Kadın Dolandırıcı'dan Milyonluk Bitcoin Vurgunu.Dolandırılanların Arasın Da Bakın Kimler de Var. - OnLaRNeDiYoOnLaRNeDiYo

Kadın Dolandırıcı’dan Milyonluk Bitcoin Vurgunu.Dolandırılanların Arasın Da Bakın Kimler de Var.

02 Kasım 2019 15 views 0

Kadın dolandırıcı doktor ve polis dahil 5.2 milyon tl dolandırdı.

Aydın’da bir kadın dolandırıcı sanal para birimi Bitcoin borsasında para kazanma vaadi ile bulduğu kişilerden 5 milyonluk vurgun yaptı. Aralarında doktor ve polislerin de yer aldığı mağdurlar suç duyurusunda bulundu.

Çiftlik Bank benzeri ilginç bir dolandırıcılık olayı gerçekleşti. Adana’dan Aydın’a gelen Safiye Gökçe Y. tanıştığı kişilere Bitcoin borsasında para kazandırma vaadinde bulundu. Müşterilerine ilk etapta yüzde 15-20 arasında kar payı dağıtan Y., bu şekilde ağına onlarca kişiyi düşürdü. Aralarında doktor, akademisyen, polis ve adliye çalışanlarının da olduğu 20 kişiden para toplayan kadın dolandırıcı topladığı yaklaşık 5 milyon lira ile sırra kadem bastı.

TÜM BİRİKİMİNİ VERMİŞLER

Arabasını satıp, adına kalan miras ve tüm birikimi olan 1 milyon 385 bin lirasını kadın dolandırıcıya kaptıran M.S, savcılığa başvurup Y.’nin yakalanmasını istedi. Y.’nin daha önce Denizli’de aynı yöntemle vatandaşları dolandırdığı, dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik suçlarından sabıka kaydının olduğu öğrenildi. Kolay yoldan para kazanmak için Safiye Gökçen Y.’ye inanan kişiler ve tüm birikimlerini kaptıran mağdurlar, Sosyal medya Facebook’ta da bir sayfa açtılar.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ