İstiklal Marşı'nın kabulünün 99. yıl dönümü kutlu olsun 12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları - OnLaRNeDiYoOnLaRNeDiYo

İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıl dönümü kutlu olsun 12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları

12 Mart 2020 448 views 0

İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yıl dönümü kutlu olsun

İstiklal Marşı’mızın yazarı ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk milletvekilleri arasında yer alan Mehmet Akif Ersoy, TBMM tarafından talep edilen İstiklal Marşı’nı hiçbir menfaat kabul etmeden yazmış ve Yüce Türk Milletine bağışlamıştır.

İstiklal Marşı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 12 Mart 1921’de yapılan oturumda Türkiye’nin milli marşı olarak kabul edildi.

Kurtuluş Savaşı yıllarında ordudan bir İstiklal Marşı yazılması isteği gelmesi üzerine Maarif Vekaleti (Milli Eğitim Bakanlığı) 500 lira ödüllü bir yarışma açar. Bakanlık, yarışmaya gönderilen 724 şiirden 6’sını seçip bastırdıktan sonra milletvekillerine dağıtır. Ancak bu şiirleri yeterli bulmayan dönemin Milli Eğitim Bakanı Hamdullah Suphi (Tanrıöver), yarışmaya para ödülü olduğu için katılmadığını öğrendiği Burdur Milletvekili Mehmet Akif’e (Ersoy) bir mektup yazarak kendisinden yarışmaya katılmasını ister.

Meclisin 12 Mart 1921’de Başkanvekili İstanbul Milletvekili Dr. Adnan (Adıvar) Bey başkanlığında yaptığı toplantıda, Mehmet Akif’in şiiriyle birlikte 7 şiir ele alınır. Tartışmalardan sonra İstiklal Marşı olarak kabul edilen Mehmet Akif’in şiiri, Meclis kürsüsünden Bakan Hamdullah Suphi tarafından okunur.

Mehmet Akif ise para ödülünü almak istemez. Yarışmanın şartnamesi uyarınca almak zorunda olduğu belirtilince, Mehmet Akif, parayı “Darül Mesai” adlı bir yardım kurumuna bağışlar.

Marşın kabulünden sonra Maarif Vekaleti bu kez beste yarışması açar. 24 müzisyenin katıldığı yarışmanın sonuçlanması savaş yüzünden gecikir ve Bakanlık, 1924 yılında oluşturulan özel bir komisyonun, Ali Rıfat Çağatay’ın bestesini “İstiklal Marşı” olarak belirlediğini duyurur. Ancak Çağatay’ın bestesinin Türk müziğinin etkisi altında olduğu gerekçesiyle 1930 yılında alınan karar uyarınca Osman Zeki Üngör’ün bestesi, “İstiklal Marşı” olarak benimsenir.

İstklal Marşı’nın Kabulü Mesajları

İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 99. Yılı kutlu olsun.   İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kutlu olsun.   “Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet; Hakkıdır Hakka tapan milletimin istiklal!” İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 99. Yılı kutlu olsun.

“Türk’ün hürriyetine dokunulamaz.”(Atatürk) Bağımsızlığımız sembolü olan İstiklâl Marşımızın Kabulünün 99. Yılı kutlu olsun.

Meclis kürsüsünde Hamdullah Suphi tarafından arka arkaya 3 kere okunan ve büyük coşku ve alkışlar arasında milli marş olarak kabul edilen İstiklâl Marşımızın Kabulünün 99. Yılı kutlu olsun.

İstiklal Marşı, hiçbir babayiğit tarafından benzeri yazılamayan alev gibi bir şiirdir. (Peyami Safa) İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 99. Yıl dönümümüz kutlu olsun.

Bundan 99 yıl önce Maarif Vekaleti’nin düzenlediği yarışmaya katılan 724 şiir arasından birinci seçilen Milli Marşımız İstiklal Marşının kabulünün yıl dönümü kutlu olsun.

Yedi düvelle vatan müdafaası için çarpışarak özgürlüğünü bileğinin hakkıyla alan bu milletin milli marşı “Korkma” sözüyle başlar. İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 99. Yılı kutlu olsun.

Ya İstiklal ya ölüm diyerek Kurtuluş Savaşı destanı yazan ve bu toprağı vatan yapan yiğitlerin kurduğu bu cennet ülkenin milli marşı olan İstiklal Marşımızın kabulünün 99 yıl dönümü kutlu olsun.

İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıl dönümünde, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm yiğitlerini, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları Şad olsun.

“Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.“ diyen milli şairimizin kaleme aldığı bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıl dönümünde başta marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

Ezelden beridir hür yaşamış ve her daim hür yaşayacak olan bu aziz milletin hür ve bağımsız olduğunun en büyük simgelerinden olan İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıl dönümü kutlu olsun. Aziz şehitlerimizin ve marşımıızn şairi olan Mehmet Akif Ersoy’un ruhları şad olsun.

Bizlere her zaman moral ve güç kaynağı olan İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, kurtuluş savaşımızda şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum.

İstiklal Marşı milli birlik ve beraberliğimizin mutabakat belgesidir. Milli mücadele günlerinin heyecanını içinde taşıyan İstiklal Marşımız, ay yıldızlı bayrağımız göklerde özgür bir şekilde dalgalandıkça milletimizin ortak sesi, ortak vicdanı olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyorum


Milli kimliğimizin, kültürümüzün, bağımsızlığımızın ve inancımızın simgesi İstiklal Marşı’mızın kabul ediliş gününü kutlarım.


İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, bu destanı yazdıran tüm ecdadımızı ve İstiklal Mücadelemizi destansı ifadelerle kaleme alarak ölümsüzleştiren Mehmet Akif’i sonsuz rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.


Ülkemizde ve tüm dünyada, güçlü ve bağımsız bir ülkenin onurlu vatandaşları olarak coşkuyla okuduğumuz İstiklal Marşımız; ezelden beri hür yaşamış ve ilelebet hür yaşayacak Milletimizin İstiklal Mücadelesinin simgesi ve bağımsızlığımızın sembolü olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyorum https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/12-mart-istiklal-marsinin-kabulu-mesajlari.html


Milletimiz kendisine armağan edilen İstiklal Marşı’nı daima kalbinde hissedecek, her zaman ve her yerde coşkuyla, gururla söyleyecek, bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden ve bayrak sevgisinden asla vazgeçmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyorum


Unutma; İstiklal Marşı KORKMA diye başlar! Istiklal Marşımızın kabulünün 99. yılını saygıyla ve dolu gözlerimle kutlarım.


Zannetme ki ecdadın asırlarca uyudu, nereden bulacaktın o zaman eldeki yurdu!. 12 Mart 1921 İstiklal Marşı’mızın kabulünün 99. yıldönümü kutlu olsun. “Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl..!” Saygı ve minnetle..


TBMM’nin 12 Mart 1921’de kabul ettiği İstiklal Marşı’mızın 99. yıl dönümünü kutlarım.


İstiklal Marşı, Türkiye’nin her bir köşesinde bu milletin, bu toprakların ilelebet varlığını sürdürmesi için silahıyla, bileğiyle, dualarıyla, ekmeği-aşıyla katkı veren insanımızın en saf, en temiz duygularını yansıtır. O yüzden İstiklal Marşı bizim milli mutabakat metnimizdir, Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyorum


Merhum Mehmet Akif’in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk Milleti’nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyorum


İstiklal Marşının Kabulü Mesajları

Ne Güzel Dökülüyor Akif’in İman Dolu Ağzından o Muhterem Sözler; ’Allah Bir Daha Bu Millete İstiklal Marşı Yazdırmasın!’ 12 Mart 1921 istiklal Marşı’nın Kabulü Bu Aziz Millete armağan olsun..


12 Mart direnişin adıdır Nene Hatunların şanıdır Erzurum tabyasında akan Nice şehitlerin kanıdır Rabbim yazdırmasın bir daha Son istiklal marşı olsun Mehmet Akif Ersoy ve tüm şehitlerimizin Ruhları şad mekanları Cennet olsun


İstiklal Marşımızda ifade eden milli şairimizin kişiliği ve dizeleri; Milletimizin, ülkemizi birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde geleceğe daha güçlü olarak emin adımlarla taşımasına büyük katkı sağlamaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyorum

 

Yüce Türk Milletinin, Kahraman ordumuzun  hiçbir dayatmaya boyun eğmeyeceğini duyuran, gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmayacağının da sembolü olmuştur. İstiklal Marşımızın kabulü Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyorum.


Milli birlik ve beraberliğimizin simgesi, İstiklal Marşı’mızın kabulünün 99. Yılını onur ve gururla kutlarım.


İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif, bu eserleriyle istiklal mücadelemiz esnasında esarete isyan ederek vatan aşkını dile getiren coşkulu mısralarıyla milletimizin aydınlanmasına ve uyanmasına büyük katkı sağlamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyorum


Topraklarımızın işgal altında olduğu yıllarda Vatan Şairimiz Mehmet Akif ERSOY, tarihi boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimizin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan düşkünlüğünü, milli mücadele ruhunu, fedakarlığını ve cesaretini en özel şekilde dizelere dökerek Milli Marşımızla ölümsüzleştirmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyorum.


Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy ‘ İstiklal Marşı”mızla yüce milletimizin Kurtuluş Savaşında gösterdiği azmini, bağımsızlık aşkını, hür yaşama sozlervadisi.com iradesini en parlak ve en güçlü şekilde ifade ederek, milletimizin cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmini en güzel şekilde ölümsüzleştirmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyorum


İstiklal Marşı dün olduğu gibi bugün de ellerinde bayrak, dillerinde tekbirle vatanını savunan insanımızın üzerinde ittifak ettiği mümtaz bir metindir. Türk milletine armağan olsun


Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlamaya hazırlanan milletimiz, istikbal mücadelesini, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da İstiklal Marşımız eşliğinde yürütecektir. İstiklal Marşımızın kabulünün 99.Yıldönümünü kutluyorum


Türk Milleti’nin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milli Marş olarak kabul edilmesinin 99. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyorum


Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy ‘ İstiklal Marşı”mızla yüzce milletimizin Kurtuluş Savaşında gösterdiği azmini, bağımsızlık aşkını, hür yaşama iradesini en parlak ve en güçlü şekilde ifade ederek, milletimizin cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmini en güzel şekilde ölümsüzleştirmiştir. Bu duygularla İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyorum


İstiklal Marşı bir Milletin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir. Türk milletine armağan olsun

Bu yüce millet İstiklal Marşımızın TBMM’ de kabul edilişinin 99. Yıldönümünde, bugün bile güzel vatanımız ve onun bölünmez bütünlüğü için sayısız şehitler vermektedir. İnanıyorum ki bizi biz yapan, bizi bir millet kılan vazgeçilmez değerlerimizin en veciz ifadesi olan İstiklal Marşımız, ilelebet vatan semalarında yankılanacaktır.


Büyük şair, mütefekkir Mehmet Akif, İstiklal Marşı’yla milletin hürriyet mücadelesini ve ezelden ebede yürüyüşünü destanlaştırarak herkesin hislerine tercüman olmuş ve bu mücadeleyi ölümsüzleştirmiştir. Bu duygularla İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyorum


Uğruna her türlü fedakârlığı gösterdiğimiz bu vatan topraklarında başımızı dik tutan, bağımsızlık ruhumuzun özünü taşıyan vatan sevgimizin ve özgürlük tutkumuzun en manidar ifadesi olan İstiklal Marşımız tam 99. yıldır ülkemizin her köşesinde yediden yetmişe tüm milletimiz tarafından gururla, coşkuyla söylenmektedir. Bu duygularla İstiklal Marşımızın kabulünün 98.Yıldönümünü kutluyorum


İstiklal Marşı’nın cephede kahraman ordunun azmi ve inancı, Anadolu topraklarında aziz milletin kararlılığı ve vatan aşkıyla kaleme alındığı marşı kurucu bir metni kutlarım


Vatan toprağı üzerinde oynanan oyunlara karşı son derece uyanık olmamız gerekmektedir. İstiklal Marşı’nda ortaya konan inanç ve güven, bugün de ihtiyacımız olan manevi atmosferi yansıtmaktadır. İstiklal Marşımızda en veciz şekliyle ifade edilen mesajlar, günümüzde de sadece manevi dünyamızı aydınlatmakla kalmamakta aynı zamanda geleceğimize de ışık tutmaktadır. Bu duygularla İstiklal Marşımızın kabulünün 99. Yıldönümünü kutluyorum

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları

12 mart istiklal marşının kabulü 99 yıldönümü resimli mesajları

12 mart istiklal marşının kabulü ile ilgili sloganlar

istiklal marşı kutlama sözleri

12 mart mehmet akif ersoy sözleri

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

12 mart istiklal marşının kabulü resimli mesajları ile ilgili görsel sonucu

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ