BAKAN MÜJDEYİ VERDİ - OnLaRNeDiYoOnLaRNeDiYo

BAKAN MÜJDEYİ VERDİ

17 Ekim 2020 881 views 0

BAKAN MÜJDEYİ VERDİ

Bakan Müjdeyi Verdi : Bundan Sonra En Az 2 Bin TL Verilecek

Son dakika: Tarımsal destek ödemeleri en az 2 bin lira olacak

Son dakika : Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere tarımsal destek ödemeleri için müjdeli bir haber verdi.

Düzenleme yapıldığını belirten Pakdemirli , bundan sonra ödemelerin en az 2 bin lira olacağını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir’de ”Tarım Ormanının Geleceği Zirvesi” programında yaptığı konuşmada, tarımsal desteklere ilişkin, ” 2 bin liranın altında destek almayacak kimse kalmayacak şekilde bir düzenleme yaptık. Şimdilik ilk sene önümüzdeki yıl 2 bin liranın altında destek alanları bir sonraki yılın bütçesinden 2 bin liraya tamamlanacak şekilde formülize ettik” dedi.

ÜRETİCİYE 12 YENİ DESTEK

Tarım sektörünün tüm çeyreklerde büyüme gösterdiğini ifade eden Pakdemirli, üreticiye 12 yeni destek başlattıklarını, 32 desteğin de kapsamını genişlettiklerini söyledi. Pakdemirli, ”Tarım ürünlerinde 18 yılda toplam 73milyar dolar dış ticaret fazlası var” ifadelerini kullandı.

DİJİTAL TARIM PAZARI’NIN ÜYE SAYISI 62 BİNE ÇIKTI

Pakdemirli, uygulamaya alınan Dijital Tarım Pazarı’nın 5,5 ayda üye sayısının 62 bine, toplam cirosunun da 120 milyon liraya ulaştığını söyledi. Pakdemirli, ekonomik yatırımlar kapsamında 11 bin 552 prıjeye, 3,1 milyar lira hibe verdiklerini ve yaklaşık 100 bin kişiye istihdam sağladıklarını ifade etti

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

FOTO GALERİ