ÖTV İndirimi - GündemGündem

ÖTV İndirimi

31 Temmuz 2022 2.443 views 5

ÖTV İndirimi

Kılıçdaroğlu’nun ÖTV vaadi hayata geçerse hangi araç kaç para olacak? CHP’liler bu tabloyu paylaşıyor CHP lideri Kılıçdaroğlu, motor hacmi 1600 cc ve altı olan otomobillerde ÖTV’yi dörtte bir oranında indirme vaadinde bulundu. Kılıçdaroğlu’nun bu vaadinin hayata geçmesi durumunda hangi aracın kaç para olacağını gösteren bir tablo özellikle CHP’liler tarafından sosyal medyada paylaşılmaya başlandı Ötv vaadi gerçekleşirse bakın hangi araç ne kadar olacak… İnanılmaz fiyatlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KYK borçlarının faizine yönelik vaadinin ardından şimdi de motorlu taşıtlarda uygulanan Özel Tüketim Vergisi’ne (ÖTV) ilişkin vaadiyle gündeme geldi.

DÖRTTE BİR ORANINDA İNDİRİM

Kılıçdaroğlu, önceki gece sosyal medya hesabından yayınladığı video ile motor hacmi 1600 cc ve altındaki otomobillerde ÖTV’yi dörtte bir oranında indirme vaadinde bulundu.

İLK OTOMOBİLİNİ ALANA SIFIR ÖTV

CHP lideri daha önce ilk otomobilini alan gençler için sıfır ÖTV vaadinin de halen geçerli olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, araç almayı düşünenlere de alımlarını bir süre erteleme çağrısında bulundu.

CHP’LİLER BU TABLOYU PAYLAŞIYOR

Kılıçdaroğlu’nun bu vaadinin hayata geçmesi durumunda hangi otomobil markasında ne kadar indirim olacağı vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Bununla ilgili hazırlanan bir tablo ise özellikle CHP’liler tarafından sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

ötv indirimiyle oyak kampanyası birleştirmek mümkün mü?

indirimi yetersiz buluyorum. Toptan ÖTV NİN KALKMASI lazım.

araçların ucuzlaması için ötv nin yarı yarıya inmesi lazım. laf olsun diye indirim yapmışlar.

ötv yi indirdiler, telafi etmek için sskv diye bir vergi çıkarır bunlar.

otv eskiden yoktu, şimdi niye var. toptan kalkmalı. çekin elinizi cebimizden

FOTO GALERİ