Katar İş İlanları ve İşçi Alımı Katar İş İlanları – Katar'da İş Bulma Katar İşçi Alımı ve İşçi Götüren Firmalar - Yurtdışı İş İlanları - Kamu Haberleri - Kamu Haber - HaberlerKamu Haberleri – Kamu Haber – Haberler

Katar İş İlanları ve İşçi Alımı Katar İş İlanları – Katar’da İş Bulma Katar İşçi Alımı ve İşçi Götüren Firmalar – Yurtdışı İş İlanları

29 Ağustos 2022 3.404 views 31

Katar İş İlanları 2022 Katar İşçi Alımı ve İş Başvurusu ONLİNE

Katar İş İlanları ve İşçi Alımı Katar İş İlanları – Katar'da İş Bulma Katar İşçi Alımı ve İşçi Götüren Firmalar - Yurtdışı İş İlanları

Katar İş İlanları ve İşçi Alımı Katar İş İlanları – Katar’da İş Bulma Katar İşçi Alımı ve İşçi Götüren Firmalar – Yurtdışı İş İlanları

Katar iş ilanları ve işçi alımı başvuruları nasıl yapılır? Katar’da bulunan Türk şirketlere iş başvurusu nasıl yapılır? Katar’da maaşlar ve hayat şartları nasıl?

Dünya’da satın alma gücü en yüksek ülkelerden biri olan Katar, ciddi anlamda refah ve gelişmiş bir ekonomidir. 191 milyar dolarlık bir ekonomik büyüklüğe sahip olan ülkede, kişi başına düşen gelir yaklaşık 68 bin dolar civarındadır. Katar’da çalışabileceğiniz pek çok iş ve işyeri bulunmaktadır. Kişi başına düşen gelir açısından refah bir ekonomi olsa da nüfusu az olduğu için, çok yüksek sayılarda işçi kabul edemiyorlar. Katar’ın nüfusu 2,7 milyondur. Yani Adana’dan biraz daha büyük bir ülkedir. Ülkede resmi dil, Arapça’dır. Katar’ın başkenti Doha olup, para birimi Katar Riyali’dir. 1 Katar Riyali ile yaklaşık 2 lira 29 kuruş satın alınabiliyor. Peki Katar’da hangi işlerde çalışılır, Katar’da hâkim sektörler hangisidir?

Katar İş İmkanları

Tarımın ölü olduğu ekonomilerden biri olan Katar’da hakim sektör, sanayi sektörüdür. Ülke gelirinin çok önemli bir kısmını petrol ile sağlamaktadır, bu nedenle petrokimya sanayisi çok gelişmiştir. Katar’da tarım sektörü ülkenin toplam gelirinden on binde bir pay almıştır. Yani 191 milyar dolarlık gelirin sadece 200 milyon dolar gibi çok ufak bir kısmı tarımdan elde ediliyor. Sanayi sektörü ise ülkenin en büyük gelir kaynağı, ülkede elde edilen kazançların %59’u sanayi sektörü ile elde edilir. Hizmetler sektörü ise %41 gibi bir orana sahiptir.

Hizmet Sektörü

Eğer bir mesleğiniz varsa, Katar’da hizmet sektöründe istihdam edilebilirsiniz. Her geçen gün, hizmet sektörüne olan talep yükselmektedir. Ülkenin milli gelirinin yarısına yakını hizmet sektörü ile elde edildiği için bu mesleğe olan talep ciddi anlamda yüksek.

Sanayi Sektörü

Katar bir petrol ülkesi. Toprakları aşırı derecede küçük olsa bile nüfusuna göre çok yüksek miktarda petrol çıkıyor ve bunu dünyaya pazarlıyorlar. Petrokimya sektörü çok gelişmiştir ve petrol mühendislerinin çoğu burada ciddi maaşlar almaktadır. Eğer sanayi sektöründe istihdam edilebilecek bir mesleğiniz varsa, Katar sizin için popüler bir ülke olabilir, zira burada ülkeye yıllarca yetecek kadar çok petrol çıkıyor.

Tarım Sektörü

Ülkede tarım sektörü hiç gelişmemiştir, tarım ürünleri genelde ithal ediliyor. Ülkenin petrol geliri çok yüksek olduğundan tarım ürünü üretme ihtiyacı pek olmamış, ancak tarımda dışa bağımlılığı azaltmaya çalışıyorlar.

Katar İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Katar’da iş başvurusu yapmak son derece kolaydır. Ülkede iş başvurusu yapabilmek için, öncelikle dil seviyenizin iyi olması gerekir. Arapça bilmiyorsanız, kurumsal firmalar dışında çalışmanız çok zor, çünkü araplar genelde İngilizce bilmez. Katar, ilişkilerimizin en iyi olduğu ülkelerden biri olduğundan bu ülkede çalışma ve oturum izni almak çok kolaydır. Katar vatandaşlığına geçerseniz, ülkede pek çok şey de Katar vatandaşlarına ücretsiz sunuluyor, eğer bu ülkenin vatandaşı olursanız, pek çok şeyden ücretsiz yararlanabileceksiniz.

Katar’da İşçi Yaşam Standartları

Katar’da işçiler son derece rahat bir hayat yaşıyorlar. Ülkede fatura diye bir derdin olmaması da çok güzel bir olay. Devlet, elektrik, su ve gaz faturasını bedava karşılıyor. Bunun için bir para ödemiyorsunuz, bu nedenle ekonomisi çok ama çok gelişmiş durumda diyebiliz. Katar’da vatandaş iseniz, 30 bin dolarlık bir yardım da yapılıyor, üstelik her sene. Eğer Katar’a gider ve vatandaş olursanız, her sene devletten 30 bin dolar yardım alıyor ve bu para ile yaşıyorsunuz. Çalışıp maaş da alabilirsiniz aynı zamanda. Ülke gerçekten çok zengin, insanlar çok para kazanıyor. Peki ülkede fiyatlar nasıl? İnsanlar kaç para kazanıyor?

Katar’da Asgari Ücret: 10-15 bin riyal.

Ortalama İşçi Maaşı: 15 bin riyal.

Katar’da Market Fiyatları

Katar’da market fiyatları aşağıdaki gibidir, market fiyatlarına bakmadan önce, 1 Katar Riyalinin 2,30 TL olduğunu unutmayın.

 1. 12 adet yumurta 8 riyal
 2. 1 adet ekmek 2 riyal, 1 kilo un 8 riyal, 1 kilo şeker 12 riyal.
 3. 1 kilo peynir ortalama 60 riyal
 4. Bir adet litrelik meyve suyu ortalama 8-10 riyal.
 5. Haftalık ortalama market alışveriş tutarı 500 riyal.
 6. Bir litre kola ortalama 6 riyal.
 7. Dana eti 60 riyal, tavuk eti 10 riyal.
 8. Bir kilo meyve ortalama 15 riyal, bir kilo sebze 20 riyal.

Katar’da Yeme İçme Fiyatları

Katar’da ortalama yeme içme fiyatları aşağıdaki gibidir. Standart bir restoran veya kafeye gittiğinizde bu hesapları ödersiniz.

 1. Ucuz bir restoranda tek kişilik yemek ,50 riyal.
 2. Ortalama bir restoranda tek kişilik yemek 100-150 riyal.
 3. İyi bir restoranda tek kişilik yemek 400-700 riyal.
 4. Ortalama bir kafede bir bardak kahve 20 riyal,
 5. Ortalama fastfood menü fiyatları 49,99 riyal.

Katar’da Kiralar

Katar’da kiralar çok yüksektir. Özellikle yüzölçümü çok az olduğu için bu ülkede kiralar ciddi anlamda yüksektir. Doha’nın belirli bazı bölgelerinde 1 milyon dolar civarı bir rakama evlerin satıldığı bilinmektedir. Peki bugün Katar’a taşınsanız, ne kadar kira ödersiniz?

 1. Katar’da bir odalı şehir merkezi dışında bir ev için ortalama 2000 riyal kira ödersiniz.
 2. Şehir merkezi dışında iki odalı bir ev için 3000 riyal kira ödersiniz.
 3. Şehir merkezinde bir odalı ev için yaklaşık 4000 riyal, iki odalı bir ev için ortalama 6000-8000 riyal, üç odalı bir ev için 12 bin riyal kira ödersiniz.

Katar’da Ulaşım Harcamaları

Katar’da ulaşım harcamaları son derece düşüktür. Ülkede petrol aşırı ucuz olduğundan harcamalar da buna bağlı olarak düşük seviyededir.

 1. Tek yön otobüs bileti 2-4 riyal.
 2. Taksi kilometre ücreti 8 riyal.
 3. Aylık otobüs hat aboneliği 200-300 riyal.

 

[geo-post id=”637″ label=”Önerilen Yazı”]

Katar’da Mesleklere Göre Maaşlar Nasıl?

Katar’da mesleklere göre maaşlar aşağıdaki gibidir. Ülkede çalışan kesim, bu civarlarda gelir elde etmektedir.

 1. Asgari ücret 15,000 riyal. Resmi asgari ücret 1300 riyal.
 2. Ortalama İşçi maaşı 19 bin riyal.
 3. Katar’da çalışan bir öğretmen ayda ortalama 40 bin riyal maaş alabiliyor.
 4. Katar’da çalışan bir polisin maaşı yaklaşık 45 bin riyal.
 5. Katar’da çalışan doktorlar 60-70 bin riyal kazanıyor, uzmanlık alanına göre 150 bin riyale kadar da çıkabiliyor.
 6. Katar’da ortalama bir petrol mühendisi 90 bin riyal kazanıyor.
 7. İnşaat mühendisleri 50-60 bin riyal
 8. İnşaat işçileri 20-30 bin riyal kazanıyor.

Katar Göçmen İşçi Alımı

Katar’da göçmen işçi alımı yüksektir. Nüfusuna oranla çok göç kabul eden bir ülkedir. Ülke nüfusunun da önemli bir kısmı göçmenlerden oluşmaktadır. Ülkede Arap nüfusu neredeyse azınlık gibi kalmıştır. Ülkeye göçmek ve burada çalışmak için göçmenlik yasalarına uygun olmanız yeterlidir. Yasalara uygun bir şekilde herkes ülkeye göç edebilir. Eğer işçi olarak çalışacaksanız, yıllık kontenjanın 50 bin civarında olduğunu da söylemeliyiz.

Katar İş İlanları

Katar iş ilanları için en sık kullanılan iş ilanı siteleri alttaki gibidir. Bu sitelerin Türklere uygun işleri sıralaması da işinizi kolaylaştıracaktır

https://1qatarjobs.com/

https://qa.jooble.org/jobs-turkish/Qatar

https://qa.indeed.com/A-Large-Multinational-Turkish-Based-Construction-Company-in-Doha-Qatar,-Hiring-For-Construction-Company-jobs

https://www.careerjet.com.qa/turkish-jobs.html

http://qatar.jobzed.com/search/turkish-speaking-jobs-in-qatar

https://www.monstergulf.com/search/turkish-speaking-jobs-in-qatar?searchId=11f348e9-246d-456f-b206-457d697ad1b5

https://www.bayt.com/en/qatar/jobs/turkish-jobs/

Mutfak personeli, inşaat mühendisi, güvenlik personeli, hemşire, hasta bakıcı, diş teknisyeni, satış pazarlama personeli ve otelde çalışaca elemanlar en çok aranan mesleklerin başında geliyor.

Katar’da İş Yapan Türk Personel Arayan Firmalar

Katar’da özellikle inşaat sektöründe iş yapan ve vasıflı ya da vasıfsız Türk personel işe alımı yapan Türk şirketleri aşağıda listeledik.

 • Bosphorus International Trading WLL
 • Biber Catering
 • Demir İnşaat
 • Doğuş İnşaat
 • Enyap inşaat
 • GALATA Trading & Contracting
 • GAP İnşaat
 • Kamışoğlu Group
 • Kolin İnşaat
 • Limak İnşaat
 • Ortadoğu İnşaat
 • Sarp Group
 • Sham Turk İnşaat Tekstil Limited
 • STFA İnşaat
 • Tekfen İnşaat
 • Tuğra Gayrimenkul
 • Yapı Merkezi
 • Yüksel İnşaat

Burada şirketlerin internet siteleri üzerinden Katar’da iş başvuru formlarını doldurarak Katar’da çalışma imkanı yakalabilirsiniz.

Yurt dışında çalışmak isteyenler bir çok konuda bilgi talep edebilir bu konularda. Katar aslında bir Amerikan ordusunun üssü konumunda diyebiliriz. %79 oranında yabancı kesim yaşamakta. Yerel halk ise Müslüman olarak karşınıza çıkar. Dil olarak ise Katar, Arapça konuşulmakta. Dünyada kişi başına düşen milli geliri en yüksek ülkelerden biridir Katar. Çok sıcak bir ülke olan Katar, yaz ayları nisan ayından itibaren başlıyor. Gençler genelde aşırıya kaçmamak adına kot pantolon tişört giyebiliyor. Bir İran olmamakla beraber gelişen bir Türkiye gibi görüntüsü olabilir. Ülkede sosyal spor alanlarında üstün başarı söz konusudur. Araba rallileri veya açık tenis turnuvası düzenleniyor. Ayrıca burada suç oranı çok azdır.

Katar İşçi Alımı ve İş Başvurusu 2022

Dünya kupasının Katar’da yapılacak olan büyük bir iş ihtiyacının doğmasına neden oldu. Oradaki bölge halkı genelde masa başı iş tercihleri yapmakta. Dünyanın bir çok ülkesinden iş alma potansiyeline sahip olan Katar, inşaat projeleri ile öne çıkmakta. Yani buradan çıkan bir gencin orada inşaat sektöründe kolaylıkla iş bulma ihtimali %90 oranında. Katar işçi alımı ve iş başvurusu yapmak isteyenler, işkur üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

 • Katar iş ilanları inşaat ustası 1500 işçi alımları 2022 TIKLA BAŞVUR!
 • Katar iş ilanları su tesisatçısı 120 işçi alım ilanı için TIKLA!
 • Katar iş ilanları avukat arıyor 400 eleman alımları 2022 TIKLA BAŞVUR!
 • Katar marangoz ustası elemanı arıyor 900 kişi TIKLA BAŞVUR!
 • Katar lahmacun ustası işçi alımları 240 kişi için BAŞVUR!
 • Katar berber elemanları arıyor 140 kişi için BAŞVUR!

Diğer iş sektörlerine bakmak istersek demir çelik ve doğal gaz petrol gibi önemli projelerde bulunmakta. Buraya gitmek isteyenler hava şartlarını iyice araştırması gerekiyor zira ülkemizden daha fazla sıcak çeker yani yaz aylarında 50 derece üzerinde bir sıcaklık söz konusu.

Ben buradan çıktım kesin Katar’da iş bulurum mantığı ile hareket etmeyin. Ekipler üzerinden gitmeniz önerilir zira daha önce oralarda bulunan veya çalışan kesimlerden ön bilgi alarak hamle yapmanız önerilmektedir. Hintlisi, Sri lankalı veya Bangladeşli işçiler de var tıpkı Suriyeliler gibi orası da saldırı altında rekabet açısından. Bu nedenle ülkemizde de mantıken bildiğiniz iş türü var ise buradan yararlanmak daha da mantıklıdır. Az olsun kalıcı olsun mantığı ile çalışabilirsiniz ülkemizde.

Katar İşçi Maaşları Ne Kadar 2022

Katar’da en fazla personel alımı yapılan kadrolar ise şu şekilde: Doğalgaz mühendisi,İnşaat mühendisi, Beden işçisi, Kaynakçılık, Berber,Aşçı,Kasap,Şoför,Çiftçi,Garson,Kimya mühendisi,Grafik tasarımcı,Muhasebe elemanı,Bahçıvan,Makine operatörü, Tesisatçılık,Oto sanayi ustası,

Katar’da İşveren Türk FirmalarıKatar’da çok sayıda Türk markası bulunuyor. Birçok farklı sektörden firma bulunsa da, en çok inşaat sektörüne yönelik işveren yer alıyor.

Türkiye ile dost ülke olması sebebiyle Türk vatandaşlara her alanda kolaylık sağlanan Katar’da, Türk firmalarının varlığı da Türkiye’den, Katar’a yönelik oluşan göçe bir sebep olarak gösteriliyor.

Katar’da bulunan ve çok sayıda Türk vatandaşa iş desteği veren şirketler şu şekilde: Aga Contracting,Demir İnşaat,Doğuş İnşaat,Biber Yemek,GAP,Kamışoğlu,Limak,Tekfen,Yüksel,Bosphorus Trading,Sarp,Tuğra,Ortadoğu,Yapı Merkezi,

Katar İş Başvuru Şartları

Katar, ülkede çalışmak isteyenlerden belirli kriterleri karşılamalarını talep ediyor. 2022 yılında Katar’da çalışmak için talep edilen kriterler şu şekilde:Vize sahibi olunması gerekiyor,Yabancı dil büyük önem arz ediyor.

İngilizce ve Arapça dilleri talep ediliyor,Çalışılacak meslek grubunda deneyimli olunması ve iyi bir özgeçmişe sahip olunması gerekiyor.

Katar’da Yabancı Dil Olmadan Çalışmak

Katar’a çalışmak için gitmek isteyip, Arapça diline sahip olmayanlar için bir çözüm bulunuyor. Katar’daki Türk firmaları genellikle Arapça dilinin bilinmesini şart olarak sunmuyor. İngilizce dilinin bilinmesi istenirken, bazı pozisyonlar için dil şartı da bulunmuyor.

Bu konuda ilgi duyulan meslek grubuna yönelik araştırma yapılması ve Türk firmalarıyla iletişim kurulması gerekiyor.

Katar’da Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Katar’a çalışmaya gitmek isteyenlerin çalışma izni alması gerekiyor. Ancak çalışma iznini siz almıyorsunuz. Katar’daki işvereniniz sizin için çalışma iznini alıyor. Siz sadece vizenizi alarak, bavulunuzu topluyorsunuz.

Katar İş İlanları

Katar’da çalışmak isteyenler iş ilanlarına nereden başvuracaklarını da merak ediyor. Katar’daki işverenlerle iletişim kurmak için çok sayıda iş arama sitesi bulunuyor.

İş arama sitelerinden bazıları şu şekilde:1 Qatar Jobsbayt

careerjet

İndeed

LinkedIn

MichaelPage

monster

Jobble

Workabroad

Quikr

Katar Vize İstiyor mu?

Katar’da uzun süreli çalışmak isteyenlerin vize alması zorunludur. Ancak 30 güne kadar olan, gezi veya iş seyahatleri için vize zorunluluğu bulunmuyor.

Bu tarz ziyaretler için pasaport yeterli görülüyor. Katar bilet fiyatları da Katar’a gitmek isteyenlerin merak ettikleri konular arasında yer buluyor.

Katar’a gitmek isteyenler Turkish Airlines ve Qatar Airlines firmalarıyla uçuşlarını gerçekleştirebilir.

Biletler ise mevsime ve dönemine göre farklılık gösteriyor. Ancak ortalama 1500 lira ile 9000 lira arasında oluyor.

Katar’da Asgari Ücret 2022

Katar’da Asgari Ücret 2022Katar’da bireylerin aldıkları asgari ücret güncel olarak 500 dolardır. Kiraların minimum 1500 dolar olduğu ülkede asgari ücretle geçinmek zor olsa da yurt ve benzeri barınma alanlarında fiyatlar çok daha uygun olacaktır.

Bu sebeple para biriktirmek için kısa süreli çalışmaya gidilebilir.Katar’da Ortalama MaaşlarKatar’da maaşlar meslek grubuna göre farklılık gösteriyor. Güncel olarak mühendisler ortalama 3 bin dolar aylık ücret alıyor. Teknisyenlerin aylık maaşları ise bin dolar seviyelerinde.

Aşçıların maaşları bin dolar ile 5 bin dolar arasında farklılık gösterebiliyor. Beden işçileri asgari ücret tutarında aylık ücret alıyorlar.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

İsmail

Kreke ben de bir gün katara gidebilsem.

Blogum: https://bedavapdf.net/

merhaba çok faydalı içerik ellerinize sağlık bu tür faydalı içerikleri bekliyor takip ediyorum

katar da iş bulmaya dair geniş bilgiye ihtiyacım vardı, yazınız ilaç gibi geldi, teşekkür ederim.

katarda çalişmak isteyen için iyi bir içerik olmuş.

Katara vize trist olarak veya işçi olarak gitmek mümkün. Türkiyeden genelde inşaat işleri için alım yapılmakta. bu sektörle uğraşanlar daha şanslı bu konuda.

katar ile alakalı sağlam bilgiler vermişsiniz, ellerinize sağlık

Teşekkürler faydalı güze site

katar hakkında bu kadar detaylı bir kaynak görmemiştim. Teşekkürler.

https://www.eneniyi.com/

Katar ile ilgili değerli bilgilere yer verilmiş. Merak ettiğim tüm konularda bilgi sahibi oldum. Teşekkürler.

Ücretsiz hızlı resim & resim yükleme servisi.
Web adresimiz : https://resim.pro/

Faydalı içerik

Faydalı bu güzel yazı için teşekkürler nette böyle güzel paylaşımlar bulmak zor
Profesyonel nakliye firması için https://www.europatrans.com.tr/ iletişime geçiniz

Katar’ da çalışmayı düşünenler için faydalı bir içerik olmuş elinize sağlık

En azından bu ülke için döviz kazanmak bir seçenekten öte ihtiyaç oldu:) Faydalı içeriğiniz için teşekkür ederim.

youtube mp3 dönüştürücü

Teşekkürler, katar hakkında çok bilgilendirici bir yazı olmuş

youtube mp3 indir

Bende iş arıyordum ve bu yazınıza denk geldim hemen inceleyeceğim sağolun

Faydalı bir içerik elinize sağlık

güncel haberler medyabar

Katar para biriminin değerinden dolayı öne çıkan bir ülke. bir yıl çalışığ birikim ile Ev bile alınabilir.

merhaba güzel yazı kardeşiö özellikle katar da çalışacak arkadaşlar için

Bir gün katara gideriz belki 😀 site adresim https://yazilimyeri.com

Vermiş olduğunuz güzel bilgiler için çok teşekkür ederiz.

Tez Yazdırma Fiyatları
Tez yazım süreci öğrencilerin eğitim hayatları boyunca çok fazla zorlandıkları ve yardıma ihtiyaç duydukları konu başlıkları arasında yer almaktadır. Tez yazdırma fiyatları belli başlı faktörler sebebiyle değişiklik gösterebilir ve öğrencinin öğrenim durumuna göre kendi arasında farklılık gösterebilir. Tez yazma süreci oldukça zorlu ve titiz bir süreç olduğundan dolayı tez fiyatları kendi arasında değişiklik gösterebilir. Firmamız tarafından yürütülmekte olan yazım işlemleri lisans, yüksek lisans, doktora gibi birçok farklı öğrenim seviyesine bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Tez yazımı sırasında ihtiyaç duyulan akademik bilgi ve detaylı araştırma firma
Tez Yazdırma

Türkiye’de Sağlık Turizmi Danışmanlığı ve Sağlık Turizmi Pazarlaması Konusunda … reklamları, tanıtımları, pazarlamaları bu konuda uzmanlaşmış ajans

Bir gün katara gideriz belki 😀 site adresim https://www.aycup.com.tr

Katar da işçi maaşları çok iyi. Dolar kuru ülkemizde yüksek olunca dolar geliri olanlar çok iyi kazandı.

Katara gitsek bile orada hukuk yok. http://www.hukukblogu.com

Birgün bende katara gitmeyi isterim güzel bilgilerr yer alıyor tşkler

Katarda çalişmak isteyen için iyi bir paylasim olmuş.

FOTO GALERİ
%d blogcu bunu beğendi: