İşçi, memur ile emekliye %150 zam | Onlarnediyo.ComOnlarnediyo.Com

İşçi, memur ile emekliye %150 zam

23 Eylül 2022 593 views 0

İŞÇİ VE EMEKLİYE ZAM GELDİ.!..Maaş zammı çıkışı! ”İşçi, memur ile emekliye %150 zam” Maaş zammı çıkışı! ‘İşçi, işyar ve emekliye yüzde 150 zam’ Denk bütçe gerçekleştirmek mecburi olacak. Aslabir kamu kurumu gelirinden daha çok harcama yapamayacak. Kamudaki israf önlenecek. çok mühim bir tutum olacak İşte ayrıntılar… SON DAKİKA HABERİ

Fatih Erbakan’dan maaş zammı çıkışı! ‘İşçi, memur ve emekliye yüzde 150 zam’ İzmir’de partisinin olağan kongresinde konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’dan ilgi çeken bir maaş zammı çıkışı geldi. İlk işimiz işçi, memur ve emekliye yüzde 150 maaş zammı yapacağız” dedi. İşte Erbakan’ın o açıklamaları… Yeniden Refah Partisi İzmir İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi, Tepekule Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İzmir’de gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 4 sene evvelce kurulan Yeniden Refah Partisi’nin süratli bir yükselişte bulunduğunu dile getirerek, İzmir’de 100 üye kaydetmek Elazığ’da bin üye kaydetmekle eş değerdir. Tüm zorluklara karşın bu sancağı yere düşürmeyen il teşkilatımıza teşekkür ederim. Dört sene evvelce Yeniden Refah Partisi’ni kurduk. Partimizin kurulmasından 11 ay geçmesine karşın 17 Kasım 2019 senesinde Türk siyasi tarihinin en büyük genel kurulunu düzenledik.” dedi.

BU AY 50 BİN ÜYE KAYDEDECEĞİZ’

Haziran ayında yargıtayın açıkladığı resmi bilgilere göre 1 ay içersinde Türkiye’de en çok üye kaydı yapan parti olarak şampiyon olduklarını aktaran Fatih Erbakan şu şekilde sürdürdü: İnşallah bu ay 50 bin üye kaydedeceğiz. Bu resmi bilgiler Yeniden Refah Partisi’nin Türkiye’nin en süratli büyüyen partisi bulunduğunu gösteriyor. Bu noktaya nasıl gelindi? Medyanın desteği sayesinde mi? Dış güçlerin desteği sayesinde mi? İktidar gücüyle mi? Hazine yardımlarıyla mı? Prime time da oluşturulan cilalama operasyonuyla mı gelindi? Erbakan Hocamız ne diyordu? ‘Biz tarih süresince tüm zaferlerimizi iman, iman, iman ile kazandık’ diyordu. Bu partiler içersinde Yeniden Refah Partisi yok. Geçen hafta suçüstü yakalandılar. Artvin il başkanımızı aramışlar. Anket gerçekleştirmek amacıyla arayıp bizim partimizi saymıyor. Seçim akşamı kaçacak yer arayacaksınız. Erbakan Hocamızın ünlü sözü vardı. Diyordu ki; ‘Anketlerde bize verdikleri rakamın başına 1 koyarsanız bize verdiği oyu görmüş olursunuz’. Bu formül değişti. İkinci kırk senede bize verdikleri rakamın başına 2 koyarsanız bize verdikleri oyu göreceksiniz. Haziran tercihleri akşamı bunu göreceğiz.”

HEM BÜTÇE AÇIĞI ARTIYOR HEM VERGİLER ARTIYOR’

Erbakan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Geçtiğimiz zamanlarda orta vadeli uygulaması açıkladılar. Bu önümüzdeki 3 senede daha çok vergi, daha çok borç, daha çok faiz, daha yüksek enflasyon anlamına geliyor. Eğer 3 sene daha iktidarda kalırsak daha yüksek döviz kuru diye itiraf etmişler. Sayın Cumhurbaşkanı ‘Sabredin’ diyor ama orta vadeli uygulama her şeyin daha kötü olacağını meydana koyuyor. Bakınız bütçe açığı bu sene 2.5 misli artıyor. 2023’de 659 milyar lira olacak. Vergiler bu sene 2.3 trilyon lira vergi topluyorlar. Bir sene de vergiyi 1 trilyon arttırmış. Hem bütçe açığı artıyor hem vergiler artıyor. Bu paralar nereye gidiyor? Dolar kuru 2023’de 21,5 lira olacak deniyor. Önümüzdeki 3 senede 25.7 liraya kadar çıkacak deniyor. İthalata bağımlı bir ekonomimiz bulunduğu amacıyla tüm ürünlerin fiyatı artacak.

Faiz ödemeleri artıyor. Geçen sene 180 milyar lira faiz ödemişler. Bu sene 329 milyar lira faiz ödeyeceklerini söylüyorlar. ‘2024’de 698 milyar lira faiz ödeyeceğim’ diyor. Ukrayna’nın tekrar inşası amacıyla 180 milyar dolarlık bir maliyet gerekiyor. 3 kez Ukrayna’yı tekrar inşa edecek parayı 20 senede faize vermişler. En yüksek faizi siz ödüyorsunuz faiz lobisine. Faiz lobisi bunların gitmesini ister mi? Vatandaşın bankalara borcu bu iktidar devreinde 180 misli artmış. Bir toplumun refah oranı yeterli olsa bankalara borç artar mı? Bütçe açığı bu sene 460 milyara çıkıyor. Bir senede iki, üç misli artıyor. Sadece bir adet imtiyazlı holdingin bir kalemde vergi borcunu siliyorlar. 1 milyar dolar vergi borcunu siliyor. Ama gariban çiftçinin traktörünü haczediyorlar. Okullar açıldı. Veliler düşünüyor. Kırtasiye malzemeleri, okul kıyafetlerinin fiyatları artmış. Bu insanlar zamlı faturaları mı ödesin, fahiş şekilde yükselen kiralara mı yetişsin, ne yapsın bu insanlar?”

Adım atmak olası değil. Yine AK Parti devreinde vatandaşın geldiği hal şu şekilde açıklandı; ‘5.5 milyon insanı 2 bin lira ve daha düşük seviyedeki borcunu üstleniyor ve icra takibinden kurtarıyoruz’. ‘Müjde’ diye belirtiler bu olayda Türkiye’de 5.5 milyon insan 2 bin liranın altındaki borcu ödeyemiyor bundan kaynaklı icraya düşmüş. Bu nasıl müjde? Paylaşımda adalet bozukluğu var. Kaynaklar dört kaleme gidiyor. Hükümetin büyük bir konut projesi açıkladığını anımsatan Erbakan, “500 bin konut yapacaklar. Faize 1 senede verdikleri parayla 2 artı 1 olanlardan 540 bin adet satın alınabiliyor, 2 artı 1’in maliyeti 608 bin lira. Paylaşımda adalet olmazsa evvelce imtiyazlılar, evvelce lüks şatafat dersen gelinecek nokta budur” dedi. Ülkedeki işsizliğin de her geride bıraktığımız gün arttığını öne süren Erbakan, şu şekilde devam etti: “İşsizlerin adedi her geride bıraktığımız gün büyüyor. Kütahya mitinginde ‘Bu ülkede işsizlik yok’ dedi ama resmi bilgiler bunun tersini söylüyor. Genç nüfus artıyor. Bu insanlara onurlu şekilde yaşamaları amacıyla iş olanağı sağlamak iktidarın vazifeidir. Biz de 681 projemizin hazırlığını yaptık.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ
FOTO GALERİ