İstanbul İstiklal Caddesi'nde patlama: 6 kişi hayatını kaybetti, 53 yaralı var - Kamu Haberleri - Kamu Haber - HaberlerKamu Haberleri – Kamu Haber – Haberler

İstanbul İstiklal Caddesi’nde patlama: 6 kişi hayatını kaybetti, 53 yaralı var

13 Kasım 2022 27 views 1

İstanbul Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesi’nde bir patlama meydana geldi. TSİ 16:20 civarında gerçekleşen patlamanın nedeni henüz bilinmiyor.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter’dan yaptığı son açıklamada 6 kişinin hayatını kaybettiğini, yaralı sayısının da 53’e yükseldiğini duyurdu.

Pazar günü ve havanın sıcak olması nedeniyle cadde oldukça kalabalıktı.

Polis bölgeyi kordon altına aldı. İstiklal Caddesi tamamen kapatıldı. Bölgeye çok sayıda ambulans ve polis aracı sevk edildiği görülüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk yaptığı açıklamada “Kesin olarak bu terördür dersek belki yanlış olur ama ilk gelişmeler, valimin bize aktardığı ilk bilgi burada bir terör kokusu var. Şu an itibarıyla ilk tespitler oradaki kaçışmalar vesaire falan, bir kadının bu işte rol oynadığı noktasında” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Bunu yapanların allah belasını versin zaman gelir hesabı sorulur bunu daha çok yabancı kaynaklı devletler planladığını düşünüyorum ben.

FOTO GALERİ
%d blogcu bunu beğendi: