Herkes bu konudan şikayetçiydi | Onlarnediyo.ComOnlarnediyo.Com

Herkes bu konudan şikayetçiydi

18 Eylül 2022 1.996 views 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Esenler’de katıldığı törende yaptığı açıklamasında kira ve konut fiyatlarını düşürecek yeni bir hamlenin müjdesini verdi.
Son 1 yıl içinde konut ve kira tutarlarında yaşanılan yüzde 100 ve üzeri artışlar, ülke gündeminden düşmüyor..

Yükselen fiyatlar karşısında hükümet, yeni bir adım atmaya hazırlanıyor..

Türkiye’nin 81 iline yapılması planan sosyal konut ile yurttaşlar kira öder gibi ev sahibi olabilecek.

“Konut ve kira fiyatlarını düşürerek yeni hamleyi önümüzdeki ay paylaşacağım”
Projeyle ilgili detaylar hemen hemen netlik kazanmazken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Esenler’de katıldığı konut teslim töreninde müjdeyle ilgili konuştu.

Erdoğan, “Önümüzdeki ayın ortasına doğru konut ve kira fiyatlarındaki yükselişin önüne geçecek yeni bir hamleyi milletimizle paylaşacağız.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır adım atarı;

“60 bin-70 bin kişinin iştirakıyla bu muhteşem töreni yapıyoruz”
“tahsilden kültür sanata, uluslararası etkinlikten ulusal bayramlarımıza kadar her anında İstanbulla birlikte olduk, birlikte oluyoruz. Esenler’de şuan 60 bin-70 bin kişinin katılımıyla bu görkemli töreni yapıyoruz.

“Depremden sonrasında yıkılan tüm yerleri ayağa kaldırdık”
İki gün önce 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 23. Yıl dönümüydü, acısı yüreklerimizde hala ilk günkü gibi tazedir. O felaketin olduğu dönemde bu ülkenin iktidarında merhum Ecevit vardı. Zelzele afetinde iktidar ne yaptı? Tamamen bittiler, tükendiler; fakat bizler iktidara geldik tüm bu yıkılan yerleri ayağa kaldırdık.

“Milletimize ne söz vermişsek harfiyen yerine getiriyoruz”
Bu işler sözle olmaz, yalanla olmaz, çarpıtmayla olmaz. Bunun için milletimize ne söz vermişsek harfiyen yerine getiriyoruz. Ne aldatan olacağız ne aldanan. Depreme ve öteki afetlere hazırlık mevzusunda bu ilkeye tavizsiz şekilde bağlıyız. Aklın ve bilimin ışığında bu işlere esip gürleyenlere itibar etmemenizi rica ediyoruz.

“140 bin konut ve iş yerinin dönüşümü devam ediyor”
Geçmişte yaşadığımız acıları ve potansiyel tehditleri göz önüne alarak İstanbul’u kentsel dönüşümün merkezi haline getirdik. Bugüne kadar İstanbul’da 300 bin konutu dönüştürerek hakkaten zor bir işi gerçekleştirdik. Zamanı bir başarıya imza attık. Sahada 140 bin konut ve iş yerinin dönüşümü devam ediyor.

Ülkemiz doğusundan batısına zelzele kuşağı içinde yer alıyor. Upuzun bir süre kayda değer aslabir adım atılmamıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kimde? CHP görevi aldı alalı hemen hemen 3 yıl oldu. Acaba depreme yönelik, konut inşasına yönelik herhangi bir şey gördünüz mü, duydunuz mu? İstanbullu ihtiyaç duyulan dersi 2023 Haziran’da verecek mi? Ben size inanıyorum, size güveniyorum. Aşkla yürüyeceğiz, gerekeni yapacağız.

Zelzele öncesi milletin canı aslae sayıldığı benzer biçimde hala belediye tarafından herhangi bir proje gerçekleştirilmemiştir. Diğer alanlarda nasıl asırlık hizmetler kazandırdıysak, afetler mevzusunda da projelerimizi sürdürüyoruz. Araç-gereç kalitesi, acil müdahale gibi biroldukça alanda testlerimizi yapmış olduk, kısa sürede istediğimiz neticelere ulaştırdık.

“tarım Kredi Kooperatfileri’ndeki indirimler sürecek”
tarım Kredi Kooperatfileri’ndeki fiyatlardan memnun musunuz? Artık koyun, kuzu bu tarz şeylerin fiyatı ciddi manada düşürüldü.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ
FOTO GALERİ