Araç Sahiplerine Güzel Haber - GündemGündem

Araç Sahiplerine Güzel Haber

05 Ağustos 2022 1.382 views 0

Araç Sahiplerine Güzel Haber

Benzin ve motorine bir zam daha geliyor: 25 TL'yi aşacak

Akaryakıtta indirim çanları çalıyor: 5 Ağustos 2022 Cuma akaryakıt fiyatları kaç TL? Benzin ve motorin fiyatları ne kadar?

Brent petrol fiyatları, Rusya Ukrayna savaşı, OPEC toplantısı ve daha pek çok önemli gelişme akaryakıt fiyatlarındaki hareketlenmelere etki ediyor. Peki 5 Ağustos 2022 Cuma akaryakıt fiyatları kaç TL? Benzin ve motorin fiyatları ne kadar? İşte konu hakkında merak edilenler…

Dünya çapında yaşanan kritik ilerlemeler sonucunda akaryakıt fiyatları da dinamik zamanlardan geçiyor. Doğuda Çin ABD gerginliği, Avrupa’da Rusya Ukrayna savaşı ve Balkanlarda Kosova Sırbistan gerginliği sebebiyle petrol fiyatlarında ciddi değişimler ortaya geliyor. Araç sahipleri başta olmak üzere pek çok insan bugün akaryakıt fiyatlarının ne kadar olduğunu öğrenmek için arama motorlarına yöneldi. Peki 5 Ağustos 2022 Cuma akaryakıt fiyatları kaç TL? Benzin ve motorin fiyatları ne kadar?

Akaryakıtta indirim çanları çalıyor

Brent petrol varil fiyatının 100 doların altına düşmesi sebebiyle Türkiye’nin akaryakıt fiyatlarında indirimler bekleniyor. Alınan son verilere göre yapılacak olan son indirim 6 Ağustos 2022 Cumartesi gününden itibaren geçerli olacak.

akaryakıt fiyatları güncel

Söz mevzusu tarihten itibaren benzin litre fiyatında 2,23 TL, motorin litre fiyatında ise 1,15 TL indirim bekleniyor.

istanbul’da güncel akaryakıt fiyatlarına göre benzinin litresi 22,25 TL’den, motorinin litresi ise 24,48 TL’den satılıyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

FOTO GALERİ