Esnafa 5000 TL ve 3000 TL hibe desteği nasıl alınır - GündemGündem

Esnafa 5000 TL ve 3000 TL hibe desteği nasıl alınır

18 Mayıs 2021 214 views 0

Esnafa 5000 TL ve 3000 TL hibe desteği nasıl alınır

Esnafa 3000 TL ve 5000 TL hibe desteği nasıl alınır? Esnafa 3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? Esnaf destek başvurusu 2021

 

5 BİN TL HİBE DESTEĞİ KİMLERE VERİLECEK?

Birinci grupta kahvehane kafe, düğün salonları, kantinler kırtasiyeler, internet kafeler, lunaparklar gibi işletmeler yer alıyor. 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacak.

3 BİN TL HİBE DESTEĞİ KİMLERE VERİLECEK?

İkinci grupta ise, kaporta, sıhhı tesisatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, oyuncak ve kozmetik, camcılar, çilingilrler, kayalcılar, tuhafiyeciler yer almaktadır. Bu gruba daha önceki destek ödemelerinden yer alan Lokanta berber taksici minibüsçüler ile pazarcılar da dahildir. Toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmemizi kapsayan bu gruba bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi vereceğiz. İki ayrı grup halinde 4 milyar 622 milyon liralık kaynağı karşılıksız olarak veriyoruz.

Büyük şirketler içinde nefes kredisi adı altında bir adım atıyoruz. Detayları Hazine ve Maliye Bakanlığınca açıklanacak bu programların hayırlı olmasını diliyorum.

ESNAFA HİBE DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı hibe desteklerinin başvuru sayfası araştırılıyor. Başvurular e-devlet sayfasından gerçekleştirilebiliyor.

HİBE BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

 

5 bin tl hibe başvuru,
5 bin tl hibe kimlere verilecek,
5 bin tl hibe desteği başvurusu,
5 bin tl hibe desteği kimlere verilecek,
esnafa hibe desteği şartları,
esnafa 5 bin hibe desteği başvurusu,
hibe desteği başvuru e devlet,
esnafa hibe desteği nasıl başvurulur
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

FOTO GALERİ