DOLAR 32,5837 0.93%
EURO 35,0317 0.26%
ALTIN 2.405,520,65
BITCOIN 2168344-1,58%
Sakarya
38°

PARÇALI AZ BULUTLU

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
 • Onlarnediyo.Com
 • GENEL
 • Facebook Instant Articles Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Kurulur? Nasıl para kazanılır ?

Facebook Instant Articles Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Kurulur? Nasıl para kazanılır ?

ABONE OL
23 Mayıs 2024 19:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Facebook Instant Articles Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Kurulur? Nasıl para kazanılır ?

Öncelikle pm ile lütfen soru sormayınız ciddi yetişemiyorum kimseye yoğunluktan sonra pm attım cevap vermiyorsun diye gönül koymayın. Konu tamamen r10 üyelerine ücretsiz bir paylaşımdır. Konu altından yaşadığınız sorunları yazın ki bilen herkes tek çatı altında faydalansın.

Ücretli olarak bu işi yapanlar var isteyen ücretlide yaptırabilir. Burada ki anlatımdan çok bir farkı yoktur diye düşünüyorum ancak emek veren herkes karşılık ister onlarda bu şekilde iş yapıyor saygı duyalım. Benim karşılık istediğim nokta bir teşekkürdür.  Uzatmadan direk konuya girelim;

Facebook mobil kullanıcıları için yapılan uygulama, haber yayınlayanların içeriklerini daha hızlı ve kolay şekilde kullanıcılara iletilmesidir. Bu sayede sitelerde bulunan makaleleri gereğinden fazla kitlelere ulaştırarak kazancınızı artırabilirsiniz.

Facebook üzerinden geri bildirim sayesinde makalelerin okunma seviyesinin artmasının yanı sıra makaleyi kaç kişi okuduğunu da görmeniz mümkün oluyor. 2015 yılında tanıtımı yapılmaya başlanan Facebook Instant Articles meraklar içinde beklenirken 2016 yılı içerisinde hizmete sunuldu. İlk olarak ABD ve Avrupa tarafından test edilen uygulama gözle görülür biçimde etkileşime sahip olundu. Makalelerini yayınlamak isteyen kullanıcılar belirli abonelikler ile makalelerini facebook üzerinde yayınladı. Sıradan bir içerik gibi durmayıp, makaleyi okumak için tıklandığında sizi makalenin yayınlandığı siteye götürüyor ve site tıklanma ve okunma seviyesini artırıyor.

Bu ürünü daha kaliteli bir hale getirmek isteyen facebook, yayıncıları ile iç içe çalışmayı tercih etti. Bu sayede kullanıcılarının haberlerini facebook aracılığı ile takip etmesi, okumasının ardı sıra mobil uygulamadan çıkmadan bağın kopmamasını sağladı. Facebook üzerinden sitede yayınlanan makalelerin trafik oranlarını da Google Alalytics sistemi tarafından takip edebiliyorsunuz.

Neden Instant Articles Kullanmalı?

İçeriğe Yüksek Erişim Avantajı: Facebook’un yeni sistemine göre her kullanıcıya her post ulaşmıyor. Buna sizi takip edenlerde dahil diyebiliriz. Fakat Instant Articles içeriği okuyucu kitlelerine ulaştırmayı hedefleyen bir sistem. Uygulamayı kullanan site sahipleri içeriklerini daha geniş kitlelere ulaştırma şansı, kullanmayanlara oranla daha fazla.

Marka Ön Planda Tutuluyor: Facebook Instant Articles tarafından yapılan paylaşımları, içerikleri veya ürünleri bir defa gören okuyucular es geçse dahi, ikinci seferde mutlaka merak ederek siteye giriş yapıyor. Siteyi keşfeden kullanıcı bu sayede sizi beğenerek takip etmeye başlıyor.

Sosyal Hesapları Canlandırıyor: Instant Articles tarafından yapılan paylaşımlar sosyal medya okuyucuları tarafından daha çok keşfediliyor. Bu sayede tüm sosyal medyalarınız canlanıyor. Sosyal medya içeriklerinizin beğenilmesi ile sitede yayınlanan içeriklerinizde beğenilmesi sizin de avantajınız olacak.

İnsanlar Şimşek Simgesini Arıyor: Sosyal medya kullanıcıları tarafından bu işaret ne anlama geldiği bilinmese de, bu işarete sahip olan sitelerin daha hızlı ve bu sitelere giriş-çıkış kolay olduğunu tespit etmiş durumda. Instant Articles işareti anlamına gelen şimşek bulunan siteler seviliyor.

Yukarıda bahsettiğimiz nedenler haricinde Facebook Instant Articles’i tercih etmeniz için birçok neden sayılabilir. Sadece bu özelliği merak edip okumak bile nedenler arasında yer alacaktır.

Facebook Instant Articles Nasıl Kurulur?

Facebook Instant Articles uygulaması açılması ile büyük bir merak uyandırdı. Uygulamayı kullanarak kazanmak isteyen site sahipleri sistemi nasıl kullanabilir? Büyük bir merak konusu olmasına rağmen herkesin bu sistemi kullanması mümkün olmuyor. Instant Articles kullanmak için facebook tarafından değerlendirilmeye alınıyorsunuz. Bu değerlendirme içerisinde sizin sitenizin bu uygulama için uygun olup, olmadığı araştırılıyor. Facebook Instant Articles kullanmak istiyorsanız başvuru yapmadan önce kurallarını öğrenmenizde fayda var. Örnek verecek olursak;

RSS beslemesi kullanmanız gerekebilir. Instant Articles RSS’i destekliyor.
Android veya İphone cihazlarında Pages Manager uygulaması kullanılması tavsiye ediliyor.

Yukarıda belirttiğimiz gibi birçok testten geçecek özelliğe dikkat edilmesi gerekir.

WorPress altyapısına sahip olan siteler Instant Articles uygulamasını kullanmak için oldukça avantajlı.
 Farklı altyapıya sahip olan sitelerinde geliştiricilerinden veya yazılımcılarından yardım almaları gerekebilir.

Adım Adım Kurulum;

Aşağıdaki verilen resimdeki gibi buraya tıklayarak siteye üye olmanız gerekiyor.

• Üyelik formunu doldurup, üyeliğiniz tamamlandığında Instant Articles uygulamasını kullanmak istediğiniz facebook sayfanızı seçin. İlerleyerek kullanım koşullarını okuyup ve taahhüdünüzü beyan edin.

• Bu işlemden sonra açılacak olan ekranda sol menüde yer alan ‘’hızlı makaleler’’ kısmına geçiş yapmamız gerekir. Orada bulunan ‘’konfigürasyon ya da yapılandırma ’’ kısmını tıklayarak Instant Articles özelliğine sahip olmanın ilk adımını atmış olacağız.

• Konfigürasyon/YAPILANDIRMA kısmında yapacağımız ilk işlem facebook sayfamızı onaylamak olmalı. Bunun için ‘’Claim Your URL’’ YA DA “URl’nin sahipliğini al” diye çıkan linki tıklamalıyız. Sitemizi onaylamak adına verilen kodu, meta kodu olarak siteye yerleştiriyoruz.

• Yaptığımız işlemin altında çıkan ‘’Claim URL’’ ya da “”URl’nin sahipliğini al” ” butonuna tıklamamız gerekiyor.
• Onaylama işlemi başarılı olduğuna dair size bildirim gelecektir.
Kurulumun ilk aşaması burada tamamlanmış oluyor. İkinci aşamada ise RSS beslememizi aktif hale getirmemiz gerekiyor. Bunun için;
• Yaptığımız son işlemin altında yer alan sekmeye tıklıyoruz.
• Bu bölümde yer alan ‘’RSS Fedd URL’’ kısmına Instant Articles İçin Site adı başa gelecek şekilde http://www.siteadresi.com/feed/instant-articles ya da http://www.siteadresi.com/feed/ şeklinde tanımlamanız gerekecek. İki türlüde oluyor.

WP kullanıyorsanız, Instant Articles for WP eklentisini kullanarak da işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu eklentinin tamamlanmasının ardından size yönlendirme yapılacaktır. Bu yönlendirmelerde basit bir takım ayarlamaları tamamlamanız gerekecek. Bu esnada facebook uygulamasının da kurulum aşamasını tamamlayacaksınız. Son olarak stil ayarlarını tamamlayacaksınız.

• Sayfamız için RSS beslememizi oluşturduktan sonra URL mizi de yapıştırıp ‘’kaydet’’ butonuna tıklayarak kaydetmeyi unutmayalım.
• Yapılandırma ayarlarımız tamamlandıktan sonra hazırda olan 10 makalemizi ‘’Submit for Review’’ başlığı altında makalelerimizi inceleme için yollayacağız.
Yaptığınız işlemler sonrasında gönderilen besleme örneklerini Facebook incelemeye alacak. İnceleme esnasında politikalara uygunluk seviyeniz inceleme altına alınacaktır.

Instant Articles Nasıl Kullanılır?

Yukarıda Facebook uygulaması olan Instant Articles’i kurulum aşamasını takip ettiniz. Siteniz için bu uygulamayı kurduktan sonra nasıl kullanılması gerektiğini merak edebilirsiniz. Bu konu üzerinde de kısaca durarak Instant Articles uygulamasını sizin için daha kolay hale getirmeyi istedim.

Siteyi kurduktan sonra Facebook’a onaylanmak için gönderdiğimiz makalelerin bölümüne gelelim. Burada makaleleriniz listenecektir uyarı işareti çıkmış olanları düzenlemeniz gerekiyor bu konunun altında notlarım var ordan da eksiklerin nasıl giderileceğiniz görebilirsiniz.

Yayınlanmadı olanları hesabınız onaylandığında düzeltip yayınla yapacaksınız bu kadar.

WorldPress Olmayan Sitelere Instant Articles Kurulumu?

WorldPrees sitelerinde İçeriğinde RSS Feed ayarı bulunmaktadır. Bu nedenle kurulum daha kolay şekilde gerçekleştirilir. WorldPress olmayan sitelerde ise RSS Feed kilit nokta diyebiliriz. Sitede yer alan RSS Feed özelliğini aktif hale getirildiğinde Instant Acticles kullanılabiliyor.
Farklı alt yapıya sahip sitelerde ise RSS çıkış parametlerinde biraz değişiklik yapılması gerekir. Bu işlemi de kodlama bilen arkadaşlar daha kolay gerçekleştirecektir. Diğer bir seçenek ise özel yazılım kullanıyorsanız, hemen yazılımcınıza başvurmak iyi bir fikir olacak.

RSS Feed Nasıl Oluşturulur?
Site içinde RSS Feed oluşturmak için <item> nesnesinin bulunması gerekiyor. Belirttiğimiz nesnede yayınlanan makalelerin ayrıntıları yer alıyor. Sizler ile aşağıda parametrelerin yer aldığı bölümü paylaşıyorum. Tablo içerisinde işimize yarayacak olan ilk 3 parametre olacak. Şuan için diğerlerinin bir değeri bulunmuyor.

https://developers.facebook.com/docs…etup-rss-feed/

Parametrelerin Anlamaları;
• <title> parametresi: İçeriğinizin başlığı
• <link> parametresi: İçeriğin benzersiz olması
• <content:encodede> parametresi: HTML formatında, CDATA ile HTML kodlarından temizlenmiş makaleler
Bunlar zorunlu Parametrelerdir.
RSS Feed Adresini Facebook’a Bağlamak
Bu işlem sırasında RSS Feed olarak başa sitenzin adresi gelecek şekilde http://www.siteadresiniz.com/feed/instant-articles şeklinde girmeniz gerekiyor.

Bu sayede facebook bağlantınız gerçekleşecektir. Adresi yazdıktan sonra kaydet butonuna tıklamayı unutmayın!

Facebook Instant Articles İle Nasıl Para Kazanırım?

İçeriklerden para kazanmak için yeni bir yöntem olan Facebook Instant Articles kullanımı ile nasıl para kazanabiliriz? Blogger ve web sitesi yapanlar için büyük avantaj olan bu uygulama sayesinde birden fazla kitleye makalelerinizi yada ürünlerinizi ulaştırabiliyorsunuz. Bu özelliği para kazanmak için nasıl kullanabiliriz? İlk olarak yukarıda anlatıldığı üzere başvuru yaparak makalelerinizin onaylanması gerekiyor. Makale onaylanma işleminin ardından Facebook Instant Articles Audience Network sayesinde para kazanmaya başlayacağız. Gelin birlikte kabul işleminin ardından neler yapmamız gerekiyor göz atalım;

Daha öncede kullanmayı öğrenme aşamasında anlattığımız gibi kullanmaya başla butonuna basıyoruz. Bu işlem esnasında uygulama oluşturma seçeneği karşınıza çıkacaktır. https://developers.facebook.com/apps/ şeklinde bir uygulama karşınıza çıkacaktır. Bu uygulamaya kendi bilgileriniz ile giriş yaparak para kazanma seçeneğini aktif hale getirmelisiniz.


Payout seçeneğini tıklamanız ile karşınıza hesap bilgilerinizi doldurmanız gereken bir form çıkacak. Turkey seçeneğini seçmeyi unutmayın.
• Tax ID yazan kısma kimlik numaranızı doldurmalısınız.
• Account Type kısmına da bireysel (individual) olarak işaretlemelisiniz.
• Eğer ki şirket adına açıyor iseniz ona göre seçenekleri işaretleyin.
• Kalan kısımlarında tamamlanması üzerine en sona banka veya paypal bilgilerinizi işaretliyorsunuz.

Kurumlar bitti onaylar alındı peki makaleleri nerede görüyoruz ?

Facebook sayfanıza Facebook uygulaması ile giriş yapınız. Orada paylaşılan linkleriniz örnek olması açısından nasıl göründüğüne dair görsel paylaşacağım.

Bağlantı paylaşılmış;

Bağlantıya tıklanıldığında gördüğünüz gibi logonuz ve içeriğiniz aşağıya doğru kayıyor o kısımları ekleyemedim. Çıkan sayfada facebook reklamları oluyor ona tıkladıklarında para kazanıyorsunuz..


İllaki farketmişsinizdir gezdiğiniz sayfalarda bu o olay işte 

En önemli can alıcı notlarım;

– Banka hesabı olarak USD hesabı açın onu iban girin.

– Makalelerinizi onaylatmak için <p></p> taglarınızı kaldırın. Boşlukları silin.

– İlk 6 Makale ile onaylattım. İkinci başka sayfa ve siteyide 11 makale ile onaylattım.

– Logonuzu yükleyin.

– Ödemeler 100$ geçince her ayın 3. veya 4. hafta içerisinde yapılıyormuş (adsense gibi ödeme alınca belirtirim burda.)

– 14 gün sabredin (14 gün içerisinde diğer geçmiş günlerdeki gelirler değişebiliyor süreç içerisinde. 5 Kasım gelirim 7 $ iken 8 kasımda yanlış hatırlamıyorsam düzeltilip 14$ olduğunu gördüm)

– Raporlarda * işaretleri çıkıyor bazen. Tıklamalarım gözükmüyor * işareti çıkıyor diyenler olabilir sorun etmeyin süreç içerisinde düzeltiliyor.

 

KAYNAK:https://www.r10.net/facebook-instant-articles/1772755-facebook-instant-articles-nedir-nasil-kullanilir-nasil-kurulur-nasil-para-kazanilir.html

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (8)
 • haberiyi.net

  Thank you for great information. Hello Administ . https://izhaber.nethttps://haberoz.nethttps://haberiyi.nethttps://egundem.nethttps://gundem1.net

  Yanıtla
  +0
  -0
 • onlinegundem.net

  Thank you for content. Area rugs and online home decor store. Hello Administ . https://doluhaber.nethttps://eniyihaber.nethttps://onlinegundem.nethttps://haberlerturkiye.nethttps://kolektifhaber.net

  Yanıtla
  +0
  -0
 • istanbul ofis taşıma

  Thank you great posting about essential oil. Hello Administ . ofis taşıma

  Yanıtla
  +0
  -0
 • 兒童色情

  現場兒童色情片 活婴儿色情片 儿童色情 児童ポルノ 兒童色情 国产线播放免费人成视频播放 国产线播放免费人成视频播放 Ana SayfaHakkımızdaÜrünlerimizKalite BelgelerimizReferanslarımızBlogE-KatalogİletişimFrançaisEnglish Cami ve Yurt Halısı ModelleriCami ve Yurt Halısı Modelleri balksz-1-min 0 Kokusuz Yünden Üretilen Cami ve Yurt Halıları

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Açıklamalar Ürünler; 1450gr/m2 2100gr/m2 iplik (Polyamide(PA)) agirligindaki halılardan üretilmektedir. Özel sipariş kapsamında (min.1000m2) “Yün” ve “Sentetik” hammadelerden özel desen, renk ve kalite üretimi yapılabilir. Resim-fotoğraf renkleri ile gerçek ürün renkleri arasında farklılık olması kaçınılmazdır.

  Yanıtla
  +0
  -0
 • 兒童色情

  CAMİ HALISI REFERANSLAR

  Yanıtla
  +0
  -0
 • 兒童色情

  Yün halılar, birçok insanın olmazsa olmaz dekorasyon ürünü olarak günümüze kadar gelmektedir. Camilerde ve yurtlarda yün halılar, farklı renk ve motiflerle birçok insanın odak noktası oluyor. Aynı zamanda kokuyu içinde barındırmaması, yanıcı özelliğinin diğer halı türlerine göre daha az olması da tercih etmek için avantaj sağlıyor.

  Yanıtla
  +0
  -0
 • Samur Cami Halıları Hakkında Teknoloji Samur Cami Halıları son teknoloji ile donatılmıs fabrikalarımızda üretilmektedir. Yapısı Samur Cami Halıları antistatik ve antibakteriyeldir. Üretim Samur Cami Halıları kesinlikle tüy dökmeyen bir üretim teknolojisi ile üretilmektedir. Ve Samur Cami Halıları alev almazlar.Modeller

  Yanıtla
  +0
  -0


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.