Türkiye'de En Çok Para Kazanan 50 Türk Youtube Kanalları ve Youtuber'ler Listesi - OnLaRNeDiYoOnLaRNeDiYo

Türkiye’de En Çok Para Kazanan 50 Türk Youtube Kanalları ve Youtuber’ler Listesi

01 Kasım 2019 9 views 0

Türkiye’de En Çok Para Kazanan 50 Türk Youtube Kanalları ve Youtuber’ler Listesi

Youtube’den para kazanmak son dönemin en trend iş kollarından biri. Peki, Türkiye’de Youtube’den en çok para kazanan kanallar hangileri ve ortalama ne kadar kazanıyorlar.

Türk YouTuber’lar Ortalama Ne Kadar Para Kazanıyor?

Youtube’dan para nasıl kazanılır?”Youtuberlar” ne kadar para kazanıyor?

İşte Türkiye’de en çok para kazanan 50 Youtube Kanalı Listesi

 1. NetD Müzik – 44.1 Milyon Lira
 2. KanalD – 16.2 Milyon Lira
 3. Acunn – 13.1 Milyon Lira
 4. ATV – 12 Milyon Lira
 5. Prenses Elif – 8.5 Milyon Lira
 6. Enes Batur – 8.1 Milyon Lira
 7. FOX – 8 Milyon Lira
 8. TRT Çocuk – 8 Milyon Lira
 9. Toys and Fun – 7.2 Milyon Lira
 10. Beşiktaş Kültür Merkezi – 7 Milyon Lira
 11. Herşey Dahil – 7 Milyon Lira
 12. Show Ana Haber – 6.2 Milyon Lira
 13. Kırgın Çiçekler – 6 Milyon Lira
 14. Müzik Play – 4.5 Milyon Lira
 15. TRT Televizyon – 4.3 Milyon Lira
 16. AfacanTV – 4.2 Milyon Lira
 17. Orkun Işıtmak – 4.1 Milyon Lira
 18. Poll Production – 4 Milyon Lira
 19. Show Tv – 4 Milyon Lira
 20. Oha Diyorum – 4.1 Milyon Lira
 21. Onedio – 3.9 Milyon Lira
 22. Kara Sevda – 3.8 Milyon Lira
 23. Yapyap – 3.8 Milyon Lira
 24. Dokuz Sekiz Müzik – 3.7 Milyon Lira
 25. Kiralık Aşk – 3 Milyon Lira
 26. Kanal 7 – 3 Milyon Lira
 27. Niloya – 2.8 Milyon Lira
 28. Beyaz Show – 2.8 Milyon Lira
 29. Kafalar – 2.8 Milyon Lira
 30. Tarkan – 2.7 Milyon Lira
 31. Muhteşem Yüzyıl – 2.7 Milyon Lira
 32. Bizim Hikaye – 2.7 Milyon Lira
 33. İkizler Memo-Can – 2.6 Milyon Lira
 34. Hercai – 2.5 Milyon Lira
 35. Aşk Ağlatır – 2.5 Milyon Lira
 36. Yusuf Mirza Tube – 2.4 Milyon Lira
 37. Irmak Merve – 2.2 Milyon Lira
 38. Sihirli Annem – 2 Milyon Lira
 39. Kimse Bilmez – 2 Milyon Lira
 40. Deli Mi Ne? – 2 Milyon Lira
 41. Aşk-ı Memnu – 1.9 Milyon Lira
 42. Ben Fero – 1.9 Milyon Lira
 43. Unutulmayan Diziler – 1.5 Milyon Lira
 44. Sen Anlat Karadeniz – 1.5 Milyon Lira
 45. Yeni Gelin – 1.5 Milyon Lira
 46. Disney Channel Türkiye – 1.3 Milyon Lira
 47. Rüzgarca Oyunlar – 1.3 Milyon Lira
 48. MuzikPlay – 1.3 Milyon Lira
 49. Söz Dizi – 1.3 Milyon Lira
 50. TroomTroom TR – 1.3 Milyon Lira

Google’ın sahibi olduğu, dünyanın en büyük video yayın platformu olan YouTube, kazanılan yüksek miktarlarla birlikte gençlerin yeni gelir kapısı oldu. YouTube’da içerik üreticileri, yani YouTuberlar genel olarak platformdan aldıkları reklamlar ile kazanç elde ediyorlar. Bazı uzmanlara göre, bazı kriterlere uygun YouTuber’lar, izlenme ve tıklanma başına para kazanıyor, böylece hem kısa yoldan şöhreti yakalıyor hem de gelir elde ediyorlar.

Uzmanlar, çocukların ilgisini çeken videoları defalarca izlediğini belirterek, ebeveynlerin zararlı içerikleri konusunda daha dikkatli olması gerektiğini söylüyor. Google’dan sonra en çok tıklanan site olan Youtube’un en büyük avantajı, herkesin kendine bir kanal açabilmesi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Murat Kırık “Çocuk ve gençlerin tercihleri, geleneksel medya yerine yeni medya oldu. YouTube, Z kuşağı için kendilerini ifade edebilecekleri, fikirlerini paylaşabilecekleri ve içerik üretebilecekleri bir mecra durumuna geldi. YouTube, artık atari salonları ile parkların yerini aldı.” ifadelerini kulla

Daha fazla görüntüleme almak ve YouTube’da daha fazla para kazanmak için videolarınızı, kişisel blog veya web sitesi ve diğer sosyal medya siteleri gibi sitelerde daha fazla pazarlamalısınız. Videoyu gömülü şekilde paylaşmak veya linkini paylaşmak dikkat çekme ihtimalinizi arttırır. Video pazarlama kampanyanız detaylı şekilde tanımlanmalıdır.

Yüksek trafiğe sahip içeriğinizi gelir elde edecek hale getirdikten sonra, YouTube partneri olmak için başvurabilirsiniz. Partnerlik verilirse, geniş bir yelpazede içerik üretim araçlarına sahip olursunuz ve görüntülenme sayınıza göre ödül kazanma şansına sahip olursunuz. Üyelik için istediğiniz zaman başvurabilirsiniz, ama üst düzey partner programları için son 3 ayda toplam 15k saate sahip olmanız gerekir. Başvurmadan önce YouTube kanal istatistiklerinize bakarak programa uygunluğunuzu kontrol edebilirsiniz.

Muhtemelen para kazanmak için kaç YouTube abonesine ihtiyacınız olduğunu merak ediyorsunuz. Aslında önemli olan abone sayısı değil, görüntüleme sayısıdır ve YouTube da görüntüleme başı para verir. Ancak, 10,000 aboneli birinin 1,000 aboneli birinden daha yüksek şansa sahip olduğunu da söylemeliyiz. Ayrıca reklam verenler yalnızca aboneler reklamlara tıkladığında veya yarım dakikalık bir video izlediklerinde para öder. Bu, videonuz bir milyon kez izlendiği halde reklamlara hiç tıklanmadıysa hiç para kazanamayacağınız anlamına geliyor.

Daha çok tık almak için aktif bir YouTube aboneliğine sahip olmalısınız, bu da ancak dikkat çeken içerikler yayınlayarak ve görünürlük gibi nitelikleri yüksek olan videolar yükleyerek mümkündür.

YouTube Analizleri

YouTube Analizleri videolarınızın ve kanalınızın raporlarını ve ölçülerini görmenizi sağlar. Çeşitli YouTube değerlerinde ve raporlarında, trafik kaynakları, izleme zamanı ve demografik raporlar gibi, kullanılabilir. Değerleri görmek için bilgisayarınızı veya mobil cihazınızı kullanabilirsiniz.

YouTube görüntüleme istatistikleri hesabınızın kazancı hakkında güncellemeler sunar, ve YouTube’un ödeme sınırıyla uyumlu bir şekilde ödeme alabilirsiniz.

YouTube’da para kazanmanın farklı yolları

İnternette her yerde, YouTube ‘da para kazanmanın video yayınlamak, trafik oluşturmak ve reklam tabanlı gelirden pay almak kadar kolay olduğunu görüyoruz. Bu bir efsane çünkü pratik olarak YouTube üzerinde düzenli bir reklam geliri elde edemezsiniz. Gerçekçi olarak, bir milyon görüntüleme için yalnızca birkaç bin dolar kazanırsınız ve bir milyon görüntülenme hiç de kolay değildir. En sonunda başka şekillerde de gelir kazanma ihtiyacı duyarsınız.

Satış Ortaklığı

Online para kazanmanın en yaygın yöntemlerinden biri satış ortaklığıdır, fakat yine de çoğu satış ortağı yeterli geliri kazanmak için ortaya bir çaba koymuyor.

Birçok satış ortağı gibi, trafiği ortaklık linklerine çekmek için statik bir blog kullanabilirsiniz fakat bunu canlı bir YouTube kanalıyla beraber yaparsanız, katalizör etkisi gösterecektir. İnternet esas içerik olarak videoya yöneliyor ve bu adımları atmak sizi bir adım öteye taşıyacaktır.

Reklam geliri dışında, YouTube’da para kazanmak sponsorluklarla anlaşmak ve benzeri şekillerde yapılabilir.

YouTuberlar paralarını nasıl alırlar?

Öyleyse YouTube’dan nasıl ödeme alınır? AdSense’te çekim seçeneği bulunmamaktadır ve minimum sınırdan yüksek olan herhangi bir anda (genellikle 100$) paranız aylık doğrudan banka hesabınıza yatar. Bazı ülkelerde AdSense çek yazabiliyor fakat çoğu anlaşmalı banka için doğrudan hesaba yatırabiliyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ