Devlet'ten Geliri Olmayana Maaş İşte Detaylar. Muhtaç Vatandaşlara 866 TL Maaş - OnLaRNeDiYoOnLaRNeDiYo

Devlet’ten Geliri Olmayana Maaş İşte Detaylar. Muhtaç Vatandaşlara 866 TL Maaş

01 Kasım 2019 15 views 0

Devlet muhtaç olduğu belirlenen vatandaşlara aylık 817 TL maaş ödüyor. Peki devletin sağladığı muhtaç aylığını kimler alabilir.Nasıl alır.Nereye başvuracak.

Devlet çeşitli kurumları aracılığıyla farklı durumlarda bulunan vatandaşlara bazı destek ödemeleri yapıyor. Bu ödemeler vatandaşların durumuna, gelirine ve diğer koşullara değişiyor. Bu desteklerden bir tanesi de muhtaç aylığı. Peki muhtaç aylığını kimler alabilir?Tim Detayları ile haberimizde bulabilirsiniz.

DEVLET TARAFINDAN SAĞLANAN MUHTAÇ AYLIĞI

Devlet tarafından aylık olarak muhtaç vatandaşlara sağlanan aylık 866 TL maaş, Vakıflar Genel Müdürlüğünce, vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla  sağlanır. Muhtaç aylığının bağlanması için ise annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara sağlanır. Ancak tüm şartlar bu kadar değil.Peki Daha Neler var.

Bu çerçevede muhtaç aylığının alınması için gerekli diğer koşullar için; Sosyal güvencesi olmaması, Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması, Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması, Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi.

Söz konusu başvuru koşullarına sahip olan vatandaşlar başvurularını Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne yapıyorlar. Başvurular için vatandaşların bazı belgeleri teslim etmeleri gerekiyor. Bu belgeler; Muhtaç aylığı başvuru formu, Engelliler için özrünü belirten sağlık kurulu raporu. Başvuruda bulunan vatandaşların başvurularının kabul edilmeleri halinde 867 TL maaş bağlanmakta.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ