Bitcoin Fiyatı Bir Gecede Yüzde 30 Arttı.Bitcoin'den yılın rekoru!Bitcoin beş ayın en düşüğünden yükseldi. - OnLaRNeDiYoOnLaRNeDiYo

Bitcoin Fiyatı Bir Gecede Yüzde 30 Arttı.Bitcoin’den yılın rekoru!Bitcoin beş ayın en düşüğünden yükseldi.

26 Ekim 2019 18 views 0

Bitcoin Fiyatı Neden Bu Kadar Hızlı Yükseldi?

Bitcoin beş ayın en düşüğünden yükseldi.

Bitcoin’den yılın rekoru! Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin’e hücum var!

Bitcoin, finansal piyasalardaki genel endişeler sürerken Mayıs ayından bu yana en düşük seviyesinden yüzde 40 yükseldi.

Bitcoin, bin dolardan fazla yükselerek Mayıs’tan bu yana en büyük günlük kazancını gerçekleştirirken 10316 dolar seviyesini gördükten sonra 9392 dolar seviyesine çekildi.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg Çarşamba günü Amerikada Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde ifade vermişti. Bu durum Facebook’un kripto parası Libra’ya yönelik tepkilerin  Bitcoin’a duyulan güven üzerinde de baskı oluşturmasına neden olmuştu.Ançak bu baskı fazla sürmedi

Piyasa değeri en yüksek dijital para Bitcoin, New York’taki işlemlerde Mayıs’tan bu yana en düşük seviyesine gerilemişti.

Alternatif bir veri sağlayıcı olan Indexica yakın dönemde yaptığı analizde “Veri sağlayıcısının 1 Ağustos’tan 1 Ekim’e kadar olan verilere dayandırdığı tahmin endeksine göre Bitcoin’un düşüşünün kaynağı pek içsel değil, daha çok giderek büyüyen kripto para ekosistemiyle ilgili” açıklamasını yapmıştı.Yılın son çeyreğinde bitcoin fiyatını 16000 bin dolar olması bekleniyor.

Dün Yaşanan Yükseliş İle Birlikte Bitcoin, Türkiye’de Twitter Gündemine 2. Sıradan Girdi.

Lider kripto para birimi Bitcoin, dün 7500 dolar seviyelerinde işlem görürken, akşam saatlerine doğru inanılmaz bir artış yaşadı. Bu artış ile değerini kısa bir süre içinde bin dolara kadar arttırmayı başaran BTC, gece ise müthiş bir yükseliş daha yaşadı ve bir ara 10 bin dolara kadar çıkarak yaklaşık bir günde yüzde 30’luk bir yükseliş ortaya koydu.

Şu sıralarda Coin Market Cap verilerine göre 9700 dolar bandında seyreden lider kripto para biriminin bu başarısı, elbette ki birçok kişiyi de Bitcoin’i konuşmaya itti.

Türkiye’deki Twitter Trend Topic listesine ise Bitcoin kelimesi, ikinci sıradan giriş yaptı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ