ERDOĞAN TARİHİ VERDİ - OnLaRNeDiYoOnLaRNeDiYo

ERDOĞAN TARİHİ VERDİ

17 Ekim 2020 770 views 0

ERDOĞAN TARİHİ VERDİ

Resmen Tarihi Verdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Erken Seçim Tarihi Açıklaması

Cumhurbaşkanı erdoğandan erken seçim açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 ay sonra ilk kez partisinin Meclis Grup toplantısında konuştu. Erdoğan, TTB ve diğer meslek örgütlerini hedef alarak, ”Çoklu baro sisteminde yapıldığı gibi Türk Tabipleri Birliği ve diğer meslek kurumlarında da yapmak durumundayız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

MHP VE BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR

Cumhur İttifakı olarak güçlü dayanışma ve gerektiğinde sağlayacağımız uzlaşmalarla Meclis’in yeni yasama yılını en iyi şekilde değerlendireceğiz. Desteğini yanımızda bulunduğumuz MHP ve Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli’ye şahsım ve heyetim adına şükranlarımı sunuyorum.

YENİ MÜJDELER VAR

Doğu Akdeniz’de ülkemiz ve KKTC ‘nin hak, hukuk , çıkarlarını gözetmeyen hiçbir planın hayata geçme şansının olmadığını, ortaya koyduğumuz sağlam duruş ile herkese gösterdik. Yavuz gemimizin güvenliğini donanmamız sağlıyor. Oruç Reis gemimiz de bakım çalışmalarından sonra devam ediyor.

AB ve NATO platformlarında yürütülen görüşmelerde sözlerini tutmayan Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi’ne hak ettikleri cevabı sahada vermeyi sürdüreceğiz

ERKEN SEÇİMAÇIKLAMASI

Erken seçim tartışmalarına yönelik değerlendirmesi sorulan Erdoğan, ”Bunlar, affedersin, çocuksu şeyler. Bunlar halen daha siyaseti anlamadılar. İlan edilen bir tarih var. Gelişmiş ülkelerde ilan edilen tarihin dışında hiç erken seçim, şu bu dedikodusu duyar mısınız? Bu, kabile devletlerinin işidir. Kabile devletlerinde bu olur. Bunun için de bizim gündemimizde böyle bir şey kesinlikle yok. Cumhur İttifakı olarak Sayın Bahçeli’nin ifade ettiği gibi böyle bir bir şey söz konusu değil. Bunun vakti saati bellidir, Haziran 2023.” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

FOTO GALERİ