Tarih Belli Oldu - OnLaRNeDiYoOnLaRNeDiYo

Tarih Belli Oldu

06 Temmuz 2020 739 views 0

Tarih Belli Oldu

Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak? Kurban Bayramı’na kısa süre kalmasıyla birlikte 2 yıldır uygulanan bayram ikramiyesinin ne zaman hesaplara yatacağı merak konusu oldu. Tüm emeklilileri kapsayan bayram ikramiyesinin bu yıl ne kadar olacağı açıklanmadı. Kurban bayramına ikramiyeler zamlı olabilir. Ülkemizde 13 milyona yakın emeklinin hem Ramazan hem de Kurban Bayramı’nda ödenen 1000 liralık bayram ikramiyesi șu sıralar yeniden gündeme girdi. Milyonlarca vatandaș Kurban Bayramı ikramiyesini almaya hazırlanıyor. Kurban Bayramı 31 Temmuz tarihine denk geliyor. İkramiyelerin ise en az 1118 1225 TL yapılmasını talep ediliyor. Yeniden değerleme artıșı gelirse de bu rakam daha fazla artıyor.. İște emekli ikramiyeleri tarihi ve miktarı ile ilgili merak edilenler…

RAKAMLARA GEÇMEDEN ÖNCE KURBAN BAYRAMI’NDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI OLACAK MI ONA BAKALIM. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bayram için bir kısıtlama gündeme gelmediği ve düșünülmediğini açıkladı. Dua edelim pandemik rakamlar artmasın. Șimdi gelelim rakamlara. Milyonlarca emeklinin alacağı Kurban Bayramı ikramiye ödemeleri ne zaman yapılacak? Emekliler ikramiye ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak ediliyor. İkramiye artıșlarının olması talep ediliyor. Temmuz zammına göre emekli ikramiyelerinde de artıș yașanabilir. Mayıs’taki Ramazan Bayramı’nın ikramiyesi, Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında erkene çekilerek Nisan’da verilmiști. Kurban Bayramı ise 31 Temmuz-3 Ağustos tarihlerine denk geliyor. 27-30 Temmuz arasında öngörülüyor: Bu doğrultuda emekliler, ödeme planında bir değișiklik yapılmazsa 27-30 Temmuz tarihleri arasında bu yılın ikinci bayram ikramiyesini alacak. Emeklilere biner lira, dul ve yetimlere hisseleri oranında ödeme yapılacak. 2 farklı formül masada: Ancak emekliler, ikramiyede enflasyon ya da yeniden değerleme artıșı bekliyor. 2019 yılı enflasyonu yüzde 11.84 olarak gerçeklești. Eğer ikramiye artıșı enflasyona endekslenirse, emeklilere ödenecek tutar bin 118 lira 40 kurușa çıkacak. Yeniden değerleme artıșı gelirse bin 225 lira TL: Yeniden değerleme artıșı gelirse de ikramiye yüzde 22.58 yükselerek bin 225 lira 80 kurușa ulașacak. Emekli bayram ikramiyelerinden yararlanabilecek olanlar: *SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri *Șehit yakınları ve gaziler *Ölüm aylığı alanlar *Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbașlar, *Geçici köy korucuları *Șeref aylığı alanlar *Șampiyon sporcular, *Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savașı gazileri, Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler. Kurban Bayramı ne zaman? Takvimde Kurban Bayramı arifesi 30 Temmuz 2020 olarak görünüyor. Kurban Bayramı 31 Temmuz Cuma günü bașlayacak ve 3 Ağustos Pazartesi günü sona erecek. *30 Temmuz – Kurban Bayramı Arifesi *31 Temmuz – Kurban Bayramı ilk günü *3 Ağustos – Kurban Bayramı son günü… Emeklilere verilen bayram ikramiyesi son iki senedir uygulanıyor.
Temmuz ayı emekliler için oldukça iyi geçecek.Temmuz ayıyla birlikte zamlı maaşları almaya hazırlanan emekliler, bayram ikramiylerini de maaşla birlikte alarak ihtiyaçlarını daha rahat karşılama imkanı bulacak.KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN 31 Temmuz ile 3 Ağustos tarihlerinde kutlanacak Kurban Bayramı öncesinde maaş ve ikramiyelerin yatırılması için çalışmalar hızlandı. BAYRAM İKRAMİYELERİ 27-30 TEMMUZ’DA Bayram ikramiyelerinin 27-30 Temmuz tarihleri arasında hesaplara yatması hedefleniyor.
KAYNAK:https://gonuldostlar.net/tarih-belli-oldu-1
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

FOTO GALERİ