DOLAR 33,0029 0.31%
EURO 35,4521 0.22%
ALTIN 2.474,950,23
BITCOIN 20153540,35%
Sakarya
32°

AÇIK

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
N11.com Mağazası Nasıl Açılır?

N11.com Mağazası Nasıl Açılır?

ABONE OL
23 Mayıs 2024 18:50
N11.com Mağazası Nasıl Açılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

N11.com Mağazası Nasıl Açılır?

N11.com’da Mağaza Nasıl Açılır

E-ticaretin kolaylıklarından ve nimetlerinden önceki pek çok yazımızda bahsetmiştik. Çok işlek bir cadde üzerinde dükkan sahibi olmakla eş değer olan başarılı bir e-ticaret mağazası doğru yöneltildiğinde hayalini kurduğunuz refah seviyesine ulaşmanızda size yardımcı olabilir.

Ticari işlemlerde sağladığı kolaylıklar, kar marjları ve müşteriye ulaşım kolaylığı ile E-ticaret, özellikle geleneksel anlamda ticari faaliyetlerde bulunan şirketlerin karlılığını arttırak şirketler için global pazarlara açılabilme noktasında kilit bir aktör haline gelmektedir. Bu noktada sağladığı avantajlar ile sürekli gelişen e-ticaret hacmine, paralel olarak artan e-ticaret pazar yeri ve satış sitesi sayıları günümüzde ciddi boyutlara ulaşmış durumdadır. Biz de bugün bu amaç doğrultusunda kurulmuş n11.com’da mağaza nasıl açılır ve n11.com güncel komisyon oranları nelerdir detaylıca inceleyeceğiz.

N11.com Nedir ?

n11.com’da mağaza nasıl açılır açıklamadan önce n11.com hakkında biraz bilgi verelim; n11.com Türk, Doğuş grubu ve güney kore merkezli SK grup ortaklığında kurulan ve satıcılar ile alışveriş yapan kullanıcıları bir araya getirmeyi amaçlayan bir online pazar yeridir. Binlerce türk mağaza sahibini ve müşteriyi barındıran n11.com kurulduğu 2012 yılından bugüne çok hızlı bir büyüme katederek Türkiye pazarında söz sahibi bir site ve şirket halini aldı.

Şimdi gelin e-ticaretin son derece yoğun bir şekilde başarı ile yapıldığı n11.com’da mağaza nasıl açılır onu öğrenelim.

N11.com’da Mağaza Nasıl Açılır?

N11.com’da Mağaza Nasıl Açılır

n11.com’da mağaza sahibi olabilmek için ilgili siteye giriş yaptıktan sonra hızlıca mağaza kayıt formu doldurmanız gerekmektedir.

İlgili kayıt alanına Buradan ulaşabilirsiniz.

Mağaza kaydınızı yukarıdaki link üzerinden oluşturduktan sonra n11.com üzerinde resmi olarak satışlara başlamanız için tamamlamanız gereken bazı prosedürler vardır. İlgili prosedürleri tamamlamadığınız durumda n11.com üzerinde satış yapamaz ve mağaza sahibi olamazsınız.

n11.com’da satış yapmak isteyen kişi ve kurumların belgelerini eksiksiz olarak n11.com veri merkezlerine postalaması ve n11.com şirketinden satış yapabilir onayı alması gerekmektedir. n11.com’u diğer e-ticaret sitelerinden ayıran en önemli nokta site içerisinde bireysel ticaret yapan ve uzun vadede bir güven vermeyen kişilerin bulunmamasıdır. n11.com üzerinde yalnızca resmi evraklar dahilinde satış yapan şirketler bulunmaktadır.

N11.com üzerinde mağaza kaydınızı oluşturduktan sonra aşağıda yer alan şirket evraklarını n11.com veri merkezlerine postalamanız gerekmektedir.

N11.com’da mağaza açmak için gerekli evraklar:

Şahıs Şirketleri:

 • Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 Ay)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon Anlaşması)
 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com Sözleşmesi, üyelik formunun olduğu sayfadan çıktısı alınabilir)

Anonim, Limited, Komandit Şirketler ve Adi Ortaklıklar İçin:

 • Güncel Faaliyet Belgesi (Son 6 Ay)
 • Vergi Levhası
 • Şirket Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
 • İmza Sirküleri
 • Ortaklık Sözleşmesi (Adi Ortaklıklar için)
 • Çalışma Mali Şart ve Prensipleri (Komisyon Anlaşması)
 • Satıcı İlan ve İşlem Sözleşmesi (n11.com Sözleşme)

Mağaza kayıt formunu doldurduktan sonra gerekli evraklarıda n11.com posta adresine yolladığınızda teknik anlamda n11.com’da mağaza açma işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz. İlgili evraklar n11.com ekibi tarafından incelenip onaylandıktan sonra n11.com mağazanız üzerine ürün yükleme işlemlerine başlayabilirsiniz.

Pek çok e-ticaret sitesinde olduğu gibi n11.com üzerindede mağazanıza hızlıca ürün yükleme ve takip yapabilmek için kullanabileceğiniz online araçlar mevcuttur. Biz dijitalzade.com olarak henüz herhangi birini test etmediğimizden bu konu ile ilgili bir öneride bulunamayacağız ancak siz bireysel olarak araştırmalarınızı bu alana yoğunlaştırabilirsiniz.

N11.com Ürün Listeleme Paketleri ve Fiyatları

N11.com platformu üzerinde açarken herhangi bir ücret ödemediğinizi söylemiştik. Bu bağlamda 3000 adet ürüne kadar ücretsiz şekilde listeleme gerçekleştirebilirsiniz. Ancak 3000 ürünün üstüne çıkma durumunuz olduğunda aşağıda yer alan listeleme paketlerinden ihtiyacınıza göre seçim yapabilir ve ürünlerinizi mağazanıza yükleyebilirsiniz.

 • 100 adet ürün listeleme hakkı sağlayan Mini Paket fiyatı: 8 TL
 • 500 adet ürün listeleme hakkı sağlayan Standart Paket fiyatı: 40 TL
 • 1.000 adet ürün listeleme hakkı sağlayan Pro Paket fiyatı: 80 TL
 • 5.000 adet ürün listeleme hakkı sağlayan Mega Paket fiyatı: 400 TL
 • 10.000 adet ürün listeleme hakkı sağlayan Ultra Paket fiyatı: 800 TL

Listeleme paketleri, satın aldığınız tarihten itibaren 1 ay boyunca geçerlidir. 1 aylık süre sonrasında ilgili paketinizi tekrar yenilemek durumunda kalırsınız. 1 aylık süre sonrasında pakette yenileme yapmazsanız 3000 adetin üstündeki ürünleriniz limit dışı olarak gösterilir.

(İlgili bilgilendirme n11.com resmi web sitesinden alıntıdır)

N11.com Güncel Komisyon Oranları (2020)

n11.com üzerinde mağaza açmak ücretsizdir ancak n11.com size sunduğu bu aracılık ve ismi altında barındırma hizmeti karşılığında sattığınız her üründen komisyon almaktadır.

Mağaza Komisyon Oranları

Mağaza komisyonları sattığınız ürüne ve kategorisine göre değiştirmektedir.

 • Teknolojik ürünler (Bilgisayar, telefon, televizyon): %5-10
 • Aksesuarlar: %10-15
 • Giyim / Ayakkabı: %12-17

Ürünlerin komisyon oranları genellikle bu seviyelerde seyretmektedir. N11 içerisinde satılan ürünlerde ödenebilecek maksimum komisyon oranı %25 dir.

N11.com Mağaza Faturalandırma

N11 üzerindeki mağazanızın fatura işlemleri ile alakalı bilgileri n11 tarafınıza mail yolu iletmekte ancak siz manuel olarak mağazanızın yönetim panelinde yer alan ödeme yöntemi bölümünün altındaki fatura sorgulama bölümünden güncel komisyon durumunuzu ve faturanızı indirip görüntüleyebilirsiniz.

Mağazanız üzerinden satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerin faturalarını ürün ile birlikte gönderme yükümlülüğünüz olduğunu hatırlatalım. Ürününüzü faturasız gönderdiğiniz durumda N11’in katı kurallarından bir tanesini ihlal etmiş olursunuz.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

N11.com’da Mağaza Açma Ücreti Ne kadar?

N11.com da mağaza açarken herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. n11 üzerinde mağaza açılışı ücretsizdir ancak N11 satışlardan komisyon alma usulüne göre çalıştığından satışlarınızdan komisyon alınacaktır.

N11 de Bireysel Olarak Mağaza Açabilirmiyim?

N11.com üzerinde satış yapabilmek için yukarıda bahsettiğimiz şirket yapılarından bir tanesine sahip olmanız gerekmektedir. N11.com üzerinde bireysel satış yapma imkanı bulunmamaktadır.

n11.com Posta adresi neresidir, belgelerimi nereye yollamalıyım ?

Şirketler evraklarınızı yollamak için n11.com şirket adresi: Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. Katar Cad. No: 4, İTÜ Teknokent ARI 3, İç Kapı No: 803 – 902 Sarıyer / İstanbul Bina Kodu: 902 – 1580880019

N11 Mağaza açma şartları,

N11 Mağaza Komisyon Oranları,

Hepsiburada mağaza açma

Gittigidiyor Mağaza açma,

N11 mağaza açanlar,

N11 bireysel satış,

N11 E-Ticaret,

N11 de mağaza açmak

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.