Google kullanıcılara para dağıtıyor - OnLaRNeDiYoOnLaRNeDiYo

Google kullanıcılara para dağıtıyor

27 Kasım 2020 7 views 0

Google kullanıcılara para dağıtıyor

Google kullanıcılara para dağıtıyor

Google, kullanıcılara görev yapma karşılığında para dağıtıyor. Kullanıcıların parayı alabilmesi için banka hesabı gerekli olacak.

Bilindiği üzere Yandex.Toloka, kullanıcılara para veren bir uygulama. Kullanıcılar görevleri doğru bir şekilde yaptıkça gelir elde ediyor. Elde edilen gelirler banka hesabına aktarılıyor. Google da buna benzer yeni hizmetini duyurdu.

Google kullanıcılara görev yaparak para dağıtıyor

Google, daha önceden Ödüllü Anketler uygulaması ile kullanıcılara anket yapma karşılığında Google Play kredisi dağıtıyordu. Uygulama oldukça az anket dağıtsa da Google’ın yeni hizmetinde görev sayısı daha yüksek olacak gibi. Yandex.Toloka’ya benzer bir sistem ile çalışacak Task Mate uygulaması, kullanıcılara görev yapma karşılığında para dağıtacak.

Google Task Mate uygulamasında bir işletmenin fotoğrafını çekme, çeviri yapma gibi birçok görev bulunacak. Kullanıcılar bu görevleri yaparak belirli bir limite ulaştığında banka hesabına para aktarımı yapabilecek.

Şu anda beta sürecinde olan uygulama Hindistan’da belirli kullanıcı kitlesi tarafından hizmete açılmış durumda. Henüz test aşamasının yapıldığı uygulama incelendiğinde görev ücretlerinin oldukça yüksek olduğu görülüyor. İlerleyen zamanlarda kullanıcı sayısı arttıkça görev ücretlerinin de etkileneceği düşünülmekte.

Hindistan’da hizmete giren uygulamada şu anda bir işletmenin fotoğrafını çekmek 0,25 $ iken 10 cümle okuma görevi 0,20 $, 10 çeviri yapma görevi ise 0,50 $ olarak yer alıyor. Ayrıca kullanıcıların uygulamadaki kazancı kendi hesabına almak için minimum 10 $ biriktirmesi gerekiyor. 10 $ sonrasında miktar kullanıcının banka hesabına yatmış oluyor.

Henüz diğer ülkelere ne zaman geleceği belli olmayan Google Task Mate uygulaması hakkında bilinmesi gereken bir diğer konu da uygulamanın kullanıcıları değerlendirmesi. Bu sistemde kullanıcılar görev yaptıkça seviye atlıyor ve daha tecrübeli bir üyeye dönüşüyor. Henüz bu özelliğin ne işe yaradığı hakkında bir açıklama yapılmadı fakat bu özellik ile seviyesi yüksek kullanıcıların daha çok gelir elde edeceği ve daha fazla ön planda tutulacağı düşünülüyor.

Google’ın Ödüllü Anketler uygulamasından sonra Task Mate uygulamasını hayata geçirmesi ekonomik bakımdan zorluk yaşayan birçok kullanıcı için ek gelir kaynağı olacak.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ
FOTO GALERİ