DOLAR 32,3239 -0.02%
EURO 35,2194 0.6%
ALTIN 2.401,83-0,53
BITCOIN 2185423-0,08%
Sakarya
29°

AÇIK

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
ADATORIA SAKARYA KIZ ÖĞRENCİ YURDU

ADATORIA SAKARYA KIZ ÖĞRENCİ YURDU

ABONE OL
23 Mayıs 2024 19:03
ADATORIA SAKARYA KIZ ÖĞRENCİ YURDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ADATORIA SAKARYA KIZ ÖĞRENCİ YURDU

ADATORIA SAKARYA KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, Sakarya Üniversitesi Kampüs Bölgesinde, 40.000.000 TL. sermayeli İş Deneyim Belgesine sahip inşaat şirketmiz tarafından 2012 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar (Deprem) Yönetmeliğine uygun, Serdivan Belediyesi, Ruhsat ve İskan Müdürlüğü Tarafından onaylı Özel Yurt olarak Yapı Kullanma İzin (İskan) Belgesine sahip, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Başkanlığı, Önlem ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Yangın Tedbirleri Açısında onaylı, T.C. Sakarya Valiliği, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Tarafından Tescil Numarası ve 1542071000048 G.S.B. Kurum Kodu ile, 196 yatak kapasiteli ve Yemekli Statüde Yurt Açma İzin Belgesine sahip Özel Öğrenci Yurdu olarak faaliyet göstermektedir.

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, nezih ve doğal güzelliklerle bezenmiş bir çevreye sahip olup, Serdivan Belediyesi tarafından verilmiş, ”Endüstriyel Kuruluşlardan Uzak” olduğuna dair rapora sahiptir. Yurt işletmeleri için hayati önem taşıyan bu rapor ile, yurt çevremizde ve yakınında herhangi bir sanayi sınıfta hizmet veren fabrika, sanayi sitesi ve imalathane, tehlikeli ve patlayıcı sınıfta hizmet veren, akaryakıt ve benzin istasyonu, gürültülü işletmeler sınıfında yer alan, düğün salonu, kır bahçesi, eğlence ve gece klubü gibi çevresine zarar verebilecek ve çevresini olumsuz yönde etkileyebilecek yapı bulunmadığı tescil edilmiştir.

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, Sakarya’nın, Donanım, Kalite, Hizmet ve Öğrenci memnuniyetini bakımdan en iyi yurtları arasında yer almaktadır. Ayrıca yurdumuz, sahip olduğu resmi izin, belge ve sertifika bakımından, Sakarya Bölgesinin sayılı işletmeleri arasından ilk sıralarda yerini almıştır.

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, konum, çevre, yapı, yönetim ve hizmetler bütünü bakımdan, öğrencilerimizin bütün ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılamak amacıyla projelendirildi ve hizmete açıldı. Yurdumuz, Sakarya Üniversitesi, Kampüs Bölgesinde ve toplam 2500m2 kapalı alanda, tam donanımlı 95 suit odasıyla, 750m2 açık ve kapalı sosyal alanlarıyla her şey dahil yönetim sistemiyle ”Toplam Kalite Yönetimi’nden” ödün vermeden, sürekli meslek içi eğitimle kendini yenileyen ve iyi yetişmiş insan gücü ile desteklenen uzman kadrosu ile mükemmeliyetçi hizmetler sunmaktadır.

BENZERSİZ YAPI, MÜKEMMEL VE KESİNTİSİZ HİZMET

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, 2012 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar (Deprem) Yönetmeliği ve Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğrenci Yurtları Yönetmeliği’ne göre inşa edilmiştir. Toplamda 5 kattan oluşan yurdumuz da Asansör, Online Ups kesintisiz Güç Kaynağı, Jeneratör, 250 (ton) m3 temiz su deposu, Hidrofor, Ankesörlü Telefonun yanı sıra, 95 adet tam donanımlı, ısı ve sese karşı yalıtımlı Suit oda, Kafeterya, Kuaför ve Spor Salonu, Dinlenme, Oyun ve Aktivite Odası, Sinema ve Etüd Salonu, Sağlık Odası (Revir), Bilgisayar ve İnternet Odası, Misafirhane ve Mescid te bulunmaktadır.

 

Tescilli Yurt Binası Su Deposu T.C. G.S. Bakanlığı Onaylı Isı ve Ses Yalıtımı
Jeneratör Endüstriyel Yapılardan Uzak Yapı Denetim Sertifikası Asansör
Adatoria Güvenli Yaşam Alanları Sunar

 

İtfaiye Yangın Ted. Raporu Yangın Uyarı Sistemi Duman Dedektörü Yağmurlama Söndürme Sistemi
Yangın Merdiveni Acil Çıkış Yönlendirmeleri Yangın Dolabı Yangın Su Deposu
Kaçak Akım Rölesi Elektrik Koruma Sistemi Güvenlik Görevlisi 24 Saat Yurt Yöneticisi
Kapalı Devre Kamera Sistemi Parmak İzli Giriş-Çıkış Kontrolü Kartlı Giriş-Çıkış Kontrolü İş Güvenliği Tedbirleri

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu‘nda öğrenci ve yapı güvenliği hayati önem taşımakta ve en önemli önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Bu kapsamda işletme olarak, yönetmelikler dahilinde asgari alınabilecek güvenlik önemlerine ek olarak bir çok güvenlik tedbirini almakta ve uygulamaktayız. Yine bu kapsamda, yangın tedbirleri bakımdan eksiksiz, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Başkanlığı, Önlem ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından onaylı olan yurt binamızda tüm katlarda ve sosyal alanlarda Duman, gaz ve ısı dedektörleri, Acil durum ikaz butonları, Yağmurlama yangın söndürme sipringleri, Acil çıkış uyarı yönlendirmeleri, Yangın dolapları, biri kat servis merdiveni olmak üzere iki adet yangın acil çıkış merdiveni ve bir çok yurttan farklı, çevremizde meydana gelebilecek olası bir yangına karşı müdahele için dış yangın hidrantı bulunmaktadır.

Yurdumuzunda, elektrik çarpması kazalarına karşı tüm oda ve sosyal alan bulunan ve elektrik prizlerine entegre edilmiş, çarpmaya karşı koruma sistemi ve kaçak akım önleme tertibatı yer almaktadır. Bu sistem ile oluşabilecek elektrik kaçağında sistem, kendini otomatik olarak kapatmakta ve olası bir elektrik kazası yaşanmasının önüne geçilmektedir.

Yurdumuzda, 24 saat görev yapan güvenlik görevlileri, sorumlu yönetici ve personeller bulunmaktadır. Buna ek, binamızın içi ve çevresi, 16 adet iç, 16 adet dış, toplam 32 adet kapalı devre güvenlik kamera sistemiyle 24 saat kayıt altına alınmaktadır. Bu sistem sadece güvenlik amaçlı olup, oluşabilecek güvenlik ihlalleri dışında izlenilme olanağı bulunmamaktadır.

Yurdumuzda, öğrenci giriş çıkış kontrolü otomatik olarak yapılmakta olup, sorumlu yönetici personeller dilediği ve uygun gördüğü zamanlarda da fiziki olarak imza beyanlı giriş çıkış kontrolüde yapmaktadır. Öğrencilerimiz, yurdumuza giriş çıkış işlemlerini, lobide yer alan kontrol cihazına, önceden tanımlı parmak izi veya kontrol kartlarıyla kendilerini tanıtarak gerçekleştirebilmektedirler. Sistem, belirli aralıkla otomatik tarama yapmakta, belirtilen zaman dilimi içerisinde yurda giriş yapmayan öğrenciler varsa, sistem otomatik olarak sorumlu yöneticilere uyarı bilgisi vermektedir.

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, işletme olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği’ne göre incelenerek az tehlikeli işletme sınıfında değerlendilmiş, eksiklikler, tehlikeli riskli alan ve bölgeler uzmanlarca belirlenmiştir. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları tarafından yapılan incelemeler neticesinde işletmemizde tespit edilen eksikler ve riskli alanlar tekrar düzenlenerek ve sorunlar giderilerek bu riskler ortadan kaldırılmıştır. Az tehlikeli işletmeler sınıfında yer alan yurdumuza, İş Sağlığı ve Güvenliği bakımından herhangi bir risk taşımadığı yönünde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları tarafından olumlu rapor düzenlenmiştir.

Adatoria Konforlu Yaşam Alanları Sunar

 

15 Farklı Oda Seçeneği Isı ve Ses Yalıtımı Her Odada Banyo – Wc TV + Uydu Yayını
Kişisel Elbise Dolabı Dahili Oda Telefonu Sınırsız Fiber İnternet Kitaplık
Komidin Tam Ortapedik Yatak Gece Lambası Sineklik
Sıcak – Soğuk Temiz Su Sebili Buzdolabı Valiz Odası

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, 15 farklı tasarım, konum, bütçe ve fiyata sahip, 1-2-3-4 ve 6 kişilik konforlu, tam donanımlı suit odalardan oluşmaktadır. Odalarımız tamamının zemin ve bölmeleri ısı ve ses yalıtımlı olup, bütün odalarımızda standart olarak; Duşa kabinli banyo, Wc, Lavabo ve Banyo dolabı, Kişiye özel çalışma masası ve sandalyesi, Komidin, Kitaplık, İki kapaklı elbise dolabı, Dahili Telefon ve Lcd Tv bulunmaktadır.

Ayrıca tüm odalarımızda Gece lambası ve Sineklik, Oda ve kat koridorlarında Kablosuz İnternet Ağı (WIFI) Yayını, Buzdolabı, Yağmurlama Yangın Söndürme Sistemi, Duman Dedektörleri ve Sıcak soğuk temiz su sebilleri bulunmaktadır.

Adatoria Yaşanılabilir Sosyal Alanlar Sunar

 

Bahçe Sinema Salonu Dinlenme Odası Spor & Fitness Salonu
Bilgisayar Odası Kafeterya Market Kuaför Salonu
Etüd Odası Misafirhane Oyun Odası Mescid
Çamaşırhane Ütü Odası Revir Valiz Odası

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, bulunduğu konum itibari ile endüstriyel yapılardan uzak, mimari yapısı itibariyle yeşilin her tonunu yansıtan etrafı çevrili sesten ve şehir gürültüsünden uzak nezih bir bahçe ve çevreye sahiptir. Konum itibari ile bir çok yurttan farklı olarak öğrencilerimiz, etrafı çevrili tertemiz havaya sahip bahçemizde güzel havalarda kahvaltıları yaparken, yemeklerini yerken veya çaylarını yudumlarken yine bahçemizde bulunan oturma banklarında ve masalarda derslerine çalışabilir, arkadaşlarıyla sohbet edebilir veya yurt çevresinde de aktif olan kablosuz internet ağı yayını (WIFI) ile internette gezinerek, yurdun keyfini diledikleri gibi sürebilirler.

Yurdumuzda, öğrencilerimizin rahat edebilmeleri, kalitali zaman geçirebilmeleri ve diğer arkadaşları ile bir arada olabilmeleri için Mini Sinema Salonu, Oyun,Dinlenme ve Aktivite Odası, Kafeterya ve Spor Salonları gibi sosyal alanlar bulunmaktadır. Bu alanlardan biri olan Mini Sinema Salonunda öğrencilerimiz boş zamanlarında arkadaşları ile birlikte keyifli vakitler geçirebilir, oyun oynayabilir, sevdikleri film ve dizileri dev ekranda sinema konforu ve keyfiyle izleyebilirler.

Yurdumuzda, sürekli yurt odasında bulunmaktan sıkılan, diğer bir deyişle uzanmak, ev keyfi yapmak isteyen öğrencilerimiz için, içerisinde Lcd Tv, Oturma Grubu, Yemek Masası gibi eşyalar ile dizayn edilerek ev ortamı sağlanmış, Oyun Dinlenme ve Aktivite Odaları bulunmaktadır. Bu odalarımızda, Tavla, Santranç, Dama gibi zeka geliştirici, dinlendirici, eğlendirici oyunlar da yer almaktadır.
Öğrencilerimizin kendilerini ev ortamında hissetmeleri, rahat, huzurlu ve kaliteli zaman geçirmeleri amacıyla tasarlanan bu alanlarda öğrencilerimiz, yine aradaşları ile birlikte evlerindeymiş gibi bir araya gelerek, dilerlerse çay ve yemek keyfi, dilerlerse birlikte ders çalışma ortamı, dilerlerse de hep birlikte dizi keyfi yapabilmektedir.

Adatoria Sakarya Serdivan Kız Öğrenci Yurdu’nda Öğrencilerimizin ders yükü ve sınav yoğunluğuna bağlı artan streslerini atabilecekleri, günün yorgunluğunu ve stresini atarak rahatlayabilecekleri, en önemli sağlıklı yaşam alanlarından biri olan Spor Salonu bulunmaktadır. Yurdumuzda yer alan ve öğrencilerimizin dilediği gibi kullanabildiği Spor Salonumuzda, Koşu bantları, Stepler, Bisikletler, Kondisyon aletleri ve Twister bulunmaktadır.

Yurdumuzun tüm odalarında ve sosyal alanlarda Kablosuz İnternet Ağı (WIFI) bulunmaktadır. Buna ek olarak yurdumuza Bilgisayar Odası da bulunmaktadır. Yanında bilgisayarı olmayan veya masaüstü bilgisayar ile internete girmek isteyen öğrencilerimiz Bilgisayar odamızda yer alan, antivirüs korumalı, son derece güvenli ve lisanslı işletim sistemine sahip, bilgisayarlar ile internete kesintisiz olarak girebilmektedir.

Adatoria Sakarya Serdivan Esentepe Kampüs Kız Öğrenci Yurdu Kafeteryası, öğrencilerimizin istek ve beklentilerine cevap verecek biçimde tasarlanmıştır. İçerisinde Modern oturma grupları, Lcd Tv, Mini Marketin yanı sıra Tavla, Santranç, Dama gibi zeka geliştirici oyunlarında bulunduğu Kafeteryamızda öğrencilerimize, gün içerisinde ücretsiz ve sınırsız sıcak-soğuk içecekler ikram edilmektedir.

Yurdumuzun tüm odalarında öğrencilerimiz için ders çalışma masaları ve ekipmanları bulunmaktadır. Bunlara ek olarak yurdumuzda öğrencilerimizin, bir arada, karşılıklı bilgi alışverişi yapabilecekleri hatta yardımlaşabilecekleri, ders çalışabilecekleri sınavlara hazırlanabilecekleri Etüd Salonumuz bulunmaktadır. Kitaplığından bulunduğu bu salonumuzda tüm öğrencilere yetecek çalışma ve çizim masaları da yer almaktadır.

WEB SİTESİ:https://www.adatoriaogrenciyurdu.com/

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.