Konut Kampanyası - GündemGündem

Konut Kampanyası

02 Ağustos 2022 1.266 views 1

Konut Kampanyası

DEV KONUT KAMPANYASI 81 İLDE GEÇERLİ

Türkiye’de yükselen konut fiyatları vatandaşı sitem ettirirken iktidar yeni bir paket açmaya hazırlanıyor.

AK Parti’nin açıkladığı her yeni ekonomi modeli ev fiyatlarında yeni rekorlar getirdi. Uygulanan ekonomi tekniği ev fiyatlarını astronomik boyutlara taşırken Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yeni bir projeye başlayacaklarını duyurdu. Yapılan bildirime öçre TOKİ 20 sene vadeyle dar gelirlilere 81 il kapsamında sosyal konut üretimi gerçekleştirip satmayı planlıyıor.

12 ay ortamında Türkiye’de ev fiyatlarında yüzde 150 artış gerçekleşti. Türkiye’de yaşanan barınma krizine TOKİ yetişemiyor. Ev fiyatlarındaki fahiş artışlar vatandaşın ev sahibi olmayı hayal noktasına taşırken kiralar bile ödenememe noktasına geldi.

Orta ve alt gelir grubuna mensup yurttaşların ev alması her geçtiğimiz gün imkânsız duruma gelir iken Hükümet bu sıkıntının bedelin oy kayıbı yaşayarak ödüyor. Son seçim anketlerine göre çok büyük oranda oy kayıbına uğrarken iktidar seçimlere yaklaşırken bu hususta yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

mehmet şah seven

nasıl kayıt yapabilirim ben oturmak için kiralık bile bulamıyorum alması hayal yardimci olursaniz sevinirim bende katılmak istiyorum

FOTO GALERİ