimli biçimde kullanan Hermest Saç Ekim Merkezi, en iyi saç ekimi yapan hastaneler arasında ilk sırada yer alır. Kullanılan özel teknik, Hermest tarafından geliştirilen ve saç ekimi operasyonlarında kullanılan yüksek başarılı bir tekniktir. Alanında uzman bir hekim kadrosuna sahip olan merkezde saç ekimi operasyonlarının yanı sıra bıyık ve sakal ekimi de gerçekleştirilmektedir. Ayrıca diğer estetik uygulamalara da ev sahipliği yapan merkez, estetik operasyonlar konusunda geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir.

Acıbadem Saç Ekim Merkezi

En iyi saç ekimi yapan hastaneler arasında yer alan Acıbadem Saç Ekim Merkezi, on binlerce saç operasyonuna ev sahipliği yapmıştır. Acıbadem Sağlık Grubu’nun hemen her şubesinde yer alan saç ekim klinikleri, yüksek düzeyde deneyime sahip olan uzman hekim kadrolarıyla da dikkat çekicidir. Ayrıca özel tekniklerin de geliştirildiği bu kliniklerde çoğunlukla FUE, ve Safir FUE saç ekimi yöntemleri kullanılır. Özellikle; İstanbul, Kocaeli, Bursa gibi şehirlerde Acıbadem Hastanesi Sağlık Grubu’nun saç ekim merkezi, yüksek düzeyde başarıyla saç ekimi operasyonu gerçekleştirmektedir.

Medical Park Saç Ekim Merkezi

Medical Park Saç Ekim Merkezi, dünya standartlarının üzerinde hizmet veren ve yaptığı operasyonlarla oldukça dikkat çekici sonuçlar alan uzman hekimlere sahiptir. Hemen her şubesinde oldukça iddialı bir kadroyla hizmet veren Medical Park Hastaneleri’nin tüm şubelerinde saç ekimi operasyonları gerçekleştirilir. Türkiye’nin hemen her büyükşehrinde şubesi bulunan Medical Park Hastanesi, en iyi saç ekimi yapan hastaneler arasındadır.

Liv Hospital Saç Ekim Merkezi

En iyi saç ekimi yapan hastaneler listesinde yer alan bir diğer önemli sağlık kuruluşu da Liv Hospital Hastaneler Grubu’dur. Dünya çapında hizmet veren Liv Hospital, FUE tekniğinde uzmanlaşmış hekimlere sahiptir. Ayrıca tıraşsız saç ve sakal ekimi operasyonları alanında da oldukça yetkin olan hastane, saç ekimi operasyonları sonrasında tedavi çalışmalarında da farklı alternatifler sunar. Özellikle ilk yıkama ve operasyon sonrası oryantasyon çalışmalarında Liv Hospital Hastanesi, yüksek standartta bir hizmet anlayışına sahiptir.

Memorial Hastanesi Saç Ekim Merkezi

Türkiye’nin en iyi saç ekim doktoru sayılabilecek birçok uzman hekime ev sahipliği yapan Memorial Hastanesi Saç Ekim Merkezi, İstanbul’da iki şubeyle hizmet vermektedir. İstanbul’un Ataşehir ve Bahçelievler’de bulunan şubeleriyle saç ekimi operasyonları konusunda oldukça yetkin olan Memorial Hastanesi, operasyonlarda kullanılan ekipmanların teknolojik özellikleriyle de dikkat çeker. Son teknolojik ekipman ve cihazların kullanıldığı hastane, özellikle FUE ve FUT tekniklerinde uzmanlaşmış, deneyimli bir hekim kadrosuna sahiptir.

Estetik International Saç Ekim Merkezi

İstanbul ve Bursa’da hizmet veren Estetik International Saç Ekim Merkezi, Türkiye’nin en tanınmış merkezlerinden biridir. Her iki şubesinde de yurt dışından her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan merkez, gelişmiş teknolojik özelliklere sahip olan cihazlarıyla, dikkat çekmektedir. Ayrıca saç ekimi operasyonlarında başarı yüzdesi de oldukça yüksek olan merkez de farklı estetik uygulamalar da bulunur.

Asmed Saç Ekim Merkezi

Asmed Saç Ekim Merkezi, birçok ünlü ismin saç ekimi operasyonlarını üstlenmiş oldukça tanınmış bir merkezdir. Türkiye’de en iyi saç ekimi yapan hastaneler arasında yer alan Asmed Saç Ekim Merkezi, uzman bKoray Erdoğan öncülüğünde hizmet vermektedir. Türkiye’de saç ekimi uygulamalarında en önde gelen hekimlerden olan Koray Erdoğan, kendine özgü teknikleriyle tanınmıştır. Operasyonlardaki başarı oranı oldukça yüksek olan merkez, fiyatlandırma bakımından yüksek standartlardadır. Örneğin saç ekimi fiyatları greft başına belirlenmektedir. Buna paralel olarak greft başına saç ekimi fiyatı 2,5€ olarak karşımıza çıkmaktadır. Maliyeti kısmen yüksek olarak sayılabilecek olan Asmed Saç Ekim Merkezi, saç ekimi işlemlerinde yüksek oranlarda başarı vadeder.

En iyi saç ekimi yapan hastaneler, saç ekimi güncel ve indirimli fiyatları, Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri

En İyi Saç Ekimi Yapan Hastaneler Nasıl Tespit Edilir?

En iyi saç ekimi yapan hastaneler tespit edilirken birçok faktörün değerlendirilmesi gerekir. Hastaneler ve merkezler sağladıkları hizmetlerde; müşteri taleplerini karşılamaları ve dünya standartlarına uygunluklarını göstermeleri adına belli başlı faktörleri karşılamalıdır. Özellikle hijyen, ekipman, hekim ve tecrübe standartları açısından hastanelerin dünya standartlarında hizmet sağlamaları gerekir.
Bu doğrultuda Türkiye’nin en iyi saç ekimi hastaneleri genel olarak şu standartlara göre belirlenir;

 • Hijyen ve sterilizasyon koşulları
 • Hekimlerin; uzmanlık dereceleri, deneyimleri ve yetkinlikleri
 • Merkezin ne kadar süredir hizmet verdiği ve kurumsal tecrübesi
 • Sunulan hizmetlerin kalitesi ve çeşitliliği
 • Müşterilerin geri bildirimleri ve yorumları
 • Diğer personellerin yetkinlikleri
 • Teknolojik ekipman yeterliliği ve uygunluğu

Gibi kriterler en iyi saç ekimi yapan hastanelerin belirlenmesi konusunda gözetilmesi gereken faktörlerdir.

En İyi Saç Ekimi Yapan Hastaneler Sıralaması

Belirtilen faktörler doğrultusunda Türkiye’deki en iyi saç ekimi yapan hastaneler genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Hermest Saç Ekim Merkezi
 • Nimclinic Saç Ekim Merkezi
 • Asmed Saç Ekim Merkezi
 • Estetik İnternational Saç Ekim Merkezi
 • Esthethica Saç Ekim Merkezi
 • Newage Saç Ekim Merkezi
 • Medical Park Hastanesi Saç Ekim Merkezi

Bu merkezlerin büyük bir çoğunluğu İstanbul’da bulunuyor olmasının yanı sıra sağladıkları hizmetlerle global ölçekte faaliyet gösterir. Özellikle bazı merkezler, dünyanın farklı bölgelerinde yüksek düzeyde tanınırlığa sahiptir. ,

Hermest Saç Ekim Merkezi

Avrupa basınında Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi olarak gösterile Hermest, son teknolojik cihazlara ev sahipliği yapmaktadır. Saç ekimi alanında teknolojiyi yakından takip eden yönetim anlayışıyla Hermest Saç Ekim Merkezi, en iyi saç ekimi yapan hastaneler arasındadır. Uzman bir kadroya ev sahipliği yapan merkezin, müşterilerinden aldığı yorumlar ve geri bildirimler de dikkat çekicidir.
Nimclinic Saç Ekim Merkezi

En iyi saç ekimi yapan hastaneler arasında Nimclinc Saç Ekim Merkezi, oldukça özel bir konuma sahiptir. %100 başarı garantisi veren merkez, şimdiye dek gerçekleştirdiği operasyonlarla fark yaratmayı bilmiştir. Pek çok ünlü ve tanıdık ismin saç ekimi hizmeti aldığı Nimclinic, özellikle FUE ve DHI tekniklerinde öncü olarak kabul edilir. Ayrıca merkez, farklı estetik cerrahi alanında da faaliyet gösteriyor olduğundan alternatif hizmet olanakları açısından oldukça gelişmiştir.

En İyi Saç Ekim Merkezi Listesi ve Fiyatları

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezi sıralamasını bakanlıklarıdan sunulan verilerin incelenmesi sonucu objektif olarak değerlendirdik. Saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin saç ekimi yaptırmak için en doğru kararı verme konusunda aydınlatıcı bir haber için çok fazla talep aldık. Bu kadar talep neticesinde en iyi saç ekim merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir ve Samsun şehirlerinin de içerisinde bulunduğu bir liste hazırladık. Elbette en iyi saç ekim merkezi listesini açıklarken güncel saç ekimi fiyatları hakkında da araştırmamızı yaptık . Genel anlamda baktığımızda saç ekimi fiyatları ise 7.000₺ ve 70.000₺ arasında değişmektedir. Dolayısıyla sıralamamızı hazırlarken forumlardaki saç ekim merkezi yorumları ve müşteri memnuniyet değerlendirmelerini araştırarak siz değerli okuyucularımızın karşısına çıktık. Hem erkeklerde hem de kadınlarda saç ekimi hakkında bir araştırma içerisindeyseniz o halde doğru yerdesiniz.

Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezi 2023 Listesi

1-Nimclinic Saç Ekimi ve Estetik Merkezi

%100 memnuniyet garantisi ile Türkiye’nin en uygun fiyatlı saç ekimi operasyonlarını gerçekleştiren Nimclinic fiyat ve performans olarak 1. sırada yer almayı hak etti. En iyi saç ekim merkezi ve aynı zamanda en ucuz saç ekimi merkezi olmayı başaran bir yerden söz ediyoruz.

Hem sıkı hem de doğal saç ekimi işlemlerini gerçekleştiren bu saç ekim merkezi hem dijital platformlarında hem de kamuoyu araştırmaları sonucunda yoğun bir oranda tavsiye edildiğini ve hiç şikayet almadığını görüyoruz. Saç ekimi operasyonları haricinde, medikal diş estetiği ve estetik cerrahi operasyonları da gerçekleştirilmektedir.

Kadrosunda barındırdığı uzman doktorlar ve tecrübeli saç ekim uzmanları ile en iyi hizmeti vermeyi vizyon edinmiştir. Dolayısıyla saç ekimi sonuçları adına baktığımızda başarılı sonuçlar ile ön plana çıkmayı başarmıştır. Bütün bunlar göz önüne alındığında hastalarda ki memnuniyet oranının %100e yakın olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
Saç ekimi fiyatları: 6.000TL – 11.000TL

Whatsapp İletişim hattı: Nimclinic WhatsApp

Telefon ile iletişim hattı: 0546 747 1010

website: https://nimclinic.com/

2- Hermest Saç Ekim Merkezi

2001 yılından beri saç ekimi gerçekleştiren Hermest saç ekim merkezi, uzun süre sadece yurt dışı hastalarına saç ekimi gerçekleştirmiş özellikle de Avrupa’da çok tanınan bir saç ekim merkezi olmuştur. Almanya’da özel tasarlattıkları slit sayesinde ekilen saçların %99’a kadar tutma oranına sahip olabilmekte. Bu da az greft sayılarında dahi başarılı sonuçlar ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Kendi geliştirdikleri slitlerin DHI, Safir ve Perkutan tekniğinde kullanılan slitlerden daha verimli olduğu gözle görülür bir şekilde ortada. Ekibin kullandığı bu özel tasarım slit hakkında maalesef çok fazla bilgi bulunamamakta fakat saç ekim sonuçları açısından bakıldığında çok başarılı ekimler gerçekleştirildiği görülmektedir. Almanya, Belçika ve İngiltere’den gelen kişilerin en çok tercih ettiği saç ekim merkezi diyebiliriz. Araştırmalarımız sonucunda burada saç ekimini yaptırıp memnun kalmayan yok. Şikayetsiz saç ekimi merkezi bulmak çok zor olduğunun da altını çizmek gerekir.
Saç ekimi fiyatları : 7.000TL – 20.000TL

Whatsapp İletişim hattı: Hermest WhatsApp

Telefon ile iletişim hattı: 0534 664 15 15

website: https://hermestclinic.com/

 

3- Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi

Türkiye’deki saç ekiminin öncülerinden ve sektördeki en saygın kişidir Muttalip Keser. Saç ekiminde özellikle vertex (dairesel saç yapısı olan arka üst bölge) konusunda çok başarılı estetik çözümler sunan ve büyük bir müşteri memnuniyeti sağlayan Dr. Muttalip Keser için Ankara’da en iyi saç ekim merkezi diyebiliriz. Yurt içi ve yurt dışında saç ekimi ihtiyacı olan kişilerin tercih ettiği sıcak kanlı hekim, gurbetçi vatandaşların tedavi edilmesi için hizmet vermektedir. Kimisi için iyi kimisi için kötü olarak yorumlanan Muttalip Keser saç ekimlerini 2-3 güne bölmektedir fakat bunun sebebi ise donör bölgeyi tramvaya uğratmamak. Saç ekim merkezinde başarılı sonuçlar almak isteyen birçok kişi saç ekim çözümlerini başarılı biçimde uygulamaktadır. Yabancı hastalara yönelik hizmet vererek, saç ekimi konusunda sağlık turizmi imkanıyla hizmet veriliyor. Greft Başına 2,5 Euro almaktadır.
Saç ekimi fiyatları : 50.000TL – 80.000TL
İletişim Bilgileri: +90 505 467 08 42 Çankaya/Ankara

Whatsapp İletişim hattı: Dr. Keser WhatsApp

Telefon ile iletişim hattı: 0505 467 08 42

website: https://www.instagram.com/keser.trasplante/

4- ASMED Hair Saç Ekimi Merkezi

Türkiye’nin en ünlü saç ekim merkezi diyebileceğimiz ASMED, Koray Erdoğan yönetiminde saç ekiminde profesyonel çözümler sunmaktadır. Koray Erdoğan, yurtdışında da bir çok ülkede konferans veren dünyada saç ekim sektörünün önde gelen isimlerdendir fakat ASMED Hair, kaliteli sonuçlar elde edebilmek adına hasta konusunda seçici davranmaktadır. Bu sebeple konsültasyon öncesi mutlaka iletişime geçilmesi gerekir. Saç ekimi konusunda dünyanın bir çok yerinde hizmet veren ASMED, binlerce insana saç ekimi işlemi gerçekleştirmiştir. Ücretlendirmeleri çok yüksek olan saç ekim merkezi fiyat yüksekliğinden dolayı herkesin gitmesinin mümkün olmadığı saç ekim merkezi listemizde 2.sırada yer almaktadır. Greft Başına 3,5 Euro almaktadır.
Saç ekimi fiyatları : 50.000TL – 70.000TL
İletişim Bilgileri: +90 216 464 11 11 Ataşehir/İstanbul

5- Jale Senyurt Saç Ekim Merkezi

Vertex problemleri konusu hariç ön ve üst bölgelerde çok başarılı saç ekimleri gerçekleştiren Jale Şenyurt yine tavsiye ettiğimiz en iyi saç ekim uzmanlarındandır. Saç ekimi denildiğinde yine başarılı sonuçlar elde ederek hastalarını mutlu eden Jale Şenyurt bu bakımdan birçok müşterisini tatmin eden bir hizmet vererek, saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin muayenelerini yaparak saç ektirilecek olan alanın en doğru saç çizgisi yaratılarak doldurulması sağlanmaktadır. Jale Şenyurt yılların deneyimi sayesinde tercih edeceğiniz bu firmada kısa sürede saç problemlerinizin çözülmesini sağlayabilirsiniz.
Saç ekimi fiyatları : 9.000TL -17.000TL
İletişim Bilgileri: +90 312 425 20 05 Çankaya/Ankara

6- Hayati Akbaş – FBM Tıp Merkezi

Saç ekimi konusunda Samsun’da da birçok hizmet alınacak klinik var. Ancak Karadeniz bölgesinde birçok kişi, saç ekimi için FBM Tıp Merkezini tercih ediyor. Özellikle erkeklerin ilgi gösterdiği klinik, saç ekimi konusunda başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Burun ve göğüs estetiği gibi konularda da hizmet veren merkez, birçok kişinin ilk tercih ettiği durak oluyor. Hayati Akbaş ve kadrosu, oldukça memnun edici sonuçlar ortaya çıkarıyor.
Saç ekimi fiyatları : 9.000TL – 20.000TL
İletişim Bilgileri: +90 530 762 70 02 Atakum/Samsun

7- Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi

Sağlık sektöründe oldukça yaygın bir isme sahip olan Acıbadem grubu, saç ekimi yaptırmak isteyenler için de profesyonel estetik hekimleriyle çalışıyor. Saç ekiminde doğru çözümler üreten ve uluslararası uzmanlarla çalışan grup, farklı estetik çözümler için de estetik cerrahlarıyla başarılı çalışmalar gerçekleştirmektedir. Hem saç ekimi hem de farklı bir estetik operasyonu olmak isteyenler için tercih edilebilecek bir hastanedir.
Saç ekimi fiyatları : 7.000TL – 15.000TL
İletişim Bilgileri: 90 212 414 44 44 İstanbul

8- İsveç Klinik

İngiltere, Almanya ve Türkiye şubelerinde de hizmet veren klinik, bu üç ülkede oldukça büyük bir kitleye hitap etmektedir. Estetik merkezi denildiğinde son yıllarda birçok kişi için ilk akla gelen klinik olan İsveç Klinik birçok kolaylık sağlayarak sağlık turizmi konusunda da hizmet vermektedir. İsveç klinik tercih edenler aynı zamanda yüz ve vücut estetiği de olabilirler.
Saç ekimi fiyatları : 7.000TL – 9.000TL
İletişim Bilgileri: +90 212 215 5535 Şişli/İstanbul

9- Arenamed

Saç ekiminde kişiye özel hizmet vermenin değerini çok iyi bilen uzmanların yer aldığı klinik, saç ekiminde ekip çalışmasının önemini bilerek hizmet vermektedir. Yıllardır birçok kişinin kendine olan güvenini arttırmış olan ve kellik sorununu çözen Arenamed ekibi, birbirinden farklı saç çizgileriyle kişiye özel saç tasarımı yaparak, doğru uygulamalarla kalıcı çözümler sunmaktadır.

Saç ekimi fiyatları : 10.000TL – 15.000TL
İletişim Bilgileri: +90 534 073 11 35 Acıbadem/İstanbul

10- Clinic Hair

Açıldığı ilk günden beri hasta memnuniyeti odaklı saç ekim işlemlerini gerçekleştiren Clinic Hair, 2001 yılından beri Yurtiçi hastalar dışında Almanya, İngiltere, Irak ve Sudan gibi yurtdışından gelen hastalara da hizmet vermektedir. 25 kişilik kadroya sahip klinikte diğer kliniklerdeki gibi yabancı misafirler için tercümanları bulunmaktadır.
Saç ekimi fiyatları : 8.000TL – 12.000TL
İletişim Bilgileri: +90 232 343 25 85 Bayraklı/İzmir

Saç Ekimi Fiyatları 2023

Medical Hair: 7.000€
Clinicexpert: 7.000₺
Estetik International: 12.000₺
Medical Park: 8.000₺ – 12.000₺
Nimclinic: 6.000₺ – 11.000₺
Estecenter: 9.000₺
Arenamed: 10.000TL – 15.000TL
Esteworld: 9.000₺
Hermest: 8.000₺ – 20.000₺
Şahin Çelik: 9.000₺
Emphair: 7.000₺ – 9.000₺
Bilgehan Aydın: 13.000₺
Clinic Hair: 8.000₺ – 10.000₺
Serkan Aygın: 2.200€ – 2.800€
Asuman Hair Transplant: 15.000₺ – 25.000₺
Serdar Gökrem: 11.500₺
Acıbadem Hastanesi: 9.000₺
İlhan Serdaroğlu: 10.000₺ – 15.000₺
Özgür Nalbant: Greft başına 2,25₺
AHD Clinic: Greft başına 1€
Zekeriya Kul: Greft başına 1€
Dr. Murat Küçüktaş: Greft başına 3₺
Asmed Hair: Greft başına 2,50€
Dr. Muttalip Keser: Greft başına 3,5€

Saç ekimi fiyatları, her saç ekimi merkezinde aynı şekilde hesaplanmıyor. Bazı saç ekim merkezleri greft başına fiyat verirken bazı saç ekim merkezleri tekniğe göre fiyat vermekte. Her merkezde değişik fiyatlar söz konusu olsa da ortalama olarak belirlenen bir miktar vardır. Saç ekimi fiyatları konusunda daha net bir ücret öğrenebilmek için ekim merkezinden teklif almanız tavsiye edilir. Fiyat belirleyebilmeleri için öncelikle saç ekimi için ihtiyaç duyulan greft seviyesinin belirlenir. Bu yüzden herkes için teklif edilecek olan fiyat farklıdır.

Saç ekimi fiyatları büyükşehirlerde daha yüksek gibi görünse de, aslında fiyat açısından daha ekonomiktir. Çünkü sağlık turizmi kapsamında ihtiyacınız olan saç ekimi fiyatları konsept olarak belirlendiği içi konaklama masrafları ve hastane giderleri bu ücrete dahil olarak hesaplanabilmektedir.

Yurt dışından gelen birçok kişi, saç ekimi konusunda merak ettiği konulara açıklık getirmek için her zaman cevap alabileceği klinikleri tercih etmektedir. Bu yüzden en iyi saç ekim merkezi seçimi, maliyet ve diğer konularla ilgili belirleyici olduğundan oldukça önemlidir.

En İyi Saç Ekim Merkezleri 2023

Hem dijital platformlarda hem de kamuoyu araştırmaları sonucunda en çok tavsiye edilen Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri listesi:

 • Nimclinic Saç Ekimi ve Estetik Merkezi
 • HERMEST Saç Ekim Merkezi
 • Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi
 • ASMED Hair Saç Ekimi Merkezi
 • Jale Senyurt Saç Ekim Merkezi
 • Hayati Akbaş – FBM Tıp Merkezi
 • Acıbadem Hastanesi Saç Ekimi
 • İsveç Klinik
 • Arenamed
 • Clinic Hair

En iyi Saç Ekim Merkezi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

En iyi saç ekimi merkezi listesinden size en uygun merkezi seçtiğinizde, güvenle uygulamanın sonucunu beklersiniz. Bunun için bazı konularda tedbirli davranmanız oldukça önemlidir. Örneğin saç ekimi merkezi seçimi ve saç ekimi yaptırmanızı gerektiren konular hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 • Saçlarınız tamamen dökülmeden saç ekimi yaptırırsanız daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz,
 • Doğru yöntemin tercih edilmesi için uzmanların deneyimi önemlidir,
 • Tercih etmeyi düşündüğünüz merkezin hasta deneyimlerini inceleyebilirsiniz,
 • Saç ekimi yaptırdıktan sonra hızlı çözümler beklemeniz acelecilik olabilir,
 • Kişide kişiye göre değişen saç çıkma süreci, saç ekiminin başarısını olumlu yönde etkiler,
 • Saç ekimi sadece erkeklerde değil kadınlarda da yapılabilir,
 • Bir çok alternatif saç ekimi yöntemiymiş gibi adlandırlan FUE, DHI, Safir vs aslında FUE tekniği ile gerçekleştirilmektedir.
 • Saç ekimi uygulaması konusunda kararlı olanlar, birkaç merkeze birden danışabilirler,
 • Doğru saç ekimi yönteminin tercih edilmesi, yıllarca kalıcı olacak bir sonucun alınmasını sağlayacaktır.
 • Kullanılacak olan teknik, uygulama merkezindeki hijyen ve güvenlik gibi birçok husus, kliniği seçmeniz konusunda size yol gösterici olacaktır.
 • Saç ekimi fiyatları hakkında da araştırma yapmanız işinizi kolaylaştıracak, bütçenize göre seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Kimler Saç Ekimi İçin Uygundur?

Saç ekimi için birçok kişi ideal aday değildir. Çünkü saçlara alınması gereken yerlerin belirlenmesi, donör olarak kullanılacak saçların seçilmesi hayati bir önem taşır. Donör saçların doğru biçimde alınması, sonrasında ise saç ekiminin başarılı olarak yapılması şarttır. Saçları çok az olan kişiler saç ekimi için uygun olmayabilir. Bu yüzden birkaç merkezden bilgi almak ve saç ekimi konusunda doğru karar verebilmek önemlidir.

Ayrıca saç ekimini kadınlar da tercih edilmektedir. Bu yüzden saçların gürleşmesi, erkek tipi saç dökülmelerinin önlenmesi ve saç ekimi konusunda kaş ekimi gibi alternatiflerin değerlendirilmesi söz konusu olabilir. Doğru uygulamalar yapılarak saçların gür ve güzel görünmesi mümkün olabilir.

5000 greft saç ekimi fiyatı,7000 greft saç ekimi fiyatı,Medical Park saç ekimi Fiyatları,
3000 greft saç ekimi fiyatı 2023,Saç ekimi,Saç ektirme Fiyatları 2023
en iyi Saç Ekimi Hastaneleri,İstanbul Saç Ekimi Hastaneleri,Saç Ekimi Hastaneleri fiyatları,Ucuz Saç Ekimi Hastaneleri,Saç Ekimi Ankara

Related posts

Bir Cevap Yazın