DOLAR 32,6428 1.13%
EURO 34,8901 -0.05%
ALTIN 2.446,072,32
BITCOIN 21939070,28%
Sakarya
24°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

17:08

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Faizsiz Esnaf Kredisi Veren 5 Banka Şubesi Sıfır Faizli Esnaf Kredileri

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren 5 Banka Şubesi Sıfır Faizli Esnaf Kredileri

ABONE OL
23 Mayıs 2024 18:49
Faizsiz Esnaf Kredisi Veren 5 Banka Şubesi Sıfır Faizli Esnaf Kredileri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren 5 Banka Şubesi Sıfır Faizli Esnaf Kredileri

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren 5 Banka Şubesi Sıfır Faizli Esnaf Kredileri

Esnaflarımızın sürekli nakit ihtiyaçları olduğu bilinmektedir. Bu durumdan dolayı hükümet destekli olarak esnafa sıfır faizli olsun ya da faizi çok düşük olsun bazı krediler verilmektedir. Bu yazımızda özellikle esnafa faizsiz kredi veren bankalar ve kurumlar bazında 0 faizli esnaf kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. İlk önemli bilgiyi verecek olursak; esnaflara Halk Bank tarafından sıfır faizli krediler verilmektedir. Tabi bazı şartların tamamlanması ile bu kredi desteklemeleri yapılmaktadır.

Faizsiz Kredi Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

Faizsiz kredi veren banka var mı diyorsanız birinci adresiniz Halk Bank olması gerekmektedir. Halk Bank, belli bir esnaf kesimine faizi olmayan krediler vermektedir. Üst limiti olmayan, gelir belgesine göre limit belirlenen bu krediyi alabilecek meslek grupları daha çok, ülkemizde unutulmaya başlayan meslek dallarıdır. Bunlar arasında, halı dokuma, yorgancılık, kalaycılık, bakırcılık, pamukculuk, el işlemleri sanatları, kösele ayakkabıcılık gibi şu anda yapılmayan ya da çok az kişi tarafından yapılan meslek erbaplarına bu krediler verilmektedir.

Halk Bank Faizsiz Kredi Başvurusu

Halkbank aracılığı ile kredi çekmek isteyen esnaflar, girişimciler bunun için yukarı saydığımız meslek gruplarından birinin diploması ya da işletme ruhsatı ile başvuru yapması gerekmektedir. Özellikle gençlerin bu işleri devam ettirebilmesi adına hükümet eli ile bir dizi desteklemeler yapılmaktadır. Halk Bank da kamu bankası olduğu için bu desteklemeler bu banka aracılığı ile yapılmaktadır. Tabi Ziraat Bankası, Vakıf Bankası gibi bankalar da desteklemeler bulunmaktadır; ama Halkbankası gibi hiçbir banka sıfır faizli krediler vermemektedir.

Halk Bank dışında esnafa faizsiz krediler veren başka kurum ve yerler de vardır. Bunları da alt başlıklar halinde sıralamak daha doğru olacaktır.

KOSGEB Esnafa Faizsiz Kredi Veriyor!

Bu kurumun başında KOSGEB gelmektedir. KOSGEB esnaflarımıza sıfır faizli krediler dağıtmaya devam etmektedir. Son 2 senedir elli bin TL sıfır faizli kredi veren KOSGEB yine 2018 yılında 50 bin TL faizsiz esnaf kredisi vermeye hazırlanmaktadır. Bu kredi başvurusu için özel bir meslek sahibi olmanıza gerek yoktur.

Sadece aktif olarak esnaflık yapıyor olmanız kredi başvurusu için yeterli görülmektedir. Bu kredinin alınabilmesi için, kuruma bizzat gidip başvuru yapılması gerekmektedir. Kredi çıktığında, ilgili bankaya giderek ( 9 adet banka) kredinin tahsil edilmesi gerekecektir. Bu bankalar bazı durumlarda kredi onayı çıkmış olsa bile kredi verirken çok zorluk çıkartmaktadır. Bu durumla karşılaşılması halinde hemen Bimer ya da Cimer’e gerekli başvuruları yapıp kredinizi alabilirsiniz. Çünkü, bankalar kanunlara uymak zorundadır.

Kosgeb aracılığı ile sıfır faizli kredi veren bankalar; ING Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bankası, Yapı Kredi, AK Bank, Finans Bank,  Şeker Bank, Deniz Bank’tır. Bu bankalara giderek; kredinizin çıkması durumunda giderek nakit paranızı almanız mümkün olacaktır.

Küçük Esnafa En Uygun Kredi Veren Tam 10 Banka

Esnaflarımızın ticari işletme kredilerinde en muzdarip oldukları konu, bankaların İnternet sitelerinde faiz oranlarını görememeleridir. Bundan dolayı da bankaların sağlamış olduğu esnaf kredisinin faiz oranlarını öğrenmek için illa banka şubesine gitmeleri gerekir. Kurumsal İnternet bankacılık hesaplarından dahi bu faiz oranlarını çünkü göremezler. Bunun içinde sizlere bizler biraz sonra tanıtımını yapacağız en uygun esnafa kredi veren 10 bakanın faiz oranının kaç olduğunu tek tek yer verdik. Sadece size en uygun faizli olarak kredi veren bankaların bu faiz oranlarını da paylaşmakla da kalmadık. Haricinde bir de başvuru yapacaklar için geri ödeme planı dahi oluşturduk.

  1. Türkiye Halk Bankası
  2. Denizbank
  3. Vakıflar bankası
  4. Ziraat bankası
  5. Garanti BBVA
  6. QNB Finansbank
  7. Akbank
  8. ING
  9. Türkiye İş Bankası
  10. HSBC

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.