Reis son sözünü b'akın nasıl söyledi - OnLaRNeDiYoOnLaRNeDiYo

Reis son sözünü b’akın nasıl söyledi

15 Ekim 2020 97 views 0

Reis son sözünü b’akın nasıl söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Karabağ’daki çatışmalarla ilgili değerlendirmeler yapan Erdoğan, “Azerbaycan ile alakalı en temel muhalefetten ciddi bir ses çıktığını duydunuz mu? Görüşme talebinde bulunduklarında Azerbaycan olumsuz yanıt veriyor. Ermeni yönetimlerinin yanında yer alırsanız bu millet size hoşgeldin demez. Azerbaycan işgal altındaki topraklarını istiyor, versenize topraklarını. Eğer dünyada insan hakları demokrasi var ise size de 30 senedir bu işte görevliyseniz yapmanız gerken toprakları vermek” diye konuştu.

Türkiye’nin Ermenistan’a karşı savaşmaları için Suriye’den mücahitleri gönderdiği iddiaları hakkında konuşan Erdoğan, “Bize Suriye’den mücahitleri oraya gönderdiniz diyorlar. Bizim böyle bir derdimiz yok.

Biz Azeri kardeşlerimize her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Suriyeli mücahitlerin kendi topraklarında işi var, oraya gitmezler.” dedi.

Erdoğan, “Azerbaycanlı kardeşlerimize her çeşit desteği vermeye varız, yine vereceğiz. Minsk üçlüsünün içerisinde olanların vermiş olduğu desteği niye konuşmuyorsunuz? Rusya’dan, aynı şekilde Fransa’dan bu kadar silahlar geliyor. Bunları niye konuşmuyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

FOTO GALERİ