DOLAR 32,9624 0.19%
EURO 35,4116 0.1%
ALTIN 2.466,06-0,13
BITCOIN 2006547-1,90%
Sakarya
32°

AÇIK

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Rekabeti Düşük Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur

Rekabeti Düşük Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur

ABONE OL
23 Mayıs 2024 18:53
Rekabeti Düşük Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rekabeti Düşük Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur

Rekabeti Düşük Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur

Düşük arama hacmi

Google Ads anahtar kelime kaç tane olmalı?
İki veya üç kelimeden oluşan anahtar kelimeler genellikle en etkili olanlardır. Benzer anahtar kelimeleri reklam grupları olarak bir araya getirin
Anahtar kelime nasıl seçilir?
Anahtar kelimeler kullanıcıların arama motorunda yaptığı sorgular baz alınarak seçilir. Arama motorları sayfanızı indeks yaparken (veri tabanlarına kaydederken) sayfanızda yer alan anahtar kelimeleri tespit eder ve arama sonuçlarında index alan anahtar kelimelerde yer edinirsiniz
Anahtar kelimeler neye göre yazılır?
Anahtar kelimeler/Key words, özetin ve abstract’ın ayrı ayrı hemen altında yer almalıdır. En az iki en fazla altı kelime kullanılmalıdır. Özet için Türkçe, Abstract için İngilizce olarak verilmelidir. Yalnızca alanıyla direkt ilgisi olan anahtar kelimeler uygun olabilir.
Makalede anahtar kelime kaç tane olmalı?
Bu nedenle, iki ila dört kelime içeren anahtar kelimeler seçin. Anahtar kelimeler genel konuyu göstermelidir ancak çok geniş tutulmamalıdır
SEO anahtar kelime kaç tane olmalı?
Anahtar Kelime Yoğunluğu Oranı Ne OlmalıdırAnahtar kelimelerin sitenizde doğru optimize edilmesi ile SEO‘da başarı kaçınılmaz hale geliyor diyebiliriz. Sitenizin en önemli maddeleri olan anahtar kelimeler, kusursuz olarak dizayn edilmelidir. Anahtar kelime oranı her 100 kelime için hesaplanmalıdır.
Bir makale kaç kelime olmalı?
Makale uzunluğu asgari 7 500 kelime, tercihen 70 000 vuruş (boşluklar dâhil) – sayfa başına yaklaşık 3 450 karakter, 20 sayfa – civarında olmalıdırMakaleler Microsoft Word programı kullanılarak Times New Roman karakterinde, 1 satır aralıklı olarak ve kenara dayalı şekilde yazılmalıdır

Google’da çok az arama geçmişi olan veya hiç arama geçmişi olmayan anahtar kelimelere verilen bir durumdur.

Önemli: Anahtar kelime, reklamlarınızı görünecek şekilde tetiklemeye başlayabileceği zamana, yani arama trafiği artana kadar etkin olmaz.
 • “Düşük arama hacmi” ibaresiyle işaretlenen anahtar kelimeler Google’da çok az arama trafiği almıştır. Bu durum, söz konusu anahtar kelimelerin, çoğu müşterinin aramalarıyla çok alakalı olmadığını gösterir. Bu nedenle, Google, reklamlarınızı tetiklememeleri için bu anahtar kelimeleri geçici olarak devre dışı bırakır.
 • Bu anahtar kelimeleri içeren arama sorgularının sayısındaki küçük miktarda artış bile onları yeniden etkinleştirir ve reklamlarınızı yeniden gösterilecek şekilde tetiklemeye başlarlar. Sistemimiz bu durumu düzenli olarak kontrol eder ve günceller.
 • Örnek olarak anahtar kelime çok spesifik, zor anlaşılır veya önemli ölçüde yanlış yazılmış olabilir. Bu anahtar kelimelerin reklam açık artırmasının dışında tutulması, Google Ads’in reklamları daha etkili bir şekilde yayınlamasını ve sistemimizdeki anahtar kelime hacmini azaltmasını sağlar. Sistemimiz bir anahtar kelimenin açık artırmaya katılmasını durdurmadan önce, son on iki ayda dünya çapında belirli bir anahtar kelime için yapılan arama sayısını değerlendirir.
 • Düşük arama hacmi durumu; kalite puanı, teklif veya reklam öğeleriyle ilgili olmadığından bunların düzenlenmesi durumu değiştirmez.
 • Hesabınızda arama hacmi düşük anahtar kelimeler bulunmasının olumsuz bir etkisi yoktur ancak, hesap sınırlarına ulaştığınızda bu anahtar kelimeleri kaldırmanızı öneririz.
 • Düşük arama hacmi durumuna sahip bir anahtar kelimeyle arama yaptığınızda reklam görebilirsiniz. Örneğin, “satılık kırmızı ve mavi bisikletler” anahtar kelimesiyle Google’da arama yaptığınızda reklam görebilirsiniz. Bunun nedeni, “mavi bisikletler” gibi daha genel anahtar kelimelerin söz konusu arama için bir reklamı tetiklemiş olmasıdır.
 • Düşük arama hacmine sahip bir anahtar kelimeniz varsa birkaç seçeneğiniz vardır:
  • Hiçbir şey yapmayıp otomatik olarak haftada bir tekrar kontrol etmemizi beklemeyi tercih edebilirsiniz. Anahtar kelimenizi daha fazla kullanıcı aramaya başlarsa, söz konusu anahtar kelimeyi yeniden etkinleştiririz. Bu seçenek, özellikle, yeni bir markanın, terimin veya ürünün reklamını yapıyorsanız yararlı olabilir.
  • Anahtar kelimeyi kaldırdıktan sonra Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanarak ek anahtar kelime fikirleri bulabilirsiniz.
  • Anahtar kelime eşleme türünü daha geniş olacak şekilde değiştirin. Örneğin, anahtar kelime tam eşlemeyse geniş eşlemeyle değiştirebilirsiniz.
  • Anahtar kelimeyi daha spesifik olmayan bir şekilde güncelleyin. Örneğin, “ilkbaharda New York’ta gardenya çiçek teslimatı” anahtar kelimesini “New York’ta gardenya teslimatı” olarak güncelleyebilirsiniz.

Google anahtar kelime,

YouTube anahtar kelime,
Anahtar kelime üretici,
Anahtar kelime Bulma,
Google Keyword tool,
Anahtar kelimeler,
Google Ads Keyword Planner,
Google Ads anahtar kelime

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.